Oświetlenie wnętrza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzemien7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:14
Lokalizacja: Gostynin

Oświetlenie wnętrza

Post autor: krzemien7 » pt lis 05, 2010 01:33

Witam,
Dziś wszedłem w posiadanie takich oto lampek jak na foto... i chciałbym się Was poradzić gdzie najlepiej zamontować te lampki. Chodzi mi o doświetlenie tylnej kanapy, jakieś sugestie pomysły ? Czy w podsufitce czy może w plastiku osłaniającym tylny słupek? Czekam na Wasze pomysły i sugestie. Może ktoś z forumowiczów ma już coś takiego zamontowane, bądź widział gdzie to można zamontować żeby miało ręce i nogi. Pozdrawiam Obrazek



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Oświetlenie wnętrza

Post autor: daworz » pt lis 05, 2010 03:15

Kiedyś też planowałem zamontowanie takich lampek i miałem je zakładać na tylnych słupkach.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza

Post autor: Kamel » pt lis 05, 2010 10:27

krzemien7 te lampki w MK4 są fabrycznie montowane w podsufitce nad tylnymi bocznymi szybami (3d) / drzwiami (5d).
I wg mnie dość dobrze oświetlają tylną kanapę.
Zamontowane w tylnych słupkach raczej nie spełnią swojej roli, bo w przypadku, kiedy będzie ktoś siedział z tyłu to automatycznie będzie zasłaniał snop światła..

Możesz jeszcze pokombinować nad montażem na środku nad głowami pasażerów tylnej kanapy, ale raczej bym pozostał nad tą podsufitką po bokach :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krzemien7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:14
Lokalizacja: Gostynin

Oświetlenie wnętrza

Post autor: krzemien7 » pt lis 05, 2010 13:10

Kamel a możesz wrzucić jakieś foto? bym mógł sobie lepiej to jakoś wyobrazić.... patrzyłem na alledrogo na foty aut ale tam nie ma potrzebnych zdjęć.... byłbym wdzięczny za fotke poglądową...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza

Post autor: Kamel » pt lis 05, 2010 14:46

krzemien7 tak na szybko, może coś Ci te fotki rozjaśnią..
Tak wygląda podsufitka od MK4 z otworami na lampki zaraz przy otworach na uchwyty:
Obrazek

A tak całość w samochodzie (fotka zapożyczona z FAQ od KonradzikIV):
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krzemien7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:14
Lokalizacja: Gostynin

Oświetlenie wnętrza

Post autor: krzemien7 » sob lis 06, 2010 01:22

Oświetlenie już założone.. kiedyś było tak:



Obrazek Obrazek


a teraz jest tak:


Obrazek Obrazek

tylko jeszcze nie wiem gdzie się wpiąć żeby zapalać dodatkowe lampki razem z oświetleniem przy lusterku. Teraz działa to tak że jak otworze, któreś drzwi to się zapala wszystko, kiedy zamknę to natychmiast gaśnie tył, a przód tak jak było wcześniej gaśnie z opóźnieniem, chyba że wcześniej przekręcę kluczyk w stacyjce to przód gaśnie po przekręceniu kluczyka, Dodatkowe oświetlenie tylnej kanapy mam podłączone pod dwa środkowe kable w kostce, która dochodzi do lampki koło lusterka. Pytanie za 100 punków skąd wziąć dodatkowy sygnał żeby było można zapalić dodatkowe oświetlenie poprzez przełącznik przy lampce głównej??



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Oświetlenie wnętrza

Post autor: daworz » sob lis 06, 2010 03:11

Też kiedyś się głowiłem nad tym jak podłączałem oświetlanie nóg i w końcu zrobiłem to trochę po amatorsku bo wpoiłem się w żarówkę. Do lampki dochodzi ci prąd (tymi środkowymi kablami) z włącznika w drzwiach i po zamknięciu drzwi prąd znika ale jest na innym kablu a to że lampka świeci to już zasługa wyłącznika czasowego zamieszczonego w tej płytce w lampce. Możesz też dokładniej sobie przejrzeć tą płytkę i się gdzieś wlutować i wyprowadzić sobie kabelki. Możesz również zastosować dodatkowy wyłącznik czasowy ale wtedy instalacja będzie inaczej wyglądać.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

łukasz 21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 16, 2011 21:14

Oświetlenie wnętrza

Post autor: łukasz 21 » pt gru 23, 2011 23:16

Wydaje mi się ze pierwszy to plus, drugi minus ,trzeci to sygnał z drzwi a 4 to stacyjka (będę to badał , napisałem tylko bo miałem w ręce ten układzik i na pierwszy rzut oka patrząc na ścieżki taki wniosek wysunąłem ) Też chciałem sobie zrobić dodatkowe oświetlenie w kombi bo z tyłu ciemno jest jednak, jedna mała lampka z przodu to za mało. Jeśli chodzi o te układy czasowe to nie są to skomplikowane rzeczy , problem polega tylko na wydajności takiego układu. W golfie 3 jest układ czasowy ale na [10W] można by sterować tym oświetleniem wyłącznikiem głównym koło lusterka ale biorąc pod uwagę to, że jest to układ na [10W] a u nas by doszły jeszcze dwie po [10W] to szlag jasny może trafić ten scalak w tym układzie i tu jest problem (zawsze można sobie taki układzik zmontować)gorzej ze sterowaniem tego. Ja właśnie tak chciałbym zrobić w ten sposób że albo sterowanie z wyłącznika głównego albo lampki ze swoimi przełącznikami i swoimi układzikami czasowymi. Jeśli ktoś coś takiego w życiu zrobił to chciałbym się dowiedzieć czy ten układzik wydoli na 30W .



Awatar użytkownika
piotrusss89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:21
Lokalizacja: Szczecin

Oświetlenie wnętrza

Post autor: piotrusss89 » czw gru 29, 2011 15:51

W sumie to nie wiem czy to na temat:D ale jak miałem astrę to lampka nad lusterkiem gasła od razu..kolega poradził mi wpiąć tam kondensator który się ładuje jak lampka się świeci (podłączony jest do zasilania lampki wygląda to tak + kondensator + po wyjściu z kondensatora i żarówka) efekt bardzo dobry..lampka gasła z opóźnieniem..i w twoim wypadku nie będzie trzeba robić żadnych układów itp.tylko zakupić taki gadżet w sklepie elektronicznym..wytłumaczyć gościowi do czego i na pewno podpowie..no chyba że to jakiś nie ogar;p


Moja Bryka :-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491633" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości