Stukanie po założeniu alusów borbet

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marzyciel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 19, 2013 11:51

Stukanie po założeniu alusów borbet

Post autor: marzyciel » pn cze 03, 2013 11:08

Witam mam problem.Otóż zalozylem alusy 13 4x100 na mojego golfa.Recznie oszlifowalem pierscienie centrujące bo za duze byly dziury w felgach noi wlozylem kola zakrecilem .I mam takie pytanie bo jak jade stuka mi cos w kolach bylem na diagnostyce ale nic luzow nigdzie nie ma.mechanik sprawdzal i tez nic nie wykryl wiec co to moze byc? krzywy gdzies alus? przy wywazaniu nic nie wyszlo.Moze wina tych pieerscieni ze recznie oszlifowane i sa nierowne?Stuka mi cos tylko nie wiem co nawet i na luzie tez.Prosze o porade.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Stukanie po założeniu alusów borbet

Post autor: muszkatobiasz » pn cze 03, 2013 18:04

sprawdź dociągnięcie śrub bo często jest inna grubość felg i na gwincie zrobi się rdza i dokręcając śruba ma już opór ale jeszcze nie jest dokręcona lub masz za długie szpilki i wadzą wewnątrz bębna lub tarczy



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Stukanie po założeniu alusów borbet

Post autor: Jarek_NS » wt cze 04, 2013 08:14

Jak z śrubami jest wszystko ok czyli są poprawnie dokręcone i mają odpowiednią długość, to wina będzie leżeć w pierścieniach centrujących. Kup nowe dedykowane do twojego auta i danej felgi.

Nie można ręcznie szlifować pierścieni bo felga nie będzie założona centrycznie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

marzyciel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 19, 2013 11:51

Stukanie po założeniu alusów borbet

Post autor: marzyciel » wt cze 04, 2013 09:53

A jakie długie powinny byc szpilki z przodu? bo mam na 3 cm i nic nie wadzi a z tylu 2,6 albo 2,7 bo lapały mi o szczeki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości