większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pmajchro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 14:36

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: pmajchro » sob mar 24, 2012 12:26

Witam.
Mam bardzo konkretny problem i liczę na bardzo konkretne podpowiedzi.
Pacjent: AFN - Golf III - Variant - Kombi -1997- Felgi 14
Choroba: niewydolność układu hamowania.
Szukam większych hamulców na przód niż te które są fabrycznie montowane. Z tego co patrzyłem mam tarczę: 256 mm
Felga 14 nie pozwala poszaleć - nie za wiele tam miejsca.
Czy ktoś już dawał większą tarczę, zacisk i od czego?
pmajchro



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: Yaro1981 » sob mar 24, 2012 18:04

pmajchro, poczytaj forum a nie lej się żurem


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

pmajchro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 14:36

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: pmajchro » sob mar 24, 2012 22:14

Yaro 1981, nie rozumiem Twojej metodologii. Użyłeś 44 znaków, żeby w niezrozumiały sposób zniechęcić mnie do forum. Tyle samo znaków mogłeś użyć, żeby dać mi odpowiedz. No, chyba że jej nie znasz... Mogłeś się też nie odzywać wcale ...Oj kolego... Gdzie jest Twoja kultura???? Pewnie tam gdzie metodologia...Po prostu ich nie ma. Następnym razem napisz coś po polsku.
To jest problem polskich forów. Ciężko tu znaleźć coś fachowego, natomiast jest tu pełno wszechwiedzących "ekspertów", serwujących na lewo i prawo niemiłe uwagi, czy obelgi. Każdy kto czegoś szuka i przedstawia swoje zapytanie musi przepraszać , że nie przeszukał całego internetu i że nie jest pewien czy jest we właściwym dziale.Dziekuję Ci bardzo..., że tak sobie zażartuję.
pmajchro



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: slawko333 » sob mar 24, 2012 23:08

kolego a ty jakbys uzyl szukajki to bys znalazl kilka tematow na ten temat, jest tego sporo, czas ktory poswieciles na pisanie tematu wykorzystalbys do zamawiania czesci w sklepie bo wiedzialbys co kupic, zeby moja odpowiedz niebyla dla ciebie niezrozumiala odpowiem; tak da sie zalzoyc wieksze hamulce, sam takie montowalem, muisz kupic tarcze 280mm z mk2 G60, ibiza cupra sruby 4x100, klocki 16mm jesli zostawiasz zaciski stare, musisz nabyc jarzma z mk2 g60, lub mk3 gti, zacisk z klockami 16mm wchodzi na wcisk, wiec z jednego klocka bedziesz musial sciagnac taka przyklejona cienka blaszke, ew lekko zeszlifowac prowanice



pmajchro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 14:36

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: pmajchro » śr mar 28, 2012 23:00

bardzo dziękuje kolego...
to bardzo konkretna odpowiedz.
chciałbym zrobić taki mod i wiem, że jak się czegoś nie dopatrzy to się wszystko komplikuje. Nie za bardzo ufam temu co sam znajdę na forum. Mam takie doświadczenia jak zakładałem klimatyzacje do swojego golfa. Nie było tak jak znalazłem na forum (są pewne pod-warianty w rożnych "wersjach" tego samego modelu ) no i miałem pod górkę. Dlatego wolę info od kogoś bystrzejszego ode mnie, kogoś kto już to zrobił.
To nie zmienia faktu, że szperam po forum i w ogóle po necie. Kiedy widzę takie konkretne informacje to wiem że kolega się zna i już to robił. Dziękuję za odpowiedz.
Kolego sławko333 powiedz jak konstatujesz zmiany po modzie? Na ile lepiej hamuje? Czy jest to odczucie mierzalne?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

większe hamulce do AFN TDI Golf III Kombi 1997

Post autor: slawko333 » czw mar 29, 2012 06:22

przy normalnej jezdzie niema praktycznie zadnej roznicy, roznica zaczyna sie jak zaczynasz hamowac tak z ok 170, ale tez jakiejs drastycznej przepasci niema, podejrzewam ze jakby na 256mm byly jakies sportowe klocki i tarcze to by to duzo lepiej hamowalo od 280mm



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości