mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: ciarek666 » ndz maja 26, 2013 15:20

Witam,

mój Golf 1,6TD ma taką przypadłość, że trzęsie całą budą. Wibracje są najmocniej odczuwalne przy niskich obrotach, np na luzie czy z wciśniętym sprzęgłem, kiedy trochę je zwiększę trzęsienie może nie ustaje, ale staje się o wiele bardziej znośne, tzn słabnie.
Przyzwyczaiłem sie już do tego, ale od niedawna, na nierównościach lub np gdy parkując wjechałem dwoma kołami na krawężnik, tak że samochód przechylił się na bok w okolicach tylnej kanapy słychać straszne walenie o podwozie (mam ręczne ssanie i gdy je wyciągnąłem, walenie ustało), gdyby to miało napęd na tył to bym przypuszczał, że to jakiś wał, a tak przypuszczam, że to wydech obija się o karoserię.

Co o tym myślicie, czytałem troche i może to poduszki silnika, macie jakieś pomysły co sprawdzić?
Ewentualnie jaki to mniej więcej koszt wymiany 3 poduszek silnika?

pozdr.


-----------------------------------------------

djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: djluki4 » ndz maja 26, 2013 15:45

Sprawdz wydech pokolei czy nie jest gdzies do podlogi przyklejony albo nie jest przyklejony do tylnej osi a potem posprawdzaj poduszki silnika i bedziesz wiedzial co to jest ale bardziej obstawiam na wydech ze gdzies bije :hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: Ludvigg » ndz maja 26, 2013 20:07

Mam ten sam problem w swoim golfie, tłuczenie o podwozie o którym mówisz to wydech uderzający we wzmocnienie podłogi, rozwiązaniem jest wymiana gumowego wieszaka wydechu na nowy (pierwszy od strony silnika, zaraz pod nim jest poprzeczka o którą uderza). Poprzedni właściciel owinął tą poprzeczkę kawałkiem gumy w moim gofrze, hałas jest mniejszy, ale to raczej kiepskie rozwiązanie w uwagi, że wieszaki kosztują 2 zł... Prawdopodobnie to poduchy silnika, ja u siebie zwiększyłem trochę obroty na pompie wtryskowej i problem na wolnych obrotach znikł :)



Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: szocha » pn mar 17, 2014 21:50

Witam

Nie chcę pisać nowego tematu więc piszę tutaj. Mam przypadłość taką, że mój golf(1,8 Benzyna) na niskich obrotach trzęsie tj. jest głośno i trzęsie budą, lecz jak dodaje gazu to trzęsienie ustaje, szczególnie jak jest powyżej albo na 1 tys już starcza ale na biegu jałowym czy sprzęgle trzęsie i hałasuje. Czy to wina poduszek pod silnikiem?
Od razu mówię, że to nie rura wydechowa ponieważ była wymieniana już, a wcześniej był ten sam problem


Ride Or Die

ziomalo2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn mar 10, 2014 00:16

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: ziomalo2010 » ndz mar 23, 2014 12:16

MAM tak samo i tutaj i chyba trzeba zwiekszyc obroty, chociaz sam nie wiem jak to sie robi(wiem ze na przepustnicy jest srubka :D), ale nawet nie mam obrotomierza w samochodzie ;/
na gazie trzesie troche mniej jak podkrecilem mu obroty, ale trzesie bo drzy deska rodzielcza ;/



Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: szocha » ndz mar 23, 2014 15:36

Powiedziano mi, ze podusxzki od silnika mam do wymiany, bo sa do wyrzucenia juz :)


Ride Or Die

Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: Robsonnnn » pn mar 24, 2014 17:32

zapewne wydech opiera sie o belke, sprawdz wszystkie gumy.


Obrazek

Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

mocne wibracje na całej karoserii, stuki pod tylną kanapą

Post autor: szocha » pn mar 24, 2014 18:53

Napisałem, ze rura jest dobrze zrobiona ;)
To jest wina poduszek pod silnikiem ;)


Ride Or Die

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości