Sprężyny i amorki wymiana

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbkGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 10:49

Sprężyny i amorki wymiana

Post autor: zbkGTI » śr lip 04, 2012 11:16

Witam wszystkich :)

Mam pytanie odnośnie przełożenia zawieszenia w mk4. Zaznaczam, że na mechanice bardzo dobrze się nie znam.
Sprawa wygląda tak mam golfika 1.6 z zawieszeniem gwintowanym i zakupiłem teraz golfa 1.8t z oryginalnym zawieszeniem i chce poprostu je zamienić w 1.8t włożyć gwint a do 1.6 to oryginalne.

Byłem u mechanika i powiedział, że zrobi to, ale będzie musiał przełożyć również piasty z przodu bo tak będzie niby łatwiej?
I tu moje pytanie czy to prawda czy z piastami będzie tak naprawde więcej roboty i czy jeśli by przełożył również piasty to co wtedy z hamulcami bo wiadomo w 1.8t są większe zaciski i tarcze,czy hamulce zostają normalnie?

czekam na odpowiedzi, dzięki



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Sprężyny i amorki wymiana

Post autor: VWaldini81 » śr lip 04, 2012 20:43

Niby łatwiej przełożyć amorka z piastą, ale 1,6 jak się nie mylę ma zintegrowane jarzmo z piastą a 1,8t ma oddzielnie jarzmo i hamulce nie podejdą. Niech wyjmie piastę z amorkiem na falbanek i niech rozczepi te dwa elementy tak powinno być łatwiej.


Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Sprężyny i amorki wymiana

Post autor: Yaro1981 » śr lip 04, 2012 20:57

zbkGTI, przekładka samych kolumn jest dużo prostsza to są 2 śruby + 1 ze stabilizatora zmień lepiej mechanika


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości