Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: Poldzer » śr sty 13, 2016 22:03

Witam!!
W wyniku pewnej sytuacji na drodze koło prawe przód uderzyło w krawężnik. Samochód jeździ, ale zbieżność się "rozjechała" (muszę kontrować w lewo, żeby jechać prosto) i koło jest mocno pochylone górą do zew. Jeżdzę delikatnie, bo pracuję samochodem codziennie, ale strasznie tnie prawą oponę po wew. Zaglądałem pod niego i nie wygląda nic na połamane/pogięte. Zbierzność można doraźnie( do najbliższego wolnego ustawić na regulacji, ale jak ustawić pochylenie? Czy nie daj bóg mocowanie wachaczy do wymiany. Wiem, że bez zdjęć to tak w ciemno, ale może ktoś przerabiał temat.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: rafcio908 » czw sty 14, 2016 01:52

Witam,
Pierwsze co to do sprawdzenia jest wahacz, drążek kierowniczy (nie mylić z sama końcówką kierowniczą) oraz miejsce mocowania zwrotnicy do amortyzatora.

Kąt pochylenia koła w golfie jest regulowany na sworzniu wahacza (trzy śrubki łączące sworzeń z wahaczem) oraz na dwóch śrubach mocujących zwrotnicę z amortyzatorem.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Re: Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: Poldzer » czw sty 14, 2016 14:47

rafcio908 pisze: drążek kierowniczy
Czy nie jest pogięty?

Jutro będę patrzył, a czy siła zderzenia mogła przez wachacz pójść na jego mocowanie do karoserii?? (Te mocowanie wymienne jest?)


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: marcin7x5 » czw sty 14, 2016 20:26

Mógł się zgiąć McPherson.



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: rafcio908 » czw sty 14, 2016 20:51

Tak, czy nie jest zgięty,

Żeby sanki pogiąć raczej potrzeba sporo większej siły, są z grubej blachy wiec mało możliwe.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: Poldzer » sob sty 16, 2016 12:08

A czy ten będzie pasował do mojego:
http://allegro.pl/prawy-mcpherson-zwrot ... 54712.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój gofer: 1.3 Gaźnik, 88 rok 3 dżwi.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: rafcio908 » ndz sty 17, 2016 13:34

Ogólnie powinien podejść bez problemu, aczkolwiek były chyba stosowane sworznie wahaczy o dwóch średnicach, 17mm i 19mm, więc musisz sie upewnić jaka średnica jest u Ciebie i jaka w zwrotnicy z aukcji.
Ale problemu nie będzie jeżeli mcperson z aukcji będzie razem ze sworzniem, wtedy wszystko plug&play.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Poślizg i strzał koła w krawężnik.

Post autor: Poldzer » wt kwie 19, 2016 09:48

Ustawiona zbieżność. Już jest 3 razy lepiej. A majster paczył i mówi, że wystarczy amor wymienić, a jak nie pomoże, to na fasolkę się go zrobi :kac: . Ufff myślałem, że gorzej mnie to wyniesie.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości