Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bomb3l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2011 19:52

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: Bomb3l » wt sty 08, 2013 18:06

Witam szanownych forumowiczów. Być może już było takie pytanie ale ja niestety nie mogę nigdzie nic na ten temat znaleźć. Dla wielu jest to pewnie banalne. Mianowicie chodzi mi o to czy do wymiany tylnych sprężyn amortyzatorów jest potrzebny "ściągacz" do ściśnięcia sprężyn czy da radę to wymienić używając dwóch lewarków? Jeden do podniesienia samochodu a drogi do podniesienia zawieszenia tylnego koła żeby odkręcić amortyzator? Jeśli jest tu jakaś zła kolejność lub czynności które można pominąć to przepraszam ale jestem laikiem w tych sprawach ale jakieś tam zdolności manualne mam. Tak że proszę nie pisać "idź do warsztatu". Pozdrawiam i czekam na konstruktywną krytykę.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: cinek2004 » wt sty 08, 2013 18:16

Z tylu nie potrzebujesz sciagaczy. Sprezyna nie jest na amorze, wiec na 2 lewarki spokojnie zrobisz.



Bomb3l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 08, 2011 19:52

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: Bomb3l » wt sty 08, 2013 18:19

Wielkie dzięki za odpowiedź. Można zamknąć. Pozdrawiam



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: przemlin » wt sty 08, 2013 18:47

Bomb3l, napisz jakie spręzyny kupiłęś, jaki mają numer, i czy auto normalnie stoi a nie 10cm wyżej tył niż przód, bo przy nowych sprężynach często jest z tym problem bo też bede wymieniał.pzdr



Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: markk » śr sty 09, 2013 00:56

i jakbys mogł powiedziec ile czasu zeszło z wymianą? też mam ciche plany zmiany sprężyn. pozdrawiam


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: szpieg » śr sty 09, 2013 12:14

Nie do konca na dwoch lewarkach mozna to ogarnąć ... Żeby wyciagnac sprezyny trzeba podniesć tył (prawą i lewą strone) odkręcić amortyzatory i wtedy belka tylna jest uwolniona i mozna swobodnie wyciagac sprezyny. Jednakze do tego trzeba miec porzadne koziołki albo podnosnik kolumnowy, na dwoch 'lewarkach' trzeba uzyć sciagacza.
Instrukcja na przykladzie wymiany na gwint:
http://forums.motivemag.com/showthread.php?4567292" onclick="window.open(this.href);return false;

ponadto polecam sciagacze kompaktowych rozmiarow ze wzgledu na małą ilość miejsca :
Obrazek


mi wymiana sprezyn zajęła 3 godziny, ale widze miejsce do szybszego ogarniecia tego tematu


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Re: Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: cinek2004 » śr sty 09, 2013 13:57

szpieg pisze:mi wymiana sprezyn zajęła 3 godziny, ale widze miejsce do szybszego ogarniecia tego tematu
Nie spiesząc się wymieniłem na 2 lewarkach w godzinę. Bez ściągaczy, licząc czas z podniesieniem i zdjęciem kół. Nie ma w tym wielkiej filozofii.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Re: Odp: Re: Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: szpieg » śr sty 09, 2013 17:11

cinek2004 pisze:
szpieg pisze:mi wymiana sprezyn zajęła 3 godziny, ale widze miejsce do szybszego ogarniecia tego tematu
Nie spiesząc się wymieniłem na 2 lewarkach w godzinę. Bez ściągaczy, licząc czas z podniesieniem i zdjęciem kół. Nie ma w tym wielkiej filozofii.
mozna zrobic nawet w poł godziny ;) jednak lepiej założyć wiecej czasu na tą operacje żeby skontrolować przy okazji stan amortyzatorow / odbojnikow


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

menadzer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 12, 2008 20:50
Lokalizacja: Nowogrodziec

Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: menadzer » pt sty 25, 2013 18:52

Sprawdza się zestaw Sprężyny Monroe i amor Sachs. Mam i fajnie działa.



Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Re: Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: Spongebob87 » pt lip 18, 2014 10:14

Witam, a ja chciałbym zapytać czy pod nowe sprężyny firmy Kayaba wkłada się od spodu jakieś gumy, czy podkładki?



Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Re: Wymiana sprężyn GOLF IV Variant

Post autor: Spongebob87 » pt lip 18, 2014 10:15

Zapomniałem dodać, ze chodzi mi o sprężyny z tyłu samochodu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości