Silne stukanie przy skręcie w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: Matt_DST » wt lip 15, 2014 21:01

Witam,
na początek dodam, że nie znalazłem podobnego tematu (a jak już był to autor prosił o zamknięcie), dlatego proszę o nie zamykanie tylko w razie czego przeniesienie, ponieważ problem jest poważny.

Aktualnie mam straszny problem z moim Vento 1.9TDI silnik 1Z. Podczas jazdy i skrętu kierownicą w lewo z prawej strony samochodu dobiega głuchy stukot tak jakby ktoś walił młotkiem o podłogę samochodu. Taki jednostajny stukot, który jest zależny oczywiście od prędkości. Do 40-50km/h nic nie słychać (albo czasami trochę), powyżej tych prędkości wali jak oszałały i wyraźnie czuć to w podłodze, a najbardziej od strony pasażera. Dodatkowo mam wrażenie, że ciężej chodzi m kierownica jak skręcam w lewo. Dodam, że przy skręcie w prawo nic nie słychać i kierownica chodzi normalnie.
Na 100% nie jest to przegub, ponieważ w lutym tego roku wymieniałem oba tak profilaktycznie ale stukot nie ustał (znaczy tak jakby troche zmalał). Teraz tak jakby się nasilił. Jeżeli chodzi o części to zawsze staram się wybierać te lepsze. Przeguby są Ruvilla, podobnie jak sworznie wahacza, które robiłem w listopadzie 2013 razem ze zbieżnością. W sierpniu chce jechać nad morze samochodem ale aktualnie boję się nim jechać w dłuższą trasę przez te stuki.

Obstawiam parę rzeczy:
1. Łożysko koła przedniego?
2. Łożysko amortyzatora (prawe?)
3. Krzywe półosie, a raczej ta prawa bo przegubów jestem pewien na 100%.
4. Poduszki silnika, skrzyni (trochę trzepią już)?
5. Pęknięta sprężyna (ale na 100% nie jest), więc wykluczam jakby ktoś pisał.
6. Gumy w zawieszeniu, tylko które?
Albo może coś innego.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam siły już do tego auta, a nie chciałbym wymieniać tego wszystkiego co obstawiam, ponieważ wydam całą kasę na wakacje.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: Michał_1977 » śr lip 16, 2014 09:30

Przeguby wewnętrzne wymień :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: mleko1984 » śr lip 16, 2014 09:40

Hej, mi kiedyś stukała pompa od wspomagania przy skręcaniu, lekko się obluzowała na śrubach...
Łożysko koła raczej huczy, łożysko amortyzatora (tzw poduszka) daje znać przy jeździe po dziurach, słychać uderzenie np przy zjeździe z progu zwalniającego. Półosie można sprawdzić w takim wypadku



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: Matt_DST » śr lip 16, 2014 22:27

No właśnie albo półosie albo już nie wiem co, a czy przeguby wewnętrzne czasem stukają tylko jak się jedzie na wprost? Kurde na prawdę nie wiem co to moze być, dzisiaj jechałem mk3 też silnik 1z i powiem, że nie wierzyłem, że to jest prawie identyczne auto jak moje, cisza totalna, 0 stuków. Pompa wspomagania, no nie wiem jutro zobacze. Jeszcze jakieś pomysły, albo własne doświadczenia?



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: mleko1984 » czw lip 17, 2014 07:16

No jak dla mnie pompa może być całkiem prawdopodobna zwłaszcza, że kierownica chodzi ciężko w jedną stronę a stuk słyszysz z prawej strony (chociaż nie jestem pewny gdzie u ciebie jest pompa;) u mnie z prawej). Poproś kogoś żeby kręcił kierą a ty patrz co się dzieje...



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Silne stukanie przy skręcie w lewo

Post autor: Matt_DST » śr lip 23, 2014 00:26

Pompa sprawdzona, jest dobrze przykręcona, zauważyłem, że jak jade na luzie to też stuka na zakręcie, więc to raczej nie przeguby, ale coś nie dają mi spokoju te wewnętrzne. Jakieś pomysły?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości