Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

m1chal_p
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 19:38
Lokalizacja: Gdańsk

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: m1chal_p » ndz mar 30, 2014 22:54

Witajcie,

wymieniłem wczoraj koła na letnie, mam nowe opony. Po zmianie jadąc w trasie zauważyłem, że auto delikatnie ściąga na prawo.
Przed wymianą kół nie było problemu. Czy to zbieżność kół jest nieprawidłowa?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: Qto » ndz mar 30, 2014 23:56

najpierw sprawdź ciśnienie w kołach...później możesz zamienić na zimowe, będzie wiadomo czy to wina kół...
...chyba że wolisz zacząć od sprawdzenia zbieżności



m1chal_p
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 19:38
Lokalizacja: Gdańsk

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: m1chal_p » pn mar 31, 2014 09:27

To na pewno nie wina kół, bo były sprawdzane i wyważone u wulkanizatora. Podjadę po pracy sprawdzić ciśnienie.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: bugatti415 » czw kwie 03, 2014 21:39

Ja w swoim aucie tez dosc dlugo mialem problem ze sciaganiem na lewo.A zaczelo sie to od wizyty u mechanika.Wczesniej jechal prosto.Ale wybita byla tuleja lewego wahacza i prawa koncowka drazka kierowniczego.Zalozyli nowa tuleje,nowa koncowke i ustawili zbierznosc.Ale przy okazji poprosilem aby zamienili przednie kola stronami bo w momencie jak kupilem auto zle byly zalozone (opony kierunkowe).Tak tez zrobili.Po odbiorze auta juz po kilkuset metrach jazdy odrazu dalo sie zauwazyc ze auto sciaga na lewo.Trzy razy reklamowalem to.Ale poprawy nie bylo.Bylem nawet sprawdzic zbierznosc gdzie indziej.Wszystko ustawione na tip top,zero luzow w zawieszeniu i ukladzie kierowniczym.Przez przypadek zauwazylem po jakims czasie ze lewa felga bije kilka milimetrow na boki.Ale nie przekladalem juz kol przez zime zeby to sprawdzic.I teraz wlasnie w tym tygodniu zalozylem inny komplet kol.Efekt natychmiastowy.Auto jedzie prosto.Musialem od nowa sie przyzwyczajac,bo z lekkim sciaganiem jezdzilem kilka miesiecy.Winna byla lekko bijaca felga na boki.Niby nie wiele,a tyle klopotu.Tak wiec proponuje najpierw sprawdzic felgi i opony.Acha-zmiana przednich kol na tyl i tylnich na przod tymi samymi stronami zupelnie nic nie dala.Zmien strony na poczatek i bedziesz wiedzial.



m1chal_p
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 19:38
Lokalizacja: Gdańsk

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: m1chal_p » pt kwie 04, 2014 09:49

Byłem na sprawdzeniu zbieżności i geometrii. Wprowadzona została mała korekta, jednak nie dało to pożądanego efektu. Jest delikatnie lepiej, ale dalej to nie to.
Nie mam opon kierunkowych. Powinienem udać się do wulkanizatora, który kompleksowo sprawdzi koła? Czy w Gdańsku możecie kogoś polecić? Przybliżony koszt takiej usługi?



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: slawko333 » pt kwie 04, 2014 14:02

raczej wina samych opon, koledze w 2 letnich oponach sciagalo passata w lewo i to dosc sporo, powiedzialem zeby zamienil kola przednie miejscami, i tu jego wielkie zdziwienie, dalej mocno sciagalo, tylko ze w prawo :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: Qto » pt kwie 04, 2014 14:10

m1chal_p pisze:Powinienem udać się do wulkanizatora, który kompleksowo sprawdzi koła?
Przecież pisałeś:
m1chal_p pisze:To na pewno nie wina kół
propnowałem wrzucić zimówki żeby było coś wiadomo...to nie



m1chal_p
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 19:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: m1chal_p » pt kwie 04, 2014 15:35

Nie mam zimówek na miejscu.
m1chal_p pisze:To na pewno nie wina kół
Tak pisałem, bo nie podejrzewałem, że to one mogą być winne. Poniekąd nie dopuszczałem też do siebie takiej myśli, że kasa wywalona, a problemy przez to są :D
Reszta jest sprawdzona, więc pozostały tylko koła.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: Qto » pt kwie 04, 2014 16:35

nie masz zimówek to chociaż tył z przodem zamień - już coś więcej będziesz wiedział.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Ściąga w prawo po wymianie kół BORA

Post autor: bugatti415 » ndz kwie 06, 2014 21:37

Wulkanizator tez nie musi wykryc wady opony.Jezeli ma ona uszkodzona strukture wewnetrzna to ani na oko ani na wywazarce do kol tego nie wykryje a sciagac bedzie.
Znajomy kupil kiedys komplet nowych opon w sklepie.I wyobraz sobie ze nowka opona fabryczna sciagala na jedna strone.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości