BORA 2.0 AZJ Jaki tłumik środkowy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dam_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 19, 2013 10:11

BORA 2.0 AZJ Jaki tłumik środkowy

Post autor: dam_1 » czw cze 12, 2014 14:58

Witam,
Potrzebuje kupić tłumik środkowy do vw bory 2002r. 2.0 benzyna AZJ ze względu na to ze na puszcze stary się rozszczelnił. Dodam ze tłumik środkowy wraz z końcowym jest w jednej całości czyli chyba mam jeszcze oryginał z fabryki. Dylemat jest w wyborze marki.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/tlumik-vw-golf4-bora- ... 74512.html" onclick="window.open(this.href);return false; cena super tylko pytanie jak z resztą?

To czego oczekuję od tłumika:
- chociaż przez 4 lata żeby nie zrobił się dziurawy, nie wypalił się itp (rocznie robię 15tys km)
- żeby nie był głośniejszy od oryginału, żeby nie buczał za bardzo albo w rezonans nie wpadał
- po prostu jak najbardziej zbliżony do oryginału.

Słyszałem jeszcze o firmach asmet, walker z tym ze walker cena 200zl :/.

Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: BORA 2.0 AZJ Jaki tłumik środkowy

Post autor: Kavior » czw cze 12, 2014 15:56

Ja u siebie mam środkowy firmy eberspacher. Kilka lat ma i wygląda jak nowy. Wrażenia dźwiękowe jak ori.



dam_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 19, 2013 10:11

BORA 2.0 AZJ Jaki tłumik środkowy

Post autor: dam_1 » pt cze 13, 2014 13:38

A ten link co podałem z allegro? Bo szczerze mówiąc ten eberspacher kosztuje tyle samo co walker. Może jest osoba która ma zamontowany tańszej firmy tłumik ale jest tak samo dobry co te droższe?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

BORA 2.0 AZJ Jaki tłumik środkowy

Post autor: Eyk88 » pt cze 13, 2014 14:15

Zamontowałem tańszy zamiennik środkowego tłumika za podobną kasę niby dobrany do mojego silnika. Też jakiś niemiecki ale żebym to nazwę ja pamiętał i okazał się delikatnie za duży. Spokojnie szło go zamontować, ale delikatnie trzeba było podgiąć osłonę termiczną. Więc przed zakupem zapytaj się dokładne wymiary(obwód puszki, obwód kołnierza z zagięcia na jego brzegach) rury pasowały. Mój działa, nie narzekam, ale to dopiero 8 miesięcy od wymiany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości