pomysł na zamontowanie wskazówek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golon113
...
...
Posty: 108
Rejestracja: śr gru 24, 2008 01:42
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

pomysł na zamontowanie wskazówek

Post autor: golon113 » śr sie 04, 2010 14:10

mam mały problem, mam podajże wskazówki od seata ale nie jestem pewny, i tak się zastanawiam jak je przypasować do trzpieni silniczków w liczniku VDO bo zamierzam je założyć i podświetlić od spodu, od razu mówię że odpada rozwiązanie takiego typu jak odcięcie mocowania ze starych wskazówek i wklejenie je do tych nowych bo w razie jakiegoś nie powodzenia zostaje bez wskazówek i sprawnego licznika, może ktoś ma pomysł na to??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300941][b]Moje TDI[/b][/url]

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

pomysł na zamontowanie wskazówek

Post autor: reanimat » śr sie 04, 2010 14:27

z tego co mi wiadomo najlepiej pasowały by wskazówki z poloneza (niektóre wskazówki były wykonane z przezroczystego PCV z czerwonym frontem).
Aby dokonać tego o czym piszesz potrzebujesz:
-suwmiarka
-klej epoxydowy (poxipol, poxylina, technicoll)
-wiertło o średnicy trzpienia mocującego wskazówkę, lub o minimalnie mniejszej średnicy
-wiertarka (nieskie obroty).

Czynności:
1)zalej klejem epoxydowym wskazówkę z seata.
2)po wyschnięciu kleju sprawdź suwmiarką średnicę otworu wskazówki z seata, podziel na 2 (pomiar wykonaj w dwóch płaszczyznach PION i POZIOM)
dzięki powyższej czynności masz już oś otworu wskazówki
3)wywierć wiertłem na niskich obrotach w osi wskazówki otwór (najlepiej by wiertło było do drewna i średnicy minimalnie mniejszej od średnicy trzpienia mosującego na desce rozdzielczej).
teraz nie pozostaje nicinnego jak wykonanie oświetlenia wskazówki (użyj diod SMD!!! są bardzo małe).
lutuj najlepiej stacją lutowniczą z regulowaną temperaturą grota
(temp. grota max 250 stopni) wyższa temp może przepalić diody pamiętaj o użyciu rezystora o rezystancji ok min 750 ohm max 1000Ohm



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości