Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sunfer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sty 07, 2016 21:25

Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Post autor: Sunfer » wt wrz 27, 2016 19:47

Witam

Chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych posiadaczy Golfów o osłonę w MK3 pod silnik mianowicie czy w Orginale owej osłony nie było fabrycznie czy złe info wyczytałem na internecie
Pytam gdyż w moim MK3 gdy go kupowałem była jakaś osłona pod silnik (nie wiem czy orginał ale po całości była) - niestety w wakacje przy małym remoncie mechanik połamał mi ową osłonę i teraz zostałem bez niej a że zbliża się zima (jesień już widać) to chciałem coś pod silnik założyć aby nie za bardzo on ucierpiał i tutaj pojawia się problem gdyż nie mogę dostać nic co by pasowało bezpośrednio do Mk3 (1 znawca plastików mi polecał osłonkę od MK2 i podobno da się ją przerobić do MK3 ale jakoś nie do końca w to wierzyłem i stąd cały ten temat)

Mój Golfik to MK3 95r wersja CL Benzynka

Pozdrawiam i dzięki za pomoc z góry



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Post autor: muszkatobiasz » wt wrz 27, 2016 20:07

były ale przeważnie diesel miał osłonę http://allegro.pl/oslona-silnika-pod-si ... 72907.html" onclick="window.open(this.href);return false;



MisiekD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr sty 20, 2010 23:29
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Post autor: MisiekD » czw wrz 29, 2016 11:19

Benzyna też miała mechanik przerobi zgadzam się ale ja na przeróbki bym nie szedł w zimę możesz ją szybko zgubić poszukaj dobrze na allegro mają osłony do Mk3 jak poszperasz na forum to znajdziesz szkice do samodzielnego wykonania z blachy aluminiowej ja kiedyś też szukałem. :bigok:



TOMI84
TDIESEL POWER
TDIESEL POWER
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 04, 2007 06:56
Lokalizacja: zadupie

Re: Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Post autor: TOMI84 » ndz paź 02, 2016 20:16

Generalnie oslona jest po to aby chronić paski które dostają w dupe i np klinowy od wspomagania to porażka. W TDI musiałem wymieniać co sezon
I było tak ze albo nie miał
Albo miał taką jednostronna przykrecana do podłużnicy lub miałbym jak ja oryginalnie cały spod i dodatkowo taka oslona na silnik ale ta akurat ktoś wywalił albo.pekla poprzedniej właściciele. Dodatkowo w oryginale było też wygluszenie i jakby ocieplenie ale wykonane było z takiego jakiegoś materiału który po 15 latach Śmierdzi al i był na śmieci. Te podróbki na allegro są z innego plastiku takiego jakby lampliwego. Oryginał to jak dokładka Noe do zarypania. Jeżeli masz zakładać to załóż sobie od diesla do benzyny bo ja montuje się znprzodu do pasa przedniego . Po bokach na blachy do.podluznic a tył do sanek.


tberent > tomi84

luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Osłona pod silnik ? Brak w Orginale ??

Post autor: luke320 » śr paź 05, 2016 23:35

Hola, hola. Od diesla pasuje tylko do 1.8 i 2.0.
Niech autor poda kod motoru.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości