gdzie moze zbierac sie woda?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: pawel1985x » czw lis 11, 2010 20:08

Witam problem z parowaniem szyb mianowicie ostatnio w weekend padalo szyby parowaly normalne ale przes ostatnie 3 dni nie padalo szyby parowaly.Gdzie moze znajdowac sie wilgoc ze potrzebowalo czasu i 2 razy suszenia przez ogrzewanie .Dodam ze przed wysuszeniem sprawdzilem dywaniki podloge sufit i wszedzie bylo sucho.CZy jest mozliwosc ze woda znajdowala sie gdzies pod deska rozdzielcza gdzies w nagrzewnicy?dodam ze raczej plynu chlodniczego nie ubywa nagrzewnica kiedy ma grzac to grzeje kiedy zmniejsze to reaguje prawidlowo.Jesli ma ktos jakies pomysly to prosze podzielic sie doswiadczeniem.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: wojtas46 » czw lis 11, 2010 21:04

W mk4 to chyba normalka że szyby tak parują , nawet gdy nie pada .U mnie jest tak samo przy takiej pogodzie , jeżeli tylko szybko Ci się osuszają to wszystko oki . Ja miałem poprzednio uwalony silniczek V 71 , od sterowania klapką obiegu otwarty -zamknięty. Klapka była cały czas w pozycji obieg wewnętrzny i wtedy to były problemy żeby osuszyć szyby . Po naprawie wszystko działa oki



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: pawel1985x » czw lis 11, 2010 22:01

klapka dziala wiec to nie to



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: Haki » pt lis 12, 2010 00:09

Sprawdź stan filtra przeciwpyłkowego ... jeśli rzeczywiście klapa śmiga jak należy - to możesz jeszcze sprawdzić czy wszystkie kanały odpływowe są drożne i nie zawalone syfem... Będziesz musiał ściągnąć plastik na podszybiu ... i zerknąć.

Pozostaje jeszcze używanie klimy , wietrzenie auta , i zakup np czegoś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=1307099371" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: animag18 » pt lis 12, 2010 09:23

ja stawiam tak jak kolega wyzej napisal,ze gdzies przez filtr przecipylkowy ciagnie tą wilgoc...



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: wojciech42421 » pt mar 11, 2011 23:26

Chciałbym odświeżyć.

Macie może jakieś schematy nawiewu z opisami który silniczek czym steruje. Bo głowiłem się trochę leżąc w samochodzie z latarką ale nie do końca rozszyfrowałem te ustrojstwa. Mam taki problem, że strasznie mi parują szyby. Filtr kabinowy sprawdziłem i już wiem, że nadaje się tylko do wymiany, Ale mam jeszcze taki problem, że jak wcisnę na panelu klimatronika przycisk od obiegu zamkniętego to nic nie słychać żeby się jakaś klapka przestawiała, ani też nie widać co by jakiś silniczek ruszał czymkolwiek. I teraz potrzebuje aby mi ktoś powiedział jasno, który to silniczek steruje obiegiem i gdzie go mogę znaleźć. Najlepiej jakieś fotki albo schematy. Pomagierów nie ominie nagroda :pub: Pozdrawiam


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: Haki » pt mar 11, 2011 23:33

wojciech42421 pisze:Chciałbym odświeżyć.

Macie może jakieś schematy nawiewu z opisami który silniczek czym steruje. Bo głowiłem się trochę leżąc w samochodzie z latarką ale nie do końca rozszyfrowałem te ustrojstwa. Mam taki problem, że strasznie mi parują szyby. Filtr kabinowy sprawdziłem i już wiem, że nadaje się tylko do wymiany, Ale mam jeszcze taki problem, że jak wcisnę na panelu klimatronika przycisk od obiegu zamkniętego to nic nie słychać żeby się jakaś klapka przestawiała, ani też nie widać co by jakiś silniczek ruszał czymkolwiek. I teraz potrzebuje aby mi ktoś powiedział jasno, który to silniczek steruje obiegiem i gdzie go mogę znaleźć. Najlepiej jakieś fotki albo schematy. Pomagierów nie ominie nagroda :pub: Pozdrawiam

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszam do lektury ,,,

Najszybciej ocenisz silnik V71 ok klap - jedna osoba przełącza obiegi - a Ty demontujesz filtr przeciw pyłkowy i patrzysz czy coś się rusza ,,, ot tak w skrócie ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: Shmatan » sob mar 12, 2011 00:52

Na początek zdejmujemy plastikowe nadkola i myjemy syf, potem udrożniamy kanały odpływowe na podszybiu, potem wyciągamy filtr, patrzymy czy nie jest przypadkiem wilgotny (u mnie lało na filtr z podszybia), a na koniec ładujemy gazety pod dywaniki.
wojtas46 pisze:W mk4 to chyba normalka że szyby tak parują
Też tak myślałem, do czasu kiedy nie przestałem się na to wku****ać, i zabrałem się za naprawę :pub: od tamtej pory raz zaparowały mi szyby, na deszczu, siedząc w samochodzie pół godziny bez włączonego silnika



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: wojciech42421 » sob mar 12, 2011 01:09

wielkie dzięki Haki za namiary. Nie wiem jak szukałem, że tego nie widziałem, chyba miałem jakąś pomroczność jasną czy coś :grin: Jestem już na 7 stronie lektury i wszystko jasne.
Co do tej klapki to wiem, że się nie rusza i jest w pozycji poziomej, co przesądza chyba całą sprawę. Jutro biorę się za naprawę. Jeszcze raz dzięki. Obiecana nagroda czyli + dla Ciebie.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: wojciech42421 » sob mar 12, 2011 15:12

No to tak Panowie. Dzisiaj wymontowałem ten nieszczęsny silniczek. Oczywiście kółeczko pęknięte. Dziś wieczorem będę je reanimował. Chciał się was zapytać o jedna rzecz. Po przeczytaniu całego tematu, na który nakierował mnie Haki wiem już prawie wszystko. Do sterowania obiegiem wewnętrzny/zewnętrzny służą dwie kapki, jedna to ta płetwa czy też przepustnica, którą widać po wyjęciu filtru kabinowego a druga to ta, która widać po wyciągnięciu wentylatora. Z moich obserwacji wychodzi, że całą pracę związana z zamykaniem bądź też otwieraniem obiegu wewnętrznego odpowiada te druga klapka, na której jest uszczelka. Ta klapka pod filtrem kabinowym to dla mnie jakiś pic. I teraz powiedzcie mi czy nie lepiej byłoby dla tego silniczka sterującego obiegiem jak bym pozbył się tej górnej klapki, tzn ja wymontował. Wedle mojego widzi mi się było by lepiej, tzn silniczek miał by lżej co pozwoliło by mi uniknąć kolejnych awarii silniczka. Bo ta górna klapka ani nie jest jakoś specjalnie uszczelniana. Jakie ona spełnia zadanie??


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: Haki » sob mar 12, 2011 20:58

Zamyka dopływ powietrza z zewnątrz .... by działał wewnętrzny ... powiem Ci tak - ja u siebie usunąłem ... bo z wewnętrznego nigdy nie korzystałem i korzystać nie będę ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: wojciech42421 » sob mar 12, 2011 23:51

Tylko, że całą robotę wykonuje ta dona klapka z uszczelką. Ja też chyba usunę tą górną przepustnice i będę miał spokój, a silniczek naprawię i niech działa i steruje sobie tą dolną klapką :grin: Ja z obiegu wewnętrznego w poprzednim samochodzie nie skorzystałem nigdy a woziłem się nim prawie siedem lat :jezor: i tak mi się wydaje, że w tym też w życiu nie skorzystam. Teraz pozostaje mi czekać na odpowiednią pogodę by się przekonać czy to właśnie ten silniczek był przyczyną parowania. Dzięki za wszelakie porady :bigok:


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

gdzie moze zbierac sie woda?

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 01:04

Nie wiem jak Ciebie ale mnie, mimo że używam tego sterowania obiegmiem raz na kwartał jakiekolwiek niedziałające rzeczy w samochodzie drażnią. :grin:
Powiem ci, że ja miałem obieg mieszany, bo klapki stanęły tak że ciągnęło powietrze z zewnątrz i z wewnątrz i parowało dość mocno, po reanimacji jest git.
U mnie górna klapka chodzi bardzo lekko, więc odłączanie jej nie mało sensu. Za to dolna wydaje mi się, że pracuje ciut cięzej (nie opada pod swoim ciężarem jak górna), ale smarowanie jej nic nie pomogło, a wybebeszać deski mi się nie chciało żeby stwierdzać czy tak ma być czy nie. Klejenie tego kółka poksipolem niewiele pomogło, bo i tak sworzeń obracał się na wieloklinie. Może jakiś inny klej np distal byłby lepszy, ale akurat nie miałem go pod ręką.
Postanowiłem więc zrobić to zupełnie inaczej. Dla wzmocnienia wyszpachlowałem środek trybika tymże poxipolem a następnie podgrzałem nad świeczką wymontowany sworzeń. Wcisnąłem go w trybik, wieloklin się ładnie wtopił, a ja po jakiejś sekundzie wrzuciłem go do wody dzięki czemu nie stopiło się za dużo i ciasno to siedzi i działa bez problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 38 gości