Kiedy wymienić amortyzatory

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: Dexter18 » ndz lut 03, 2013 19:00

Witam, mam idiotyczne trochę pytanie ale to moje pierwsze auto a nie chciałbym uczyć się na swoich błędach i co nieco się dowiedzieć. Nie orientuje się czy moje amortyzatory są do wymiany czy nie. Jak kupiłem samochód to na pierwszym przeglądzie facet powiedział ze prawy amortyzator mam do wymiany zdaje się pęknięty czy coś a lewy był 100% (przód) o tylnych nic nie mówił. Na następnym przeglądzie kazał przegub wymienić i jakaś gumę na maglownicy chyba i to zrobiłem. A teraz ostatnio słyszę jakieś stuki na dziurach a ostatnio nawet przy przyspieszaniu( dodaniu gazu ) lub skrętach jakieś stuki ale po czasie one znikły. Nie chciałbym żeby mi się coś stało z zawieszeniem a nie wiem jak rozpoznać kiedy amortyzatory są do wymiany lub jakiś przegub. Może koledzy z forum doradzili by mi co sprawdzić jak i jak wszystko powinno wyglądać przeguby amortyzatory sprężyny i inne elementy zawieszenia. Mam dostęp do kanału wiec od spodu tez mam możliwość zajrzenia. Nie chciałbym czekać do przeglądu bo wtedy pewnie wszystkiego bym się dowiedział ale po co ryzykować, nie chce przedobrzyć bo na jednej rzeczy uszkodzonej można jeździć a na innej już nie i auto przeglądu może nie doczekać.



Awatar użytkownika
m22r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lip 16, 2012 23:22
Lokalizacja: Leżajsk

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: m22r » ndz lut 03, 2013 19:10

Jeśli nie wiesz lub nie masz się kogo poradzić to jedz na stację diagnostyczną zapłać 10-20 zł i pan Ci zbada amortyzatory itp


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: KamilP » śr lut 06, 2013 10:55

Co do amorków jak sa rozlane (mokre) to wtedy na pewno kwalifikują sie do wymiany, mi na stacji diagnostycznej z tyłu wynik wykazało ponad 70% a na drugim 8, oczywiście się rozlał. Oba amorki wymieniłem i inna jazda



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: anaba255 » śr lut 06, 2013 20:00

Moze byc lozysko na macpersonie, sprawdzisz podnoszac auto i ruszajac macpersonem, tak na odleglosc trudno powiedziec, jak radzi kolega wyzej diagnosta prawde powie.



j-2323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob lis 12, 2011 23:59

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: j-2323 » czw lut 07, 2013 23:34

Dexter18 pisze: a lewy był 100%
100 % - kto Ci to powiedział :shock:


Golf 1.6 - 16V -105 KM -AZD

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Kiedy wymienić amortyzatory

Post autor: KamilP » czw lut 07, 2013 23:47

100% to nawet nówki sportowe nie mają :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości