Zaczął pływać na drodze...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: LukiSzczecin » sob sie 25, 2012 20:21

Witam chłopaki, od pewnego czasu mam problem ze swoim Golfem, zaczął mi nie przyjemnie pływać na drodze. Kolega ostatnio zaglądał pod auto, i mówi że przede wszystkim brak stabilizatora, amory mówi póki trzymały to tak nie czułem, teraz amortyzatory już bardzo lipne i mówi głównie stąd pływanie. Tak więc na pewno czekają mnie amortyzatory przód + tył, oraz ten stabilizator - ten akurat można na szrocie za śmieszne pieniądze dostać. Co jeszcze powinienem sprawdzić? Ponieważ sam stabilizator nie wydaje mi się żeby powodował problem, ponieważ teoretycznie najbardziej odczuwa się jego prace w zakrętach? A tu o dziwo w zakrętach jedzie jak trzeba, pod warunkiem że droga w miarę równa i bez garbów. Najgorzej jest na nierównościach, nawet na prostej drodze kiedy koło trafi na jakąś wypukłość, kierownica sama skręca, i wtedy to że mocniej pociągne ją w przeciwnym kiernuku nie przynosi zbyt dużego efektu i auto mimo wszystko skręca w swoją stronę. Czasami potrafi też dziwnie popłynąć tył, aczkolwiek tutaj wydaje mi się że winna jest opona z której schodzi powietrze i nie raz jak zapomnę dopompować do odpowiedniego cisnienia to jest to odczuwalne, chociaż znajomy ruszał tylnymi kołami i stwierdził że mam już luzy na łożyskach. Jeśli chodzi o przód, to luzów na kierownicy o dziwo nie wyczulem, na równej drodze każdy ruch kierownicą przenosi sie na ruch kół.

Teraz takie pytanie, co jeszcze sprawdzić czy co może powodować takie zachowanie, bo powiem szczerze mało komfortowe jest to, oraz jaki byłby szacunkowy koszt jeśli chciałbym wyremontować całe zawieszenie, amortyzatory, wszystkie gumy zawieszenia itp, itd? Jest to wersja 1.6 benzynka, żadne GTI i tym podobne więc chyba nie powinno być tak drogo jak w przypadku jakiegoś GTI? Miałem robić inne rzeczy mechaniczne, ale w zaistniałej sytuacji muszę zacząć od zawieszenia bo nie fajnie zaczęło się nim jeździć...

P.S sprawa dość pilna, ponieważ z urlopu miałem plan pojechać nim do Niemiec, 600km w jedną stronę i jak jestem pewien silnika - ponad rok z niczym nie zaskoczył, tak z tym pływaniem nieco boje się ruszyć w taką trasę, niby autostrady gładkie, aczkolwiek nie wiem jak zachowa się przy prędkości grubo ponad 100, a wiem że może być nie ciekawie gdyż im szybciej jadę to zauważyłem tym gorzej opanować go...



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: wojtas46 » ndz sie 26, 2012 07:42

LukiSzczecin, jedż na diagnostyke , za 20 zeta posprawdzają wszystko



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: LukiSzczecin » ndz sie 26, 2012 11:17

wojtas46 pisze:LukiSzczecin, jedż na diagnostyke , za 20 zeta posprawdzają wszystko
Chodzi o stację kontroli pojazdów, na jakiej robimy co roku przeglądy techniczne? No dobrze, też chodziło mi to po głowie, aczkolwiek tam diagnosta przy złym stanie pojazdu ma prawo zabrać dowód tak? No a tego wolałbym uniknąć, bo raczej w tydzień czasu całego zawieszenia nie ogarnę ...



Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: kubarog » pn sie 27, 2012 19:31

Tak na każdej stacji diagnostycznej możesz sprawdzić stan zawieszenia, teoretycznie diagnosta może zabrać dowód, ale raczej tego nie robią. Tutaj masz zestaw do przedniego zawieszenia - http://allegro.pl/tulejki-wahacz-sworze ... 37250.html" onclick="window.open(this.href);return false; + oczywiście amortyzatory jeżeli wymagają wymiany.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: Fahoo » wt sie 28, 2012 07:51

LukiSzczecin, porwane tuleje przednie daja efekt pływania a tu na aukcji cena śmiechowa i cały kpl


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: grandi » wt sie 28, 2012 10:32

\\\Tuleje przednie i tylne zobacz jak cos to kup lemfordera , co do stabilizatora kup gumy tej mniejszej srednicy bo te wieksze sa do gti potrzebujesz rowniez blaszki ktore trzymaja stabilizator i musisz opuscic sanki

http://www.autocentrum.pl/go/228__Volks ... 2__60.html" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: LukiSzczecin » pt wrz 07, 2012 12:13

Witam, co prawda aukcja ta została zakończona ale będę sie odzywał do sprzedającego ponieważ nie było ofert kupna, więc myślę wystawi to drugi raz. Tylko powiedzcie mi jak z trwałością? Z tego co wiem Febi robi przyzwoite części zamienne, mam np. nagrzewnicę z którą jak na razie nic się nie dzieje, ale jak w tym przypadku? Ponieważ zawieszenie na naszych drogach wiadomo szybko się zużywa, a ponieważ tutaj cena jest śmieszna wolę sie upewnić że nie jest to całkiem lipnej jakości, i za miesiąc nie będę robił znów tego samego, tym bardziej że wymiana amortyzatorów najszybciej za miesiąc - muszę ogarnąć to finansowo...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 07, 2012 12:23

Febi to głównie dystrybutor nie producent, więc to co sprzedaje jest różnej jakości i odradzam czesci tej firmy. Chcesz pojeździć= lemforder


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: grandi » pt wrz 07, 2012 13:31

Tuleje Febi wytrzymaly mi rok porażka

lemforder - pierwszy montarz w audi vw
trw vw
lobo czy jakos tak w seacie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: LukiSzczecin » pt wrz 07, 2012 18:40

Czyli podsumowując 2 sworznie wahacza przód - Lemforder, do tego 4 tuleje, po 2 na stronę? I najlepiej gdybym dopadł już stabilizator. I oczywiście w jak najszybszym czasie nowe amorki przód plus tył obowiązkowo. To by było na tyle w zawieszeniu, czy jeszcze coś należałoby wymienić ?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: Warren. » pt wrz 07, 2012 19:15

Przy zakupie sworzni, zwróć uwagę na średnicę. 84-87r. były 17mm a 87-, 19 mm
A nie myślałeś o poliuretanach skoro masz tuleje do wymiany?
Przejrzyj sobie ten watek: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=213792" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Zaczął pływać na drodze...

Post autor: grandi » pt wrz 07, 2012 20:25

stworzenie trwa. skóry bilstain gumy stabilizacja maple. byle nie tego ma mały gwint i przy odkrywaniu się ukręciliśmy i poduszki amatorów. lemforder


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości