powódź u kierowcy kiedy pada...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » pt paź 01, 2010 15:44

Witam.

Kiedy pada zbiera mi sie woda pod nogami u kierowcy... a kiedy mocno pada nawet i u pasażera za kierowcą...
Ostatnio kiedu u mnie padało mało jeździłem a i tak widze ze mokro jest... Nie wiem czy to po czasie materiał nasączył sie wodą
czy coś nieszczelnego jest w okolicy podszybia????
Macie może jakieś pomysły lub wiedze gdzie patrzeć czy jest szczelnie a gdzie zapaćkać silikonem?

boje sie ze w końcu przegniją mi przewody i instalacje szlag trafi...



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: Byku21 » pt paź 01, 2010 15:49

było wiele razy...masz szyber????może kanały ściekowe pozapychane są,a być może uszczelki drzwiowe popękane i tamtędy się leje...u mnie jednak okazało się,że woda wciekała tędy jak masz puszczoną linkę do otwierania pokrywy silnika,nie było tej małej przelotki...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » pt paź 01, 2010 15:51

właśnie ze nie mam szyberdachu i uszczelki tez są OK

a co do linki nie patrzałem....

a jak nie tam to gdzie jeszcze? :)

jak juz to rozkręce to bede leciał po kolei... stąd pytam na forum by nie przegapić



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: Byku21 » pt paź 01, 2010 15:57

mogą być kanały odpływowe przy szybie czołowej zatkane...poza tym to od dawna masz ten problem???


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » pt paź 01, 2010 16:01

no właśnie auto mam 2 lata i chyba od zawsze... ale teraz na to wpadłem ze tam jest mokro :/ a gdzie są te kanaliki odpływowe? tam pod tą osłona podszybia?

a czy jest możliwość ze spod kół woda dostaje sie do środka???



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: animag18 » pt paź 01, 2010 17:28

oby dwa przypadki przechodzilem u siebie w aucie.a wiec najpierw skrzynka od filtra przecilpylkowego (patrzac od przodu auta ta po lewej na podszybiu) zdjac albo kupic nowa (50-60zł) albo silikon i ladnie zalepic przy tej uszczelce(ja tak zrobilem) druga powodz od str kierowcy to albo linka od maski lub skrzynka od przewodow bezpiecznikow itd.tutaj rowniez uzylem silikonu i jest pieknie mialem jeszcze pekniety plastik ten od podszybia,wiec kupilem bezbarwny silikon i ten plastik co wcodzi w w szybe ladnie wkleilem i jest zaje-ście.jak cos to pisz chetnie pomoge.pozdrawiam

a i jezeli woda po stronie pasazera to zanim wkleisz oslone od filtra to wybierz wode z dmuchawy,bo na napewo tam jest.



doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » sob paź 02, 2010 11:49

tzn chodziło mi o miejsce pasażera za kierowcą czyli tak jak by po jednej długości auta... pasażer z przodu ma suchu.

oki doki zadziałam dzis i powiem co było widać...



doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » sob paź 02, 2010 19:32

a wiec linka od maski, przypomniało mi sie jak to rozebrałem że tym otworem przeciągałem kable od wzmacniacza uszczelniłem... po jakimś czasie dokładałem przewody od świateł do jazdy dziennej i juz nie uszczelniałem...

tzn mam nadzieje ze to było to ;)
mialem jeszcze pekniety plastik ten od podszybia,wiec kupilem bezbarwny silikon i ten plastik co wcodzi w w szybe ladnie wkleilem
nie za bardzo kumam tego... chodzi o ten plastik zaraz pod szybą co z wycieraczkami się przeplata? ja to "pióro" normalnie wciskam... czy to wymaga jakiegoś extra uszczelnienia??? przecież i tak są otwory w błotnikach po bokach i tam woda ścieka sobie...



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: animag18 » ndz paź 03, 2010 12:09

ja tez to normalnie wciskalem ale caly czas mi lecialo i za cholere nie wiedzialem gdzie.wiec po raz 48-my rozebralem to i sie okazalo,ze to "pioro" na krotkim odcinku bylo pekniete i tam sobie kapala woda,a ze szyba byla kiedys wymieniana i pewnie nie zbyt dobrze wklejona, to woda sobie znalazla droga i pieknie kapala nad pedalem hamulca.jak co gdzie i ktoredy,to nie wiem,w kazdym razie zalepilem,a raczej wkleilem i gitara:D



doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: doomel » ndz paź 10, 2010 13:09

ale to mówicie o tym "piórku" co to wciskane jest? ten plastik co to wycieraczki maskuje pod szybą?



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: szawełło » ndz paź 10, 2010 20:34

doomel, na 99 % to jest to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=353406" onclick="window.open(this.href);return false;


Ba.........................

;)

moralez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: moralez » śr paź 27, 2010 12:10

u mnie w MK3 było kilka "wlewów" wody do wnętrza auta.
1. przez filtr ppyłkowy, poprzez pęknięty plastik osłaniający podszybie; (w pierwszej chwili nie zwróciłem uwagi na żółte zacieki na filtrze) woda spływała od prawej strony auta, do lewej "kierowniczej" po elementach obudowy deski rozdzielczej.
2. przerdzewiałą dziura przy śrubie mocującej plastikową podstawę filtra ppyłkowego; (odkręciłem wszystko w akcie desperacji, jak po raz 100 po polaniu szyby wodą, ta znajdowała sie w środku:] )
3. uszczelka linki od otwierania maski w podszybiu; (standardowo)
4. łączenia blach - najlepiej widoczne przy antenie radiowej rozszczelnienie połączenia blachy błotnika z blachą podszybia (zarówno z prawej jak i lewej strony) zapewne małe niedociągnięcie blacharza podczas remontu po stłuczce.

do napraw użyłem kitu elastycznego, a przede wszystkim klejouszczelniacza Fix All firmy soudal ... krystalicznie bezbarwny, dzięki czemu od kilku dni ciesze się pustynna suszą w samochodzie:)



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: zikr6 » śr paź 27, 2010 12:29

A u mnie woda się lała przez uszkodzoną uszczelkę pod blachą która się znajduje w drzwiach pod tapicerką



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

powódź u kierowcy kiedy pada...

Post autor: szawełło » pn lis 08, 2010 13:12

Fresz, 99% to jest to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=353406" onclick="window.open(this.href);return false;


Ba.........................

;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości