gumy od amortyzatorów

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pn sty 14, 2013 00:30

siemka mam pytanie mam nowe gumy z golfa 3 od kolumny mcphersona tam gdzie jest te łożysko co sie na amortyzator nakłada i wkłada do kielichów i czy ta guma z tym łożyskiem będzie pasować do 2 czy nie



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

gumy od amortyzatorów

Post autor: mariusz33 » pn sty 14, 2013 09:39

Jezeli 3-ka do 94r.to tak.


Mariusz

Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pn sty 14, 2013 11:07

ok dzieki



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » śr sty 16, 2013 22:03

hej mam jeszcze jedno pytnie bo 3 dni temu wpadłem z większą prędkością na próg zwalniający to tak ciepło coś w zawieszeniu w aucie ze myslołem ze silnik wypadł :D i jak zem stanął juz pod blokiem to otworzyłem maske i zobaczyłem ze mam obite te miejsce kaj się przykręca amorek. a ich nigdy nie miałem obitych i jak podniosłem auto do góry to te takie smieszne tależyki dotykały budy auta a wczesniej tak nie miałem czy możliwe jest ze te gumy sie rozwaliły o które wczesniej pytałem?? wiem ze są stare ale amorki mam 2 lata. może mi ktoś pomóc?? geometria sie nie zwaliła bo auto jedzie dobrze nie sciaga i sasiad w warsztacie blacharskim ma takie urządzenie do sprawdzania geometri i mi sprawdził i powiedział ze jest ok mówi ze może to te gómy bo wahacze proste sa. tylko jak wpadne w jakąc nierówność to mało rąk nie upieprzy bo tak kiera ciepie na prawo i lewo ze szkoda gadac. To jest zdjęcie z internetu a nie moje ale chce pokazać o co mi chodzi ta zielona strzałka pokazuje miejsce gdzie jest ten problem
Obrazek



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

gumy od amortyzatorów

Post autor: marcinek84 » czw sty 17, 2013 21:48

Jak podnosisz auto to te talerzyki trzymają aby nie wypadł amortyzator :) bo trzyma się siłą nacisku auta. mogły się łożyska ruszyć albo coś z guma w tym górnym mocowaniu i tak rzuca kierownicą.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pt sty 18, 2013 00:16

Jak wczesniej podnosiłem auto to była przerwa miedzy tym talerzykiem a mocowaniem kielicha a teraz nie ma jej. kiera bardzo rzuca teraz bardzo lekko chodz tak jak bym miał wspomaganie a nie mam go czasem mam takie wrażenie jak bym nie miał sterowności i on sam sie prowadził. Czy jak wymienie gumy i te łożyska to moze zniknąć ten problem?? czy juz na zawsze zostanie?? dzis jak wiechałem w dziuree nie wielką to tak walnęło jak by młotkiem w rurę walnąć. taki pusty odgłos.



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

gumy od amortyzatorów

Post autor: JaskoDZA » pt sty 18, 2013 11:39

Jest zima wszystko zamarza wpadasz na chope spowalniającą gumy nie są tak elastyczne jak latem i pękają, trzeba uwarzać:)



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pt sty 18, 2013 12:15

aha czyli warto wymienic je teraz i powinno ustąpić to walenie??



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

gumy od amortyzatorów

Post autor: JaskoDZA » pt sty 18, 2013 12:40

Możesz wymienić:) Ja u siebie w mk2 wymieniłem jak tylko zauważyłem że lekko już pękają;) One nie są drogie około 30zł za sztuke ale masz pewność że są nowe:) I tak jak mówie przy chopach staraj się zwalniać a dziury omijać:)
Wymień i powiedz czy pomogło, lub jeśli możesz zrób zdj. tych poduszek przy kielichach i wklej tutaj zobaczymy w jakim stanie są same gumy:)



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pt sty 18, 2013 13:54

ok dzis postaram sie zrobić zdjęcia ich to wstawię



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

gumy od amortyzatorów

Post autor: JaskoDZA » pt sty 18, 2013 17:22

Więc czekamy:)



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

gumy od amortyzatorów

Post autor: Matiaz » pt sty 18, 2013 19:43

takie foty zrobiłem ObrazekObrazek lepsze nie dałem zrobić suszarką do włosów juz nie dało nic więcej zrobić jak je oglądałem to na tej drugiej guma popękała koło łożyska a one tak zawsze się ruszają czy powinny być stabilne bo t mało nie wypadną w jednej kulki chyba brakuje



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

gumy od amortyzatorów

Post autor: JaskoDZA » pt sty 18, 2013 19:50

Luz ma być ale nie za duży. Jak podniesiesz auto, złapiesz za amortyzator ma mieć luz na tym łożysku.
A w jakim stanie są same gumy? Bo nie widać na zdjęciach:)
Ale możesz jutro śmigać po nowe poduchy:)



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

gumy od amortyzatorów

Post autor: marcinek84 » pt sty 18, 2013 19:57

guma odeszła od blachy, wymieniaj. co do poduszek za 30 zł mam mieszane uczucie jak założyłem i po miesiącu zaczęła guma odchodzić od blachy.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości