CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: shaggysasiad » czw wrz 23, 2010 11:48

Witam,
Mam problem z nawiewem na nogi w VW Golfie III - wersja z Climatroniciem, w momencie kiedy włączam nawiew na nogi słychać pod deską że klapy się przestawiają, jednak z nawiewów czuć bardzo delikatny ruch powietrza.
Podłączałem się do auta VAG-iem, robiłem test CLMATRONICA i nie wykazuje żadnych błędów.
Czy w Climatronicu VW jest możliwość kalibracji?? Jesli tak, proszę o podpowiedź jak to zrobić??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: proinstalnet » czw wrz 23, 2010 12:56

sprawdz filtr kabinowy. mozliwe tez ze padł zawor podcisnienia. Moze byc tez ze klapka do konca sie nie otwiera z powodu za malego podcisnienia lub syfu



shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: shaggysasiad » ndz wrz 26, 2010 21:08

Gdzie dokładnie znajduje się ten zawór, oraz gdzie dokładnie pod deską znajduje się klapka otwierająca nawiew na nogi???



shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: shaggysasiad » wt lip 12, 2011 19:46

Witam,
chciałbym odświeżyć temat po długiej przerwie.

W końcu zabrałem się konkretnie za poszukiwanie przyczyny braku nawiewu na nogi.
Wyniki poszukiwań - zawór podciśnieniowy który reguluje klapą rozdzielającą powietrze na nogi i na szybę działa prawidłowo, jednak dźwigienka, która łączy ten zawór z klapą jest uszkodzona - zawór pracuje, dźwigienka obraca się a klapa stoi w miejscu (po rozebraniu kanałów nawiewowych klapę idzie przestawiać ręką), widać też że ktoś już przy tej dźwigience grzebał - jest obcięta i odwiercony jest w niej otwór.
Część oznaczona jest numerem VW - 1H1 819 125.
Dotarłem z tą dźwigienką nawet do serwisu VW w Poznaniu, jednak nawet po tym numerze i części w ręce (wymontowałem ją) nie byli w stanie mi pomóc.

Chciałbym, jeżeli ma ktoś taką wiedzę, żeby podpowiedział mi czy taką dźwigienkę idzie dokupić, jeżeli tak to samą, czy z jakimiś innymi elementami.

Będę wdzięczny za pomoc, przypomnę tylko - auto to: Golf MK3 1,9TDI 90km Variant wersja z Climatroniciem rok '98



Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: TheDoctor » czw lip 14, 2011 21:32

Dokładnie to samo miałem u siebie :/ Mało miejsca jest żeby tam grzebać więc wyciągnąłem całą puchę i dźwignia o jakiej mówisz jest częścią integralną z klapką. Musiał byś dorwać samą klapkę. Ja to zrobiłem na własnym patęcie ... Troche kleju, troche rurki metalowej i działa.


Pozdroofki
TheDoctor

shaggysasiad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:53
Lokalizacja: Poznań

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: shaggysasiad » czw lip 21, 2011 21:29

Dzięki za podpowiedź, udało mi się to jakoś poskładać bez demontażu klap, trochę kombinacji z dźwigienką i nawiew działa jak powinien. Pozdr.



MAURO26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 16, 2011 16:15

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: MAURO26 » śr lis 16, 2011 16:55

:banghead: Witam wszystkich mam golfa 3 1,9tdi z climatronikiem i mam taki sam problem nie mam nawiewu na nogi i czytałem powyższe porady ale nie wiem gdzie szukać i jak wygląda ten zawór podciśnienia ani jak dostać sie do tych klap . Proszę o pomoc i z góry dziękuje :pub:



Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

Re: CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: TheDoctor » czw lis 17, 2011 22:07

MAURO26 pisze::banghead: Witam wszystkich mam golfa 3 1,9tdi z climatronikiem i mam taki sam problem nie mam nawiewu na nogi i czytałem powyższe porady ale nie wiem gdzie szukać i jak wygląda ten zawór podciśnienia ani jak dostać sie do tych klap . Proszę o pomoc i z góry dziękuje :pub:
Kolego ja proponuje tak:
-ściągasz tunel środkowy;
-wyciągasz kawałek plastiku kierującego strumień powietrza na nogi (na samym dole puchy jest - na jednego wkręta przykręcony) - może ciężko iść ale powinien wyjść
-odpalasz auto (żeby się wytworzyło podciśnienie);
-wsadzasz głowę na wysokości pedałów i patrzysz na bok puszki (jakąś latarkę zorganizuj)
-no i teraz obserwujesz zawór podcisnienia czy porusza klapą przy przełanczaniu nawiewów.
-jak nie chodzi zawór to wina w podciśnieniu; jeżeli zawór chodzi to pewnie urwane mocowanie w klapie.

Jak już pościągasz wszystko i dalej nie będziesz wiedział to cyknij fote tego miejsca może coś obadamy.
Może foto coś pomoże:
Obrazek


Pozdroofki
TheDoctor

MAURO26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 16, 2011 16:15

CLIMATONIC VW GOLF III - brak nawiewu na nogi

Post autor: MAURO26 » wt lis 22, 2011 21:50

Cześć kolego przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie miałem czasu na siadanie do kompa dzieki bardzo za podpowiedz jak tylko bede mógł to napisze o rezultatach . Pozdrawiam :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości