Szum - głośne buczenie przy ponad 120 km/h lub przy skręcie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jacek_
vw maniak
vw maniak
Posty: 113
Rejestracja: sob lis 15, 2008 15:51
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Szum - głośne buczenie przy ponad 120 km/h lub przy skręcie

Post autor: jacek_ » wt sie 27, 2013 21:22

Witam. Mam taki problem jak w temacie - jechałem sobie autostradą i nagle usłyszałem głośne buczenie w tylnej - lewej(ale ciężko to ogarnąć) części samochodu. Zjechałem na pobocze, sprawdziłem czy koła są dobrze przykręcone, czy przypadkiem śruby się nie poluzowały, bo dzień wcześniej założyłem dystanse właśnie na tylne koła, a co za tym idzie nowe śruby. Jednak wszystko było ok, wiec pojechałem dalej, ale znowu przy ponad 120 km/h buczenie było słychać. Dodam, że w tamtej sytuacji miałem na pokładzie wraz ze mną 4 osoby, parę godzin wcześniej jechałem po tej samej autostradzie z jedną osobą podobnymi prędkościami i żadne buczenie nie miało miejsca. Czy to możliwe, że przez te dystanse przy większym obciążeniu rodzi się to właśnie buczenie? Przy niższych prędkościach jest wszystko ok, nic nie buczy, dopiero koło 120 km/h lub przy skręcaniu(zmiana pasu ruchu). jutro zdejmę dystanse i zobaczę jak wtedy sprawa wygląda, ale jeśli miał ktoś podobny przypadek proszę o jakieś info, pozdro


Old vw never die.
Variat - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=519185

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Szum - głośne buczenie przy ponad 120 km/h lub przy skręcie

Post autor: Eyk88 » wt sie 27, 2013 22:46

Nic nie obciera o nadkole? Wydech szczelny? Jak tak to może łożysko.



Awatar użytkownika
jacek_
vw maniak
vw maniak
Posty: 113
Rejestracja: sob lis 15, 2008 15:51
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Szum - głośne buczenie przy ponad 120 km/h lub przy skręcie

Post autor: jacek_ » śr sie 28, 2013 08:11

O nadkole nic nie trze (tzn. czasami jak jest jakas dziura to dobije kolo o nadkole, ale to zupełnie co innego), wydech raczej szczelny, ale jeszcze to sprawdzę. Też myślałem o łożysku, wjadę na dniach na kanał i zobaczę co z wydechem. Najdziwniejsze jest to, że przed założeniem dystansów nigdy nic takiego się nie działo, ciekawe czy to one się przyczyniły, czy tylko zbieg okoliczności.


Old vw never die.
Variat - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=519185

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Szum - głośne buczenie przy ponad 120 km/h lub przy skręcie

Post autor: Eyk88 » śr sie 28, 2013 09:42

Możliwe, że to wina pierścieni- oddalasz koło od piasty przez co działają na nią i łożysko większe siły zginające.
Albo po prostu łożysko się już zaczęło wyrabiać a dzięki pierścieniom lepiej to słychać.

Z czystej ciekawości bym zdjał dystanse i stestował czy bez nich dalej buczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości