Problem z tylną klapą

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » pt sie 27, 2010 16:15

Witam!
Od pewnego czasu mam problem z otwieraniem tylnej klapy w moim golfie (kombi). Chodzi dokładnie o to, że jak otwieram drzwi z centralki to klapa jest zamknięta, nie da się jej w ogóle otworzyć. inaczej jest gdy drzwi są zamknięte, wtedy klapę można normalnie otworzyć, czasami tylko jest zamknięta. Denerwuje mnie to bardzo, czy da się to jakoś naprawić, w czym może być problem? Chodzi o silniczek tylnej klapy czy coś innego?



ogryzek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 19, 2008 22:01
Lokalizacja: JELCZ-LASKOWICE.PL / SELBY.UK
Kontakt:

Problem z tylną klapą

Post autor: ogryzek » pt sie 27, 2010 16:21

a próbowałeś normalnie kluczem , znaczy wkład zamka przekręcić kluczykiem w inne położenie ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z tylną klapą

Post autor: miś fazi » pt sie 27, 2010 16:22

w tylnej klapie masz siłownik tak jak w drzwiach , tylko w zamku klapy masz taki cierny pierścień plastikowy , który jest przesuwany przez cięgiełko , nie ma innego wyjścia jak wyjać zamek , głównie chodzi o bębenek i plastik w którym on siedzi , musisz to wyczyścić i poskładać , nie smaruj tych plastików



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Re: Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » pt sie 27, 2010 16:36

ogryzek pisze:a próbowałeś normalnie kluczem , znaczy wkład zamka przekręcić kluczykiem w inne położenie ?
Próbowałem, próbowałem, to w ogóle nie działa, tzn. tylko czasami złapie, ale bardzo rzadko.



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Re: Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » pt sie 27, 2010 16:39

miś fazi pisze:w tylnej klapie masz siłownik tak jak w drzwiach , tylko w zamku klapy masz taki cierny pierścień plastikowy , który jest przesuwany przez cięgiełko , nie ma innego wyjścia jak wyjać zamek , głównie chodzi o bębenek i plastik w którym on siedzi , musisz to wyczyścić i poskładać , nie smaruj tych plastików
Spróbuje zatem, mam nadzieje że niczego nie rozwalę, a jest jakiś dokładny opis jak to zrobić?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z tylną klapą

Post autor: miś fazi » pt sie 27, 2010 16:45

nie widziałem na forum , ja się przy wymianie bębenka zastanawiałem pół godziny na jakiej to zasadzie działa , na chłopski rozum nie powinno , a jednak , na zasadzie tarcia pierścienia o pioerścień , słowami ciężko wytłumaczyć , tylko zanim to rozbroisz popatrz dokładnie jak jest poskładane



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » pt sie 27, 2010 16:47

Dobra, będę to niedługo próbował rozbierać, tylko zjem na początek coś :) . Będę pisał czy mi się udało czy nie, czekam także na kolejne rady w miedzy czasie.



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » sob sie 28, 2010 10:06

A dokładnie chodzi o rozebranie samego zamka czy tego co jest pod plastikową obudową w klapie?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z tylną klapą

Post autor: miś fazi » sob sie 28, 2010 10:23

wyjąć cały plastik z bębenkiem , sam zamek nic nie ma do tej usterki



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » sob sie 28, 2010 10:38

no i przy tym plastiku mam problem, wyjąłem wszystkie zatrzaski po bokach i przeszkadza mi tylko 1 w środku. Próbowałem na siłę i nie chce iść, boję się że jak pociągnę jeszcze mocniej to pęknie, ale pomęczę się jeszcze z tym.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z tylną klapą

Post autor: miś fazi » sob sie 28, 2010 10:54

jest tam troszke kombinacji , o ile dobrze pamietam tam trzeba wyjąć zabezpieczenie jakiegoś elementu , ale jakiego to nie pamiętam , robiłem to dwa lata temu



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » sob sie 28, 2010 11:08

jest takie coś przy uchwycie od środka, nie wiem czy to jest na śrubkę przykręcone czy jak, ale właśnie tylko to trzyma i nie mogę zdjąć tej obudowy, wracam się męczyć nad tym dalej.



PanSokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 02, 2010 00:57
Lokalizacja: Łosice

Problem z tylną klapą

Post autor: PanSokol » sob sie 28, 2010 11:21

Udało mi się zdjąć obudowę, a teraz co ma dokładnie przeczyścić i jak to mniej więcej wygląda?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z tylną klapą

Post autor: miś fazi » sob sie 28, 2010 11:41

masz wyjąc bębenek z plastikowej obudowy razem z plastikowymi pierścieniami , są dwa o ile dobrze pamiętam , masz wyczyścić wszystko dokładnie i poskładać , zwłaszcza ważny jest ten pierścionek do którego jest mocowane cięgno od siłownika centralnego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości