jak sprawdzic czyauto nie jest krzywe

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

jak sprawdzic czyauto nie jest krzywe

Post autor: lukiskwuki » pn sie 16, 2010 02:07

siema chłopaki.......czy wiecie może jak pomiezyc auto tzn jgo karoserie i sprawdzic czy nie jest krzywe ..........albo jak sprawdzic czy tylna belka jest prosta .....znacie moze jekies sposoby albo powiedzcie mi w jakich punktach mierzy sie auto...


[img]http://images40.fotosik.pl/279/144bed300257a022med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jak sprawdzic czyauto nie jest krzywe

Post autor: Paweł Marek » pn sie 16, 2010 09:33

Dokładnie w zakładzie z odpowiednimi przyrządami. Orientacyjnie - samodzielnie zwykłą taśmą mierniczą, mierzysz po skosach pomiedzy wybranymi punktami mocowań wahaczy i belki do podłogi, czyli np śruba tylna wahacza i mocowanie belki po przeciwnej stronie, miedzy mocowaniem belki do podłogi a mocowaniem amortyzatora do belki po przeciwnej stronie, i te pomiary muszą się zgadzać po obu stronach i taka metoda właściwie jest na początek wystarczająca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

jak sprawdzic czyauto nie jest krzywe

Post autor: Matt_GT » pn sie 16, 2010 22:39

Moja pierwsza wypowiedz na forum, mam nadzieję że obejdzie się bez zgryźliwych komentarzy dotyczącej mojej wypowiedzi. Wracając do tematu poproś kogoś niech kieruje twoim autem po prostej nawierzchni a ty innym samochodem będziesz jechać z tyłu i uznasz czy któreś z kół nie wystaje za daleko albo czy buda nie jest skoszona. Dzięki tej metodzie brat nie kupił bmw chodź właściciel się upierał, że nie był bity, ale jak sam zobaczył to wtedy się przyznał. Wiec sam widzisz to była moja skromna sugestia do sprawdzenia bez płacenia :bajer:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

jak sprawdzic czyauto nie jest krzywe

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sie 17, 2010 16:22

Mati91maniak, sposób może i dobry ale tylko wtedy jak auto było zawinięto ostro o słup albo składane z dwóch lub trzech, jak auto jest tylko trochę krzywe to lepiej zmierzyć to jakimś przyrządem bo jechać może w miarę równo (nie zauważysz tego jadąc za nim), a może być krzywe


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości