Jak usunąć wosk z szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Trumoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 24, 2006 17:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jak usunąć wosk z szyby

Post autor: Trumoter » pn paź 18, 2010 12:59

Witam, właśnie zakupiłem golfika i mam problem z usunięciem z przedniej szyby pozostałości wosku. Próbowałem usunąć to za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, gorącą wodą, płynami do mycia szyb i naczyń, spirytusem, środkami do usuwania nabłyszczacza sidolux - do podłóg i niestety efekt na który liczyłem nie został osiągnięty. Nadal w czasie deszczu mam nie smugi ale tak jakby zmatowioną szybę po przetarciu przez wycieraczki (wymieniłem wycieraczki) po kilku sekundach ten efekt znika i szyby są przezroczyste. Nie mniej zjawisko to jest tak uciążliwe, że jeśli nie znajdę właściwej substancji do usunięcia wosku lub sposobu, to będę musiał wymienić przednią szybę.
Bardzo proszę o pomoc



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jak usunąć wosk z szyby

Post autor: skaktus » pn paź 18, 2010 13:55

Tlenek ceru i bardzo powoli polerujesz szkło, polewając co jakiś czas wodą. Tlenek ceru to materiał ścierny dla szkła, jeśli potraktujesz szkło za długo i polecisz na łatwiznę i zrobisz to np.krążkiem polerskim może być potem ciężko jechać - zniekształcenia obrazu.

Jednak w pierwszej wersji -pasta nisko ścierna tempo+ polerka filcem, tak aby zetrzeć wosk. Jeśli to się nie uda, dopiero tlenek. Koszt pasty tempo to ok 6 - 8 zł. Tlenek ceru to ok 15 - 20 zł za 100 gram co wystarcza na 5 - 6 szyb. Kupuj tylko biały tlenek - czysty. Te różowe mają domieszki tlenków innych metali i nie są tak wydajne jak czysty.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak usunąć wosk z szyby

Post autor: Haki » śr paź 20, 2010 23:34

Mocna piana aktywna - usuwająca oleje z posadzek itp .... pryskasz atomizerkiem -- robisz piankę na szybie - zostawiasz na parę min ... płuczesz wodą ... i wosku brak.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Trumoter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 24, 2006 17:29
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jak usunąć wosk z szyby

Post autor: Trumoter » pt paź 22, 2010 11:24

Dzięki koledzy, udało się, nie muszę wymieniać szyby, wyczyściłem szybę pastą do polerowania szkła zawierającą tlenek ceru. Szyba jak nowa - w końcu mogę jeździć w deszczową pogodę bez stresów.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości