Negatyw

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Negatyw

Post autor: RapStyle » wt lip 03, 2012 23:34

Witam mam pytanie odnośnie negatywu z przodu. z tyłu ustala to belka i ładnie to wygląda a co najważniejsze nie tnie opony. Chciałbym to samo zrobić z przodu. I tu moje pytanie jak zrobić negatyw z przodu domowymi sposobami oraz na ile sobie można pozwolić aby nie cięło opony? Słyszałem o tym że można poluzować śruby między zwrotnicą a amorkiem i na maksa wyciągnąć dół koła i podobno wtedy nie tnie opony a jest delikatny negatyw. Czy wie ktoś coś na ten temat?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Negatyw

Post autor: marcinek84 » śr lip 04, 2012 09:05

Tomek_784 pisze:Słyszałem o tym że można poluzować śruby między zwrotnicą a amorkiem i na maksa wyciągnąć dół koła i podobno wtedy nie tnie opony a jest delikatny negatyw.
Tak, wtedy uzyskasz negatyw bo w ten sposób można regulować kąt z przodu. Jeśli to za mało to kupuje się śruby które są cieńsze w środku i mają mniej gwintu wtedy można uzyskać jeszcze większy negatyw. Ja mam 4 takie śruby na zbyciu oryginalne (te ładniejsze)
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Negatyw

Post autor: RapStyle » śr lip 04, 2012 23:38

Tylko czy wtedy nie tnie opony?



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Negatyw

Post autor: kurczepieczone » czw lip 12, 2012 14:24

Tomek_784 pisze:Tylko czy wtedy nie tnie opony?
Negatyw zawsze będzie nierówno ciął oponę. Poza tym domowymi sposobami ciężko będzie ci uzyskać taki sam kąt z obydwu stron.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości