Blokuje kierownicę podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radeksa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:58

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: radeksa » pt kwie 20, 2012 09:12

Witam.
Problem jest następujący. Podczas jazdy coraz ciężej jest obrócić kierownicę. Wygląda to tak, że zwłaszcza podczas jazdy na wprost kiera się lekko przyblokowuje i aby lekko ją obrócić (korekta kierunku jazdy - wiecie jak to jest z jazdą na wprost - kierownicą cały czas "dygamy" prawo - lewo) muszę pokonać wyraźny opór. Efekt znika, gdy skręcę mocno w lewo lub prawo (np. na skrzyżowaniu). Po chwili jazdy na wprost, znowu się blokuje.
Poradźcie proszę co mogło się stać?



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: carljohnson » pt kwie 20, 2012 11:50

masz tam wspomaganie? jakieś luzy są ? ciśnienie w oponach? ewentualnie maglownica może mieć brak smarowania



radeksa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:58

Re: Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: radeksa » pt kwie 20, 2012 12:01

1. To jest wersja bez wspomagania.
2. Ciśnienie w oponach OK (zresztą gdyby było niskie to ciężko chodziłoby przy skręcaniu z b. małą prędkością a nie blokowało by kierownicy przy szybkiej jeździe na wprost)
3. Luzów nie ma
4. >>ewentualnie maglownica może mieć brak smarowania - a jak się smaruje maglownicę? Trzeba rozbierać? Nie znam się na tym....



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: XV2 » pt kwie 20, 2012 23:30

Maglownica - death szukaj na alledrogo


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: marcinek84 » ndz kwie 22, 2012 13:39

Jak nie ma luzu mozna smarowac maglownice ja kupilem w aso smar jest jak zel :-) samo dodanie smaru mozna zrobic przez regulacje, odkrecajac calosc regulacji 2 sruby jesli nie chcemy wyjac maglownicy.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

radeksa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:58

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: radeksa » wt kwie 24, 2012 10:42

OKi, to spróbuję ją smarować....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: jhosef » wt kwie 24, 2012 13:38

A nie regulował ktoś Ci ostatnio luzu na maglownicy?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 24, 2012 16:38

radeksa, popsikaj jakimś dobrym penetratorem,a później smarem krzyżaki,łączące magiel z górną kolumną (zwłaszcza ten dolny nad maglem).


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: areczek0000000 » wt kwie 24, 2012 22:33

Jak jest maglownica wyrobiona i będzie ukosowała tzn. blokować to smarowanie w tym przypadku nic nie da. :banghead:


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

radeksa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:58

Re: Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: radeksa » śr kwie 25, 2012 08:20

jhosef pisze:A nie regulował ktoś Ci ostatnio luzu na maglownicy?
Nie...
Michał_1977 pisze:radeksa, popsikaj jakimś dobrym penetratorem,a później smarem krzyżaki,łączące magiel z górną kolumną (zwłaszcza ten dolny nad maglem).
To już zrobione wcześniej ale bez rezultatu (zresztą krzyżaki wyglądają na nasmarowane)
areczek0000000 pisze:Jak jest maglownica wyrobiona i będzie ukosowała tzn. blokować to smarowanie w tym przypadku nic nie da. :banghead:
To wtedy wymiana... ale spróbuję najpierw z tym smarowaniem...
Dzięki za odzew!



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: VWiater » śr sty 07, 2015 14:30

Mam podobny problem, a nie będę zakładał nowego tematu.

Mojego golfa mk2 1.3 bez wspomagania zawsze ściągało delikatnie w jedną ze stron. Ostatnio zauważyłem taką przypadłość, że przy dodaniu gazu szarpnie i trzyma kierownicę w prawo(auto ściąga w prawo), przy puszczeniu gazu, ewentualnie wciśnięciu hamulca kierownicę szarpnie w lewo i auto ściąga wtedy w lewo. Podczas jazdy zależy jak się uwidzi mojej furze czasem drży kiera, czasem nie. Wymieniłem drążki, półośki, poduszki pod silnikiem, wszystkie gałki itp., nowe opony, felgi wyważone, zbieżność ok, tarcze przetoczone, nowe klocki. Co jeszcze zostało? Tylko nie mówcie jak większość: zawieźć na złom.

I teraz nowość, bo od kilku dni oprócz przypadłości opisanej powyżej dodatkowo kierownica chodziła coraz ciężej w prawo, natomiast w lewo spoko delikatnie tak jak zawsze. Aż do wczoraj kiedy to zaczęło mi dodatkowo czasem blokować kierownicę podczas jazdy i skrętu w prawo. Przykładowo jadę, kierownica ciężej chodzi w prawo i np skręcam w prawo na wyjazdek do domu, a kierownicę zablokowało po ileś tam obrocie tak jakby była skręcona na maksa, a po chwili(o mało nie *#cenzura#* w bramę) szarpłem kierą i skrecila bardziej. O co chodzi, maglownica do wymiany byłaby? Dodam, że z tą blokadą to nie zawsze się tak dzieje, i nie mam żadnego lodu czy coś w nadkolach bo wypłukałem, a mrozu nie było, żeby coś przymarzło.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: Ludvigg » śr sty 07, 2015 21:46

Problem nr 1 występuje też w moim golfie. Oprócz tego co opisałeś u mnie wyraźnie "chodzi" lewe koło o 0,5-1cm przy ruszaniu i hamowaniu. Postaw kogoś obok auta i niech obserwuje czy coś podobnego się nie dzieje. W jakimś temacie widziałem kiedyś że rozwiązaniem problemu była wymiana zerwanej poduszki pod skrzynią biegów, ale u mnie po wymianie wszystkich poduszek problem nadal występuje. Osobiście obwiniałem za to zerwaną tuleję w podłużnicy w którą wkręca się śrubę wahacza, ale po naprawieniu tego problem nadal jest, a wszystkie gumy i tuleje były wymieniane, łącznie z łącznikami stabilizatora. Jedyne co wyszło na przeglądzie to zmęczony sworzeń lewego wahacza, no i tu właśnie szukałbym rozwiązania.

Problem nr 2 wygląda na uszkodzoną listwę maglownicy, w tym wypadku zostaje chyba tylko wymiana na inną. Osobiście odpuściłbym sobie jazdę autem z taką przypadłością do rozwiązania problemu, wiadomo, ze względu na bezpieczeństwo własne i innych.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: VWiater » czw sty 08, 2015 17:10

Co do pierwszego problemu to byłem dziś na szarpakach i wywalone jest podobno łożysko makpersona od strony kierowcy i jakas tulejka na wahaczu delikatnie. Chłop mi powiedział, że jak lozysko makpersona wymieniam to trzeba z obydwu stron od razu, a ostatnio mechanik mi wymienial tylko z prawej wiec nie wiem jak prawidlowo sie wymienia obydwa czy tylko uszkodzone? I po wyjezdzie z szarpakow kierownica drzy jak szalona.
Ludvigg, w jakiej płaszczyźnie Ci chodzi to lewe koło? bo nie wiem jak to sprawdzic.
Ten sworzen z wahacza to inaczej tulejka? bo moze w tym tkwi problem.


Drugi problem to diagnosta z szarpakow mi powiedzial ze tego nie da rady sprawdzic jak ta kierownice blokuje raz na kilka razy, a mechanik mi powiedzial ze to prawdopodobnie maglownica i trzeba wykrecic zeby sprawdzic. Bardzo skomplikowane jest wytargac maglownice? Na mechanice za bardzo sie nie znam chociaz uszczelke pod glowice sam sobie zrobilem i jezdzi do dzis.


Aha i dodam bo nie napisalem tego od razu, ze ostatnio dosc mocno uderzylem prawymi kolami tylnym i pasazera w kraweznik, ale to jak juz byl problem 1 ze sciagniem i problem 2 z blokująca sie kierownica.


EDIT. Aaa właśnie i teraz się jeszcze mi przypomniało: jak cofam czy to na wprost czy z skrętem to strasznie coś jebie w zawieszeniu taki odgłos jakby cos przeskakiwało.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Blokuje kierownicę podczas jazdy

Post autor: marcinek84 » czw sty 08, 2015 19:33

Łożysko mcpersona powinno wymieniać się parami jak i tuleje wahaczy, sworznie, końcówki i drążki maglownicy. I po tym geometria do sprawdzenia . Maglownice można wyjąć bez problemu w bok z końcówkami i drazkami jak odkreci się element na który idzie osłona gumowa, nie trzeba ruszać sanek wtedy i bez kanału jest wykonalne wyjecie. Jeśli będziesz wymieniał tuleje wahacza te większe to inni polecają kupić od audi tt pełne tuleje nie trzeba wtedy takiej tulei rozpreznej w środek gdzie idzie śruba, często robi się tam luz i stuka.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości