chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Midass38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 11, 2015 20:52

chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach

Post autor: Midass38 » śr mar 11, 2015 21:35

Witam chłopaki, czy ktoś może wspomóc bądź przytoczyć jakąś diagnozę, bo już zwariowałem i się poddaję :rozpacz: ...
Niby zwykła golfizna w TDIku ale to nieistotne bo problem dziwnych odgłosów zlokalizowałem w okolicy mechanizmu różnicowego i przegubów wewnętrznych. Mianowicie przy jeździe na skręconych kołach (niekoniecznie mocno) i nieistotne w którym kierunku, dochodzi niepokojący dźwięk jakby ocierania metalicznego. Coś podobnego jak przy kończących się klockach hamulcowych. Ocieranie to jednak zanika gdy przywalisz mu mocniej po gazie bądź mocniej przyhamujesz. Mówiąc krótko jest słyszalne przy jeździe "luźnej" lecz nie koniecznie na luzie. Prędkość też jest obojętna oraz ostrość branego łuku...
Od razu zaznaczam, że wszelakie łożyska w zwrotnicach czy też opony, zaciski i tarcze ham. oraz przeguby zewnętrzne "przerobiłem" i "prześwietliłem" i bez efektu. Nie wiem jakie są objawy kończących się przegubów wewnętrznych bo psują się raczej baaardzo rzadko. Jedyne co to sprawdzałem ręcznie ich luz na półośkach, ale zaznaczam że chrobotanie jest przy skrętach w obie strony więc raczej żeby oba na raz zaczęły padać to niemożliwe. Doradźcie coś proszę bo łeb mi odpada już przy samej d...ie :ass: Pozdro i dzięki z góry



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach... Ratujcie!!

Post autor: waski1 » śr mar 11, 2015 21:49

Zdemontuj półosie , później przeguby wew. i je prześwietl.Obstawiam że znajdziesz przyczynę.
Na spokojnie da się przegub wew. rozebrać na elementy i złożyć.



Midass38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 11, 2015 20:52

chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach... Ratujcie!!

Post autor: Midass38 » śr mar 11, 2015 22:28

...dzięki serdeczne waski1, mam nadzieję, że to nie w skrzyni biegów... Czy mechanizmy różnicowe sie w ogóle psują?? Biegi mi chodzą idealnie nie chciałbym ruszać skrzyni...



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach... Ratujcie!!

Post autor: waski1 » śr mar 11, 2015 23:23

Midass38 pisze:Czy mechanizmy różnicowe sie w ogóle psują?
Zdarza się.



slim jim26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 12, 2015 13:50

Re: chrobotanie-ocieranie przy jeździe po łukach... Ratujcie

Post autor: slim jim26 » czw mar 12, 2015 13:52

sprawdz lozyska w kolach. ja mialem podobny objaw. chrobotalo obcieralo przy skrecie i myslalem ze cos z polosia a co sie okazlo jak podnioslem samochod do gory to lozysko kola sie wysypalo od tak. bez zadnych objawow wczesniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości