Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » czw lis 28, 2013 16:39

Koledzy mam pytanie, jakie kupić sprężyny do Golfa Mk2 tylko chodzi o normalne, tzn żadne obniżające. Jakiej firmy by były najlepsze? Druga sprawa, czy są w różnych twardościach? Może od jakiegoś innego modelu pasują a są twardsze, ważne żeby były nowe i standardowe (żadna gleba). Będę wdzięczny za wszelkie info.



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: berthold61 » pt lis 29, 2013 11:19

jeśli ci zależy aby tył przystojnie wyglądał to załóż z passata b2 tak zwanego jaszczur są o wiele twardsze tak że jak ci do auta wlezie 3 pakrów z tyłu to nie szorujesz zderzakiem po ziemi


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » pt lis 29, 2013 13:10

Dzięki berthold61, o takie info mi chodziło. A z przodem też coś da się zrobić? Coś podejdzie? Wiecie byle bym mógł dostać nowe a obawiam się że te przeznaczone do Mk2 mogą być za miękkie.



Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: tom33k » pt lis 29, 2013 19:37

Ja uważam że powinieneś szukać do mk2 diesla(jak w Twoim przypadku) dobrej firmy i będzie najlepiej. Jeżeli chodzi o sprężyny od passata tył będzie strasznie wysoko stać mój kolega miał kiedyś w mk2 to dopiero jak z tyłu siedziały 3 osoby i bagażnik cały załadowany gratami,walizkami itd to dopiero wtedy auto stało na standardowej wysokości bo na pusto tragedia tak wysoko.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: OsteR9019 » pt lis 29, 2013 19:55

Z tymi sprężynami trzeba ostrożnie. Wsadziłem kiedyś od b2 kombi na zwykłe amortyzatory i zrobił się kamień, jedną parę to mi rozerwało, znaczy wysunęły się bardziej niż powinny. Poza tym musi pasować w górne mocowanie, może mieć inny kąt i siedzieć krzywo. Ja bym się zastanowić nad sprężynami z toledo. Jak masz dobry sklep to weź na wzór, gorzej jak sprzedającego interesuje tylko numer vin a towar wydaje ktoś inny.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » pt lis 29, 2013 22:48

Mam dobry sklep a o Toledo nie pomyślałem, dzięki. Właśnie dlatego zapytałem Was bo to nie taki oczywisty temat a zapewne ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Właśnie chodzi mi o to aby stał normalnie czyli w sumie dość wysoko a żeby jednak było trochę sztywniej no i żaby to grało z amorami. Dobra to muszę się zająć tematem sprężyn od Toledo na razie. Tymczasem dzięki ale jak ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia to chętnie się zapoznam



Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Semi1 » pn lut 10, 2014 21:59

Mam podobne pytanie jak autor tematu, będę wymieniał sprężyny w Golfie 2 1.3 i nie za bardzo wiem co wybrać, o Kayaba naczytałem się tyle że raczej z nich zrezygnuje a na rynku nic lepszego nie ma :-(
A sprzedawcy mają takie same do 1.3 jak i do 1.8 GTI w najmocniejszej wersji :shock:
K+F podobno ma sprężyny które nie jedno auto podniosły, ktoś testował? Je byłbym skłonny zamontować w swoim aucie tylko że prawie nigdzie nie mają ich w sprzedaży, może ktoś wie gdzie można kupić k+f

Zależy mi gównie aby auto było podniesione do poziomu fabrycznego ewentualnie jak będzie troszkę wyżej to też nic się nie stanie :-)


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: damian_piaski » pt lut 14, 2014 22:20

do mk2 polecam spręzyny Monroe. Miałem takie na tylnej osi. Obecnie jeżdżę na KYB i są zbyt miękkie, co prawda to inne auto ale mój brat montował KYB w swoim aucie to też były zbyt miękkie i amortyzatory dobijały.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Semi1 » pt lut 14, 2014 22:30

Ostatecznie też myślałem nad Monroe i raczej te kupię, co do K+F to firma sie sprzedała ale co było powodem nie wiem...prawdopodobnie Bilstein kupił ale na polski rynek nie oferują sprężyn :-(


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » sob lut 15, 2014 09:36

Widziałem K+F na allegro do mk2 są dostępne a co do Monroe to kiedyś w innym samochodzie wkładałem amory tej firmy i jakoś mnie nie urzekły szczerze mówiąc. A jeszcze wcześniej w jeszcze innej furmance wkładałem amory Sachs i one były super, natomiast jeszcze nigdy nie wkładałem Bilsteinów i chyba na takie się skuszę tym razem a nad sprężynami cały czas się zastanawiam.



Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Semi1 » sob lut 15, 2014 19:02

Jaworess pisze:Widziałem K+F na allegro do mk2
To poproszę link :pub:

Co do amorów to będą Bilstein olejowe.


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » ndz lut 16, 2014 20:35

Linki nieaktualne więc usunąłem no i kupiłem te K+F. Jakieś tam likwidacje sklepu coś tam w każdym razie w dobrej cenie. Nie wiem kiedy je wrzucę, pewnie dopiero na wiosnę. Podzielę się wrażeniami jak temat będzie jeszcze istniał.

PS: Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze :pub:



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: marcinek84 » ndz mar 02, 2014 20:29

Co do amorków na tył to jest jeden problem, różnica między mocowaniem dolnym a talerzykiem na sprężynę. Różnica do około 2cm co widać miałem jakieś tanie zmieniłem na KYB i samochód siadł. Zastosowałem podkładki z tedguma 25mm, jest też sposób z mufką hydrauliczną pod talerzyk. Tak mój golf wyglądał na sprężynach z Passata b2 zwykłego nie kombi (sprężyny są grubsze i mają chyba 2 zwoje więcej)
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jakie sprężyny do Golfa Mk2???

Post autor: Jaworess » pn mar 03, 2014 10:15

marcinek84 pisze:Różnica do około 2cm co widać miałem jakieś tanie zmieniłem na KYB i samochód siadł.
To mnie zasmuciłeś :-( W tym kraju non stop trzeba kombinować żeby było jako tako.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości