Luz tylnej wycieraczki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lavix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 01:28
Lokalizacja: z mojego pokoju

Luz tylnej wycieraczki

Post autor: lavix » sob paź 23, 2010 19:08

Witam. Niedawno jakiś "poj..." powyrywał mi z premedytacją wszystkie wycieraczki, tzn. całe ramiona w ten sposób, że urwane zostały przy tych nasadkach (nie wiem jak to nazwać. tam gdzie się nakłada ramiona wycieraczek). Dziś zamontowałem z tyłu nowe ramię i nie wiem czy coś źle zrobiłem ale przy dokręceniu ramienia na maksa do tego trzpenia zębatego jest minimalny luz w górę i dół jakiś 1cm. I teraz niewiem co zrobić aby to poprawić. W jakiej kolejności powinienm wkręcać nakrętki? Najpierw ta nakrętka ma być dokręcona do ramienia a następnie ta duża płaska nakrętka u podstawy, czy odwrotnie? A i jeszcze przy chodzącej wycieraczce obraca się także lekko sam spryskiwacz a ponoć on powinien dawać strumień płynu w jeden punkt stały. Wie ktoś co i jak? Bo to denerwujące...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Luz tylnej wycieraczki

Post autor: Paweł Marek » sob paź 23, 2010 21:34

spryskiwacz ma stać w miejscu, czyli wycieraczka kręcić ma się bez niego, ale częste jest że dysza zapieka się w osi wycieraczki i tylko jej wymiana na nową za 7 zeta pomoże na to. A co do składania - może fotki dasz nie bardzo jarzę, albo znajdź sobie jakieś w necie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lavix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 01:28
Lokalizacja: z mojego pokoju

Luz tylnej wycieraczki

Post autor: lavix » sob paź 23, 2010 23:00

ale kręci się również ten gwint (ten słupeczek) na którym osadzane jest ramię.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości