pojedynczy stuk-Niewiadomo co?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

feder20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 24, 2012 12:14

pojedynczy stuk-Niewiadomo co?

Post autor: feder20 » czw maja 24, 2012 14:48

Witam serdecznie, moje auto to golf 3 GT 1.9 tdi 90 km, mianowicie już od kolo miesiąca borykam się z pewnym problemem, jest to pojedynczy stuk przenoszący się na cala karoserie najczęściej podczas cofania na skręconych kolach, ale zdarza się tez ze podczas jazdy do przodu na mocno skręconych kolach, wiec pojechałem do mech. żeby stwierdzić usterek, przetrzepał cala zawieche i stwierdził uszkodzone tuleje tylne wahaczy przednich i łożyska mc personów wraz z poduchami - obie i łączniki, no to mówie wymieniamy,Wyjezdzam z zakładu skrecam a tu PUKK!! no to spowrotem do nich czy czegos nieprzeoczyli, twierdzili ze to co bylo wylatane jest wymienione a raeszta jest ok.W nast. kolejnosc pojechalem na zdierznosc i katy, przed ustwieniem gosciu sprawdzil czy niema luzow w zawieszeniu , stiwrdził ze jest wszysko ok i przystapił do dziłania, wyjezdzam i STUK!!!(załamka).Nastepny mechanik stwierzdil ze to napewno sprezyna luzno lata w mc person ze trzeba usztywnić, no to mówie robimy, rozebrał cały amor i stwierdził ze sprezyna jest ok usztywni i bedzie dobrze, wyjezdzam, cofam , skrecam kierą a tu puk no druga strona do usztywnienia , wyjezdzam znowy STUK!!! - poddał sie.W nast. kolejnosci pojechałem do innego, znowu przetrzepał cala zawieche i stwierdzil ze jest ok, szuka dalej Bingo znalazł, luzna poducha od skrzyni, podlozyl podkladke skrecil i powiedzial ze to na 100% to, wyjedzam a tu STUK!!!, sprawdził resztę poduch i swierdzil ze sa ok, no to na szarpaki, mowie diagnoście co jest ze puka , on wsiadł przejechal sie tylem stwierdził ze faktycznie puka(Eureka), no to przystąpił do szarpania, szarpał chyba z 5 min , myslalem ze mi kola pourywa, nie stwierdzil zadnych luzów ze wszysko jest jak nowe, w dalszej kolejności odrzucone zostały przeguby została tylko przekładnia i tu pytanie czy może ona wydawać pojedynczy stuk, bo nie wiem czy się bawić w wymianę, bo jak będzie dalej pukać? dodam ze kiera chodzi równo bez skoków i nie cieknie??



jacky1.9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:12
Lokalizacja: W-ek

Re: pojedynczy stuk-Niewiadomo co?

Post autor: jacky1.9 » ndz sie 19, 2012 12:22

TO chyba mam podobny przypadek, u mnie wystepuje już od ponad roku obecnie jest to już sproro stuknięć i występuje tylko jak samochód troche pojeżdzi. Wszystko w zawieszeniu jest ok i chyba kupie jakąś używaną maglownice i przełoże.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

pojedynczy stuk-Niewiadomo co?

Post autor: slawko333 » czw sie 23, 2012 22:10

stwierdził uszkodzone tuleje tylne wahaczy przednich
sprawdz czy wsadzil przed zakreceniem sruby tulejke metalowa, a jesli jest wyciagnij ja i wluz odpowiednio od nowa i dobrze skrec



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości