pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: mosespl » sob lip 26, 2014 10:53

Witam.
Posiadam otoz taki problem.
Za kazdym razem kiedy dojezdzam do skrzyzowania i auto wytraca sobie predkosc, a ja minimalnie wciskam pedal hamulca to miedzy redukcja z 2 na 1 przy dojezdzaniu do skrzyzowania pod pedalem hamulca a takze w podlodze od strony pasazera czuc taki pojedynczy stuk jakby ktos mlotkiem puknal od spodu auta.
Problem ten wystepuje u mnie w aucie od 3 lat. Bylem juz w VW i tam powiedzieli ze to luz technologiczny.... W ASB we Wroclawiu powiedzieli zeby sie tym nie rpzejmowac, ze duzo aut z dsg ma taki problem i jest to nieszkodliwe. Jednak bardzo mnie to zaczelo denerwowac.
Dodam, ze jesli wcisne pedal hamulca mocniej podczas dojazdu do skrzyzowania( zaczne hamowac pozniej ale mocniej wciskam hamulec, problem ustaje!) Bylem na okregowce i podczas badania tech koles zaczal szarpac wszystko co mogloby miec luzy sprawdzil wszystko co dalo sie tak od zewnatrz sprawdzic i powiedzial ze wszystko jest szstywno tak jak widzi to wszystko.
Auto nie szarpie podczas tego stuku ale jest to bardzo uciazliwe bo dosyc solidnie czuc to pod pedalem. Po wyjezdzie z okregowki wyobrazcie sobie ze problem w pewnym sensie na chwile ustal. Przez pierwszy dzien nie moglem uwiezyc, ze tego nie ma. Po kilku dniach zaczelo sie to pojawiac co ktorys dojazd do skrzyzowania, az w koncu znow powrocilo do normy czyli przy kazdym dojezdzie tak sie dzieje.
Nie chce pakowac sie w koszty w stylu wymiany wszystkich poduszek przegubow lacznie z wew bo jest to troche wydatek, a ja student sam musze oplacac moje kochane auto. Moze ktos z forumowiczow mial podobny problem lub moze sypnac jakas rada na co zwrocic uwage?
Z lektury jaka odbylem przez ostatnie kilka dni na internecie wyczytalem ze problemem moga byc sruby od koszyka zawieszenia ktore mogly sie lekko poluzowac juz dawno temu i wywoluja takie stuki( w koncu sila reki jest duzo mniejsza niz rozpedzonego auta ktore trzeba wyhamowac) moze koles z okregowki musialby wszystkie sruby sprawdzic kluczem od razu probujac dokrecac?
Za kilka dni jade na wymiane oleju w silniku wiec chcialbym aby sprawdzili mi wszystko bardzo skrupulatnie aby wyeliminowac ten stuk ale chcialbym wiedziec na co powinni zwrocic uwage.
W koncu ilu magikow tyle teorii roznych warsztatowych hehe.
Dodam jescze ze vag zadnych bledow od skrzyni biegow nie wywala wszystko chodzi jak trzeba, biegi zmieniaja sie plynnie, stad wniosek, ze to raczej kwestia zawieszenia.
Mam nadzieje, ze ktos jakas rada zarzuci:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: sebastian1901 » pt sie 01, 2014 12:34

przeguby, poduchy skrzyni i silnika sprawdzone ? Przede wszystkim obstawiałbym tuleje wahaczy z tej lewej strony, Kiedyś kolega z forum wstawił filmik jak coś waliło mu podczas ruszania czy przejazdu przez zwalniacze i jak się okazało miał niedokręcone śruby wózka do podwozia bo były wymieniane i mechanik zapomniał ich dokręcić. Przede wszystkim sprawdziłbym wszystkie śruby czy są dokręcone. Nie łudźmy się ale przeguby też się zużywają i możesz czuć stuk tylko na niższych biegach między 2 a 3 już nie. Można wejść do kanału złapać morsem za półoś i zobaczyć jaki jest luz.
Obstawiałbym też luz na gałce kierowniczej ewentualnie sworzniu. Pozdrawiam


Sebastian

mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: mosespl » sob sie 02, 2014 01:42

Pierwsze za co sie wzialem to sruby od wozka wlasnie gdyz temat ten wielokrotnie byl poruszany na zagranicznym forum vw. Jutro odbieram sruby i podkladki a dopiero w poniedzialek bede je montowal w tym samym czasie beda sprawdzane poduchy wszystkie oraz przeguby. Zauwazylem jeszcze ostatnio, ze jak dodaje i odejmuje gazu energicznie to slysze takie dzwieki jakbu klikania na biegu 2,3 sa dosyc zauwazalne na wyzszych biegach juz mniej na 6 prawie wcale. I jeszcze zaniepoloilo mnie to ze podczas skrecania energicznego kierownica na postoju slysze postuk lekki który jest odczuwalny na kierownicy.(obstawiam maglownice) w przyszly weekend oddaje na caly ten czas auto do znajomego do warsztatu aby sprawdzil wszystko porozkrecal i powiedzial co kuleje w zawieszeniu bo auto staje mi sie rozbiezne gubi zbieznosc nie wiem czemu



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: sebastian1901 » sob sie 02, 2014 13:10

może być wywalona gałka kierownicza z którejś strony nie koniecznie maglownica i będzie stukało, ja u siebie miałem zerwaną tuleję tylną wahacza przedniego i też waliło i przy dodawaniu gazu auto ściągało mi w jedną stronę, po odpuszczeniu jechało prosto, wsadziłem pełne tuleje + zbieżność i problem rozwiązany, można gdybać ale trzeba przejrzeć wszystko po kolei, powodzenia


Sebastian

mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: mosespl » sob sie 02, 2014 18:27

Dzięki dam znać w przyszłym tygodniu czy problemy się rozwiązaly czy nie



mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: mosespl » czw paź 02, 2014 17:26

Odswiezam temat.
Wczoraj wymienilem poduszke pod silnikiem prawa przy rozrzadzie. Na poczatku bylem sceptycznie nastawiony ale znajomy mechanik zasugerowal jej wymiane(jako jedyny z wszystkich mechanikow ktorzy diagnozowali problem) takze wczoraj kupilem dobra poduche i momentalnie pojechalem na wymiane. Pojezdzilem troche niezbyt duzo ale tyle aby zauwazyc znaczącą poprawe. Dzis tez chwile pojezdzilem i narazie problem zostal wyeliminowany czy calkowicie dam znac za kilka dni jak wyjade np w trase. Mam nadzieje ze teraz bede sie przyzwyczajal nie myslenia o tym hehe



ml24137
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 11, 2014 20:13

pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: ml24137 » czw gru 11, 2014 20:33

Witam,
Przeglądając artykuły odnośnie stuków przy redukcji biegów w skrzyni dsg znalazłem Pana stary post. Chciałem zapytać czy udało się ustalić przyczynę?
Umnie w pasacie 2.0 tdi dsg b6 także występuje coś takiego przy redukcji z 5na 4 i 3 na 2 tylko metaliczny stuk jest raczej od strony kierowcy koło skrzyni. Był bym wdzięczny za jakąś podpowiedz Pozdrawiam



marmiro1809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 30, 2014 18:17

pojedynczy stuk podczas redukcji na z 5na 4 i z 4 na 3

Post autor: marmiro1809 » ndz gru 28, 2014 20:27

podbijam to tematu.identyczny problem i zachowanie sie skrzyni.czy kolegom dalo sie rozwiazac ten problem.prosze o odpowiedz z gory dziekuje bo jak sami wiecie jest to dosc denerwojace.pozdrawiam



mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: pojedynczy stuk podczas redukcji z 2 na 1

Post autor: mosespl » wt sty 06, 2015 00:41

Byłem w teomotors w poznaniu i wymieniłem zawory sterujące praca sprzęgiel. Nie wyeliminowano to problemu w 100%. Pozostał stuk przy zmianie z 3 na 2 i twardsza redukcja pozostała wpisałem nr mechatroniki w internecie jaka posiadam i jest ogólnie uznana za wadliwa i sprawiającea problemy wiec trzeba to koniecznie wymienić ale dopiero na wiosnę to zrobię na mechatronike o innym nr. Po wymianie zaworów i oleju biegi wchodzą ładnie i szukania w moim przypadku ustały oprócz w/w jednak nie jest to reguła ponieważ inny kolega z forum dokonał tego samego i w jego przypadku stuki się nie wyeliminowaly. Koszt wszystkiego co zrobiłem w teomotors to 1500zl netto

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości