Passat CC 2.0TSI dsg, problem z zawieszeniem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Passat CC 2.0TSI dsg, problem z zawieszeniem

Post autor: bary2004_2005 » czw sty 14, 2016 22:29

Witam, panowie ja podłączę się do tematu ponieważ mam dziwne odczucie ale dopiero jak passat straci przyczepność, mam auto z dsg, tak jakby po prawej stronie wali coś dopiero jak koła stracą przyczepność np na kostce lub asfalcie ale na dość suchej powierzchni gdzie występują duże przeciążenia, zimą na śniegu lub lodzie kontrola trakcji odrazu działa i nie zauważyłem, odczycie jest jakby coś metal o metal uderzało. Czy ktoś może mieć jakie pomysł ? byłem wstępnie sprawdzić zawieszenie, niby wszystko ok, amortyzatory itp ok, ale taki efekt jest jakby koło skakało i w rym tego waliło o coś metalowego. Przez zimę chciałem to naprawić ale ciężko zdiagnozować, pozdrawiam



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Passat CC 2.0TSI dsg, problem z zawieszeniem

Post autor: RobstonKoro » pt sty 15, 2016 00:39

Kolego kontrola trakcji zapewne się włącza i dlatego efekt "pukania", chcesz ruszyć szybko ze zerwaniem przyczepności, jednak działa system, który nie pozwala na to by koło było cały czas w poślizgu. Takie jest moje zdanie :bigok:


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Re: Passat CC 2.0TSI dsg, problem z zawieszeniem

Post autor: bary2004_2005 » pt sty 15, 2016 12:11

RobstonKoro pisze:Kolego kontrola trakcji zapewne się włącza i dlatego efekt "pukania", chcesz ruszyć szybko ze zerwaniem przyczepności, jednak działa system, który nie pozwala na to by koło było cały czas w poślizgu. Takie jest moje zdanie :bigok:

właśnie tak myślałem że to system antypoślizgowy tylko jechałem kolegi autem i nie było takiego walenia a też auto z dsg i 200 koni, na bardziej śliskiej nawierzchni przełącza siebie miedzy kołami napęd a nie wali nic albo minimalnie



Awatar użytkownika
bary2004_2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:05
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Passat CC 2.0TSI dsg, problem z zawieszeniem

Post autor: bary2004_2005 » ndz kwie 10, 2016 11:50

Witam, miałem 20% różnicy pomiędzy sprawnością amorów z przodu, po wymianie problem znikł jak na dzień dzisiejszy, pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości