Skrzypienie przy skręcaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

walderam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 24, 2010 15:14
Lokalizacja: SIEMCE
Kontakt:

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: walderam » pn mar 26, 2012 15:41

Witam.

Pisze z prośbą o pomoc :)

Tak jak w temacie golf mk4 ,jakiś czas temu pojawiło sie w moim aucie dziwne skrzypienie którego nie potrafie zlokalizować, z nasłuchu wychodzi mi jakby to było coś centralnie między przednią osią a tylnią, ale to może być tylko jakiś mój mylny pogląd, i zródło znajdowac sie gdzies indziej i przenosić sie spod koła do centrum np.
Skrzypienie pojawia się tylko przy skręcie w prawo, i tylko przy 2-3 pierwszych zakrętach w prawo na zimnym silniku. Później problem znika.
Przy skrecie w lewo nic takiego sie nie pojawia ani na jeździe wprost, hamowaniu czy przyspieszaniu.
Odłos przypomina jakby jakiś stary okręt :P , tak jakby jakieś 2 elementy metalowe tarły o siebie.
Na stacji diagnostycznej nic nie wychodzi, wszystko w należytym porządku.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
unn90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 28, 2011 21:25
Lokalizacja: Białystok/Zabłudów

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: unn90 » wt mar 27, 2012 00:40

Trudne.. Hmm.. Ja mam podobnie ale nie zalezy to od temp. silnika. Jak na maksa skręcę fajerę to jest tak jak mówisz "okręt" jakby odgłos wieloryba. Ale u mnie akurat przegub do roboty jest. Tylko pytanie dlaczego diagnosta tego nie wykrył u Ciebie? Może sprawdź w innym warsztacie? Popytaj o jakieś dobre warsztaty w Twojej okolicy.


Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy, że jedziesz zbyt wolno
Na grobie: ZGINĘLI NA DRODZE, ALE MIELI PIERWSZEŃSTWO.
http://www.fotosik.pl/u/unn90/album/1120975" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: areczek0000000 » wt mar 27, 2012 18:09

Kolego walderam musisz wziąć kogoś do pomocy i niech słucha skont ten odgłos,czy z przodu auta z tyłu z lewej strony czy prawej.Jak nie wiesz skąd ten odgłos dobiega.Powodzonka


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: Szymon Jarosz » wt mar 27, 2012 23:14

Psiknij WD40 w gumy drazka stablizatora,moze sie poprawi.Jeli to nic nie da, to pewnie masz sworzen wahacza do wymiany.


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
unn90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 28, 2011 21:25
Lokalizacja: Białystok/Zabłudów

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: unn90 » ndz kwie 01, 2012 00:23

WD40 jest na krótką metę. Może się przydać jedynie przy sprawdzaniu przyczyny. Polecałbym biały smar w sprayu bo WD40 bardzo szybko wysycha i problem tarcia wraca. O ile to właśnie to jest przyczyną odgłosów..


Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy, że jedziesz zbyt wolno
Na grobie: ZGINĘLI NA DRODZE, ALE MIELI PIERWSZEŃSTWO.
http://www.fotosik.pl/u/unn90/album/1120975" onclick="window.open(this.href);return false;

Gpiatkacombi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 04, 2012 12:08
Lokalizacja: warszawa

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: Gpiatkacombi » ndz kwie 01, 2012 11:22

proponuję sprawdzić podpory pod amortyzatorami.Znajdują się w górnej części makpersona,jest to część z łożyskiem i ona daje takie objawy



walderam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 24, 2010 15:14
Lokalizacja: SIEMCE
Kontakt:

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: walderam » ndz kwie 01, 2012 21:51

dzięki :) za wszystkie podpowiedzi,
z braku czasu dopiero w tym tygodniu, podskoczę do znajomego mechanika, opowiem mu co i jak, wydaje mi się że może to być coś takiego jak podpowiedział kolega Gpiatkacombi
...po wizycie (mam nadzieje że wszystko wróci do normy) napisze co i jak, może się przyda w przyszłości innym forumowiczom



walderam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 24, 2010 15:14
Lokalizacja: SIEMCE
Kontakt:

Skrzypienie przy skręcaniu

Post autor: walderam » pt lip 20, 2012 15:05

heh, żaden mechanik nie potrafił zlokalizować tego "skrzypienia" i samo się znalazło,
wszystko stało się jasne gdy odpadł mi tłumik (cześć środkowa) na łączeniu z częścią pierwszą..także wszyscy myśleli że to coś z zawieszeniem a to po prostu tłumik, a konkretnie jego mocowanie..przegniło i dawało takie odgłosy..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości