Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mucha1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 14, 2016 22:03

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: Mucha1111 » czw lip 14, 2016 22:18

Obrazek

Obrazek

Witam! Zdjęcia przedstawiają mojego golfa z zawieszeniem typu oryginalne amortyzatory + czerwone sprężyny (tak już niestety było), koła 15 195/50. W samochodzie jest silnik po przekładce. Wcześniej był 1.6 benzyna z gazem i stał nieco wyżej, lecz na uskokach przycierały koła o błotniki. Zaklepałem ranty, nie pomogło. Zostawiłem w spokoju, bo szykowała się przekładka silnika na 1.9tdi z golfa 3. Po przekładce usiadł jeszcze niżej z wiadomych przyczyn. Zawieszenie całe jest z golfa 3, przez co koła poszły szerzej po 6cm na stronę. Myślałem o kombinowaniu, żeby wsadzić zawieszenie od golfa 2, ale szkoda zachodu. Nie chodzi mi o szerokość, a wysokość. Nadmieniam iż na zdjęciach mam założony półśrodek w postaci gum podwyższających w sprężynach po dwie sztuki na jedną, a trze dość ostro. Z tyłem jest wszystko ok. Kół nie mam zamiaru zmieniać, a zwykłe stalowe czternastki również to samo robią. I teraz mam dylemat. Nikt nie chce mi podpowiedzieć, a gdzie szukać odpowiedzi jak nie na forum... Myślałem o gwincie, lecz to nie dla mnie, za sztywny, zero przyjemności, a chciałbym autem jezdzić na codzień, również z dzieckiem. Oryginalne zawieszenie zaś zepsuje urok jaki teraz jest. Nie wiem jakby zagrało typowe sportowe zawieszenie. Myślałem o żółtych amortyzatorach czy coś w tym stylu. No nie wiem... Może jest ktoś z pomorza i byłby chętny pomóc? Dodaję następne zdjęcie jak stał gdy pod maską był 1.6 benzyniak. Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję :)
Obrazek



Mucha1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 14, 2016 22:03

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: Mucha1111 » sob lip 16, 2016 12:49

Nikt nic nie poradzi?



konrad_mic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 20, 2016 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: konrad_mic » pn lip 18, 2016 20:41

albo zawias beton, albo felgi z mniejszy odsadzeniem, bo poprostu nie mieszczą się w lini nadkola.



Awatar użytkownika
mano25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 27, 2016 09:52

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: mano25 » śr lip 27, 2016 15:24

Podstawowe pytanie to jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zawieszenie:) Oszacuj mniej więcej widełki jakie wchodzą w grę, to będę mógł coś doradzić.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: Michał_1977 » czw lip 28, 2016 07:01

Mucha1111 pisze:Myślałem o gwincie, lecz to nie dla mnie, za sztywny, zero przyjemności, a chciałbym autem jezdzić na codzień, również z dzieckiem.
Tutaj nie ma złotego środka. Albo gleba i jazda prawie jak wozem drabiniastym,albo komfort i brak gleby. Na coś musisz się zdecydować. Moja żona i dzieci przyzwyczaiły się,a jak mam jechać gdzieś,gdzie na glebie nie wjadę,jadę innym autem.
Masz zbyt miękkie sprężyny i dlatego trze.Musisz założyć twardsze lub gewinde. konrad_mic,już Ci z grubsza odpowiedział :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Andrzej 1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 14:23

Jakie zawieszenie? Proszę o porady - Golf MK II 1.9TDI

Post autor: Andrzej 1976 » ndz sty 29, 2017 16:24

Witam.Mam małe pytanie.Chce zmienić zawieszenie w mk2 .Silnik 1,6 td.Zawieszenie Sachs orginalne sprężyny są teraz. Chce kupić amory bilstein i sprężyny eibach. Koszt to 1400 zl.To zawieszenie jest 20mm nizej.Co sądzicie o tym co pisze.Bo myślę o zawieszeniu gwintowanym,które jest tańsze i 600 zl. Chce jeździć wygodnie i chce by golfik był nizej.Ale nie mam porownania. Amory Sachs to porazka. I nie mam pojęcia jak jeździ się na gwincie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości