jak rozebrać słupki tylne, środkowe i nie uszkodzić

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 27, 2009 00:08
Lokalizacja: Barlinek

jak rozebrać słupki tylne, środkowe i nie uszkodzić

Post autor: szatanus » czw wrz 16, 2010 21:14

Proszę o radę podczas rozbierania wnętrza samochodu (słupki tylne i środkowe). Golfa mam od roku i nigdy nie rozbierałem tych części. Jak one się trzymają (domyślam się, że zatrzaski-ale takie jak np. pod kierownicą??) i na co uważać podczas rozbierania żeby sobie nie uszkodzić plastików, żeby później nie skrzypiały na dziurach hehe :)


diesel power

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jak rozebrać słupki tylne, środkowe i nie uszkodzić

Post autor: Qto » czw wrz 16, 2010 22:32

Na słupkach akurat nie ma co uszkodzić.
Dolna część słupka środkowego...otwierasz drzwi i wkładasz między słupek a uszczelkę płaski śrubokręt...wyciągasz słupek spod uszczelki z obydwu stron i ciągniesz do góry, całość na jednej spince plastikowej. Górną część w podobny sposób tyle że bez problemu palcami można to zrobić...wcześniej odkręcasz pasy kluczem 17...tu też jedna spinka.
Słupek z tyłu...tu jest trochę więcej roboty. Pasy kluczem 17 i dwie nakrętki 10 widoczne po otwarciu zaślepki pod którą jest apteczka i trójkąt...słupek na pięciu spinkach takich samych jak przód. Przed zdjęciem słupka cza zdjąć parapet...jedna śrubka torx...i ciągniemy do góry. Konieczne będzie też zdjęcie listwy na podsufitce z tyłu...ta jest na kilka spinkach i palcami do dołu się zdejmuje.

To tak z grubsza...jak podczas prac będą problemy to mogę opisać dokładniej i dać fotki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości