Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Post autor: djmarko_86 » wt gru 18, 2012 17:41

witam.mam zamiar dokonac naprawy przedniego zawieszenia w tym celu chce wymienic amorki bo te juz dawno zakonczyly swoj zywot do tego koncowki drazkow oraz gumy na wachaczach bo poprzedni mechanik dal plame z ich wymiana i zle je wprasowal sworznie zostawiam maja pare miesiecy oraz poduszki amorow bo tez nowe a no i z tylu poduszki na amorach.moje pytanie to jakie amorki wybrac do przodu moze nie z gornej polki ale dobre za przystepna cene bo raz kupilem z intercarsu do tylu z magnuma i wytrzymaly mi 4 miesiace po czym sie spocily no i gumy na wachacze .pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Post autor: Paweł Marek » wt gru 18, 2012 21:42

Tanie i trwałe to chyba olejowe Bilstein B2, a jak chcesz trochę lepsze i droższe to gazowo-olejowe Bilstein B4 ( z tych tańszych bo są dwa rodzaje B4) lub gazowo-olejowe Kayaby. Przeszukaj forum więc propozycji znajdziesz - ja stosuję powyższe, ale kiedyś miałem mocno krytykowane Monrow - i wcale nie narzekałem na przodzie wytrzymały 150 tysięcy bez wyraźnego uszczerbku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Post autor: djmarko_86 » śr gru 19, 2012 06:35

a tulejki jakie bys doradzil sylszlem ze najlepiej orginaly i nie sa wiele drorzsze



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Post autor: art_2008_a_ » śr gru 19, 2012 08:54

a ja do swojego aam-a wrzuciłem kiedyś kayaby gazwowo olejowe - naprawdę super mi się jeździło, nie za twardo ale wystarczająco sztywno by nie bujało. Kilka lat spokoju :D

tulejki .. oryginały są droższe ja celuję np.w lemfordery itp. bo najtańsze żyją 2x krócej w aucie niż markowe.
djmarko_86 pisze:ale dobre za przystepna cene bo raz kupilem z intercarsu do tylu z magnuma i wytrzymaly mi 4 miesiace po czym sie spocily
:panna: :panna:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Wymiana elementow przedniego zawieszenia

Post autor: herbu » śr gru 19, 2012 13:28

Ja z amortyzatorów zdecydowanie polecę Sachs - cena nie zabija, a jakość rewelacyjna.
Co do tulejek, to tu zgodzę się w 100% z art_2008_a_, - zdecydowanie Lemforder oraz Ruville ewentualnie przy ograniczonych kosztach Febi.
Taniej chińszczyzny nie warto montować - wystarcza na chwilę, a potem generuje kolejne koszty związane z wymianą, a czasami nie tylko. Lepiej zrobić drożej, a raz i dobrze i mieć spokój na wiele tys. km, niż wymieniać to samo co pół roku.
Raz skusiłem się na łożysko Optimal - wytrzymało może 15 tys. km, po czym wymieniłem na FAG i już do sprzedaży auta (około 50 tys. km) nie było problemu.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości