Montaż nakładek na błotniki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 14, 2005 16:05
Lokalizacja: VWrocłaWV/Krzyki

Montaż nakładek na błotniki

Post autor: kuleczka » wt sie 17, 2010 21:29

Zakupiłem na aledrogo sierpy- nakładki na błotnik, niestety nie oryginały tylko zamienniki i próbuję je zamontować na błotnikach, ale po przykręceniu śrub ( 4 śruby na każdy sierp) nakładki brzydko się układają i odstają u góry od błotnika. Ktoś może montował już takie nakładki i podpowie co zrobić.
Myślę nad przyklejeniem od góry w miejscach gdzie odstają, ale czym kleić i czym ścisnąć sierp z błotnikiem żeby ładnie się skleiło?? Zastanawiam się nad klejem montażowym w tubie, ewentualnie jakiś sylicon, ale nie wiem czy to dobry pomysł ze względu na czas schnięcia..
proszę o pomoc


podpis

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Montaż nakładek na błotniki

Post autor: Paweł Marek » wt sie 17, 2010 21:54

To jakieś marne sierpy, albo błąd montażu polegał na tym że próbowałeś za bardzo dociskać je dołem w stronę blachy. Nie radze kleić, sierpy cudownie sprzyjają korozji i jeśli błotniki nie są w idealnym stanie to za 2 lata będzie z nich proch pod sierpami..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Montaż nakładek na błotniki

Post autor: Adam204 » śr sie 18, 2010 11:14

kiedyś był temat właśnie o montażu sierpów i było że można je spróbować podkleić ale taśmą dwustronna ale jakie tego efekt to nie wiem a co do klejenia na kleju to tak jak pisał
Paweł Marek pisze:Nie radze kleić, sierpy cudownie sprzyjają korozji i jeśli błotniki nie są w idealnym stanie to za 2 lata będzie z nich proch pod sierpami..


Obrazek

kuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 14, 2005 16:05
Lokalizacja: VWrocłaWV/Krzyki

Montaż nakładek na błotniki

Post autor: kuleczka » śr sie 18, 2010 21:53

Odnośnie korozji to chce zabezpieczyć lekkie ogniska rdzy na rantach błotników minią i potem barankiem.
Spróbuję jutro na tą taśmę dwustronną ale trochę wątpię żeby to ładnie trzymało...
Może ma ktoś jeszcze jakiś sprawdzony sposób??
pozdrawiam


podpis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości