Ukręcony gwint

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Ukręcony gwint

Post autor: monlag1 » pn kwie 08, 2013 18:14

Witam,dzis ukrecil mi sie gwint przy dokrecaniu przedniego prawego zacisku hamulcowego. Czy muszę kupic caly mcperson??? .Na allegro widze mcpersony bez tej dolnej czesci ,w ktorej mi gwint ulecial i takie kompletne.Czy mcperson jest rozbieralny, bo u mnie mam wrazenie jakby ta dolna czesc byla razem z gorna zgrzana albo po prostu byla jedna caloscia.Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Ukręcony gwint

Post autor: rafcio908 » pn kwie 08, 2013 22:00

Witam,
Na początek zamiast panikować o kupnie nowego McPersona, spróbuj wykręcić ukręconą śrubę.
Jeśli ukręciłeś ją przy Dokręcaniu, to powinna bez problemu dać się wykręcić. Kawałek małego przecinaka i młotek powinny załatwić sprawę, no chyba że śruba jest za głęboko.



Piotrek 4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 23:00
Lokalizacja: Śląskie

Ukręcony gwint

Post autor: Piotrek 4 » wt kwie 09, 2013 10:47

Obawiam się, że kolega nie ukręcił śruby, tylko zerwał gwint w zwrotnicy :helm: W takim przypadku pozostaje wykonanie większego otworu z gwintem i dorobienie prowadnicy zacisku do tego otworu, lub wymiana zwrotnicy. Napisz może jeszcze jaka jest średnica tarcz hamulcowych w tym aucie (256 lub 280, czy może 288 i większe - w tym przypadku wystarczy wymiana jarzma zacisku). Jeśli źle zrozumiałem, to sory :otepienie: Pozdrawiam



monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Re: Ukręcony gwint--Temat zamkniety

Post autor: monlag1 » wt kwie 09, 2013 16:18

Ukrecilem jedna ze srub ktora jest pod gumowym kapturkiem na klucz imbus chyba "7" o ile dobrze pamietam.Średnica tarczy 280mm.U mnie mcperson zlozony jest z dwoch czesci.Druga ta dolna przykrecona jest do gornej chyba na klucz 23 i pelni role korpusu i jarzma jednoczesnie, do ktorej przykrecony jest zacisk. Nie wiem czy mozna zakupic samą ta dolna czesc. Nawet nie wiem jak ta czesc sie nazywa :-( .Pozdr

Tu jest sama ta gorna czesc :

http://allegro.pl/volkswagen-golf-iv-mc ... 88977.html" onclick="window.open(this.href);return false;


OK ,znalazlem ten element :

http://allegro.pl/zwrotnica-lewa-przod- ... 12061.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Temat zamkniety,Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości