Montaż spryskiwaczy reflektorów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bodzio92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 12:07
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: bodzio92 » sob paź 16, 2010 20:39

Zakładał ktoś spryskiwacze reflektorów z jakiegoś zestawu (np. z allegro)? Prosiłbym o cenne uwagi przy zakładaniu oraz gdzie zmieścić zbiornik na płyn...

Tak siedze i myśle i wymyśliłem czy by nie podłączyć jakoś te spryskiwacze do pompki która pompuje na spryski szyb ale to może skutkować osłabieniem strumienia cieczy... druga opcja to podlączyć pompke ze sprysków reflektorów do pojemnika dla szyb :D wiem że to istna wiocha ale nie mam pojęcia gdzie by ładnie zmieścić ten dodatkowy pojemnik i jak by to sie ładnie włączało np wraz z spryskami szyb... a nie jakoś na osobny guzik... bo to by wystarczyło podpiąć sie pod piny pompki sprysków szyb i gitara.

Jak rozwiązaliście u siebie taki "problem" :D

PS. Szukałem i szczerze mówiąc przydał by się jakiś poradnik :helm:

Do oceny: http://allegro.pl/xenon-h7r-spryskiwacz ... 06617.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:hmm: czy :ass: ? :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: Qto » sob paź 16, 2010 22:30

Nie lepiej zamiast dodatkowego zbiorniczka zamontować taki 5,5l jak był seryjnie ze spryskami lamp ?? Zamiast dodatkowych włączników, guzików czy co tam chesz, chyba też lepiej wymienić przekaźnik i zrobić jak fabryka robiła...
Tematów na forum sporo i czytając je w każdym coś ciekawego znajdziesz...tu np podłączenie elektryki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190955" onclick="window.open(this.href);return false;



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: poolak2006 » ndz paź 17, 2010 16:08

Qto wszystko napisał, ja od siebie dodam tyle że śmigam w różnych furach na spryskach ori i nigdy nie byłem z tego zadowolony :bajer: jakoś słabo to usuwa, wiadomo jak brud zaschnięty to ciśnieniem tego i tak nie usuniesz.



Awatar użytkownika
bodzio92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 12:07
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: bodzio92 » ndz paź 17, 2010 16:37

o takie wypowiedzi mi chodziło :)
poolak2006 pisze:Qto wszystko napisał, ja od siebie dodam tyle że śmigam w różnych furach na spryskach ori i nigdy nie byłem z tego zadowolony :bajer: jakoś słabo to usuwa, wiadomo jak brud zaschnięty to ciśnieniem tego i tak nie usuniesz.
racja ale prawo tego wymaga (czy to działa czy nie to inna sprawa) przy używaniu ksenonów...



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: wariat12233 » ndz paź 17, 2010 17:00

bodzio92 pisze:racja ale prawo tego wymaga (czy to działa czy nie to inna sprawa) przy używaniu ksenonów...
na tych HID-ach i tak legalny nie będziesz, bo pewnie je wsadzisz w lampy halogenowe :grin: :grin: :grin:


ObrazekObrazek

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: poolak2006 » ndz paź 17, 2010 18:19

nie widziałem, że zakładasz "xenon"... a nie lepiej ori poszukać? wiadomo droższe, ale będzie cacy...



Awatar użytkownika
bodzio92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 12:07
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: bodzio92 » pn paź 18, 2010 15:38

poolak2006 pisze:nie widziałem, że zakładasz "xenon"
o co Ci chodzi ? przecież mam na myśli żarówki (żarniki :P) xenonowe a co do drugiej części zdania to masz racje



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: skaktus » pn paź 18, 2010 16:18

Jejku, było...i to jakiś tydzień temu...

Te psioczki z allegro to niskociśnieniowe spryski, które nie oczyszczą reflektora, więc na hu to montować...ani ty z tego pożytku nie będziesz miał ani nikt inny. Spryski mają być wysoko ciśnieniowe, więc dobry fachowiec się pokapuje o co chodzi...

A xenony z linka to ani to legalne (brak homo na palnikach, przetwornicach), poziomowanie pochodzi z z niewiadomo skąd(już o tym pisałem) klepane w chinach, nadrukują na opakowaniu taką nazwę producenta / logo jakie chcesz) i bez homologacji, to te spryskiwacze też takie sobie jakościowo. Równie dobrze można zamontować spryski z rozbitego mk3, na jedno wyjdzie z ciśnieniem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości