Tarcie przy skręcie Od skrzyni?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tarcie przy skręcie Od skrzyni?

Post autor: JaskoDZA » ndz wrz 01, 2013 10:52

Witajcie mam pilny problem więc prosze moderatorów o wyrozumiałość. Podczas skręcania w prawo słychać jakby coś tarło po prawej stronie z przodu. Problem ten pojawia się jak przejade autem około 5km. CZasami to ustaje i jest ok. czasami te tarcie jest tak duze że czuje drgania u siebie pod nogami od strony kierowcy... Tak samo jak wczoraj skręciłem koła na max i cofałem. Strzelało jak głupie... stanełem poprosiłem żeby kręcili mi kierownicą ja patrzyłem na koło i strzela jak skręcam kierownicą w prawym kole coś... myśle że to może też być powód tego tarcia w trakcie jazdy... jak skręcam kołami talerzyki od poduszek się kręcą. same poduszki są lekko ponadrywane i cały czas jak ustawie je żeby były prosto to przejade kawałek i są krzywo... jadna pod kontem w jędną strone, druga w drugą. CO robić? Przegłub, łożysko w kole czy coś gorszego?
Ostatnio zmieniony wt wrz 03, 2013 09:15 przez JaskoDZA, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Tarcie przy skręcie i strzelanie

Post autor: michoswwy » ndz wrz 01, 2013 12:37

jak strzela przy skręcie do końca też tak miałem tyle że w mk4 u mnie stanęło łożysko górnego mocowania amortyzatora i pękła sprężyna i tak strzelało właśnie wymieniłem łożysko i sprężynę i było później już OK



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tarcie przy skręcie i strzelanie

Post autor: JaskoDZA » ndz wrz 01, 2013 18:58

poduszki co prawda kupywałem taki jak mają być w moim golfie ale wydaje mi się że jak by były takie jak powinny to w kielichach powinny siedzieć sztywno a tak jakoś pod kontem...



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tarcie przy skręcie, cichnie po wciśnieciu sprzegłą

Post autor: JaskoDZA » wt wrz 03, 2013 08:38

Zauważyłem że jak przejade około 10km tarcie się zwiększa i jak skręcam w lewo i wciskam sprzęgło to tarcie ustaje! Co mam przez to rozumieć?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości