Trzaskanie,Strzelanie podczas skręcania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skurson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 22, 2016 23:05

Trzaskanie,Strzelanie podczas skręcania

Post autor: Skurson » wt mar 22, 2016 23:15

Witam wszystkich forumowiczów. Pacjent MK3. Mam pytanie dzisiaj rano zaczeło mi trzaskać podczas skręcania na postoju i podczas wolnej jazdy, dźwięk dochodzi tak jakby zza pedałów ale również spod maski możliwe że się rozchodzi i nie mogę stwierdzić dokładnie gdzie.Moje pytanie: co mogło się zepsuć ?? Czytałem też że to może być uszkodzona maglownica luzuów niema, nie wyczówam no i czy można z tym jeździć jakiś czas. Auto bez wspomagania. Jeżeli o czymś zapomniałem do dopisze :crazy:



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Trzaskanie,Strzelanie podczas skręcania

Post autor: jasza88 » śr mar 23, 2016 00:44

Obstawiam problem z górnym mocowaniem amortyzatora. Poproś kogoś o pomoc przy sprawdzeniu, jeden skręca w miejscu drugi słucha co stuka i gdzie, najlepiej maska w górę i dodatkowo ręka na poduszkę amortyzatora, ewentualnie we wnękę koła na sprężynę, można wyczuć stukanie... Często łożysko górnego mocowania amortyzatora się zaciera i przeskakuje dając charakterystyczne trzaskanie. Obejrzyj dokładnie sprężyny czy któraś nie pękła. Jeżeli wyczujesz że strzelanie dochodzi z tego miejsca to trzeba będzie wyjąć MCpherson, rozebrać i zobaczyć co się stało. Ruda też robi swoje, mógł też talerzyk przy łożysku przerdzewieć lub pęknąć. Ale najpierw sprawdź czy to aby to... Pozdrawaim



ridernr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lut 12, 2011 01:41
Lokalizacja: Nowa Ruda

Trzaskanie,Strzelanie podczas skręcania

Post autor: ridernr » śr mar 23, 2016 15:51

no Chyba ze sprezyna pekla ale to by tez sie objawialo na dziurach



Skurson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 22, 2016 23:05

Trzaskanie,Strzelanie podczas skręcania

Post autor: Skurson » śr mar 23, 2016 20:20

Temat do zamknięcia przyczyna odnaleziona. Maglownica złom, okazało się że nie było osłony lączącej maglownice z kolumną, Dzięki za odpowiedzi :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości