Zawieszenie od GTI do TDI

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek400244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 23:43
Lokalizacja: Gdańsk

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: krzysiek400244 » pn lut 20, 2012 20:45

Witam wszystkich. Mam do kupienia GOLF 3 GTI 2.0 8v na części i mam pytanko, czy całe przednie zawieszenie razem z półośkami będzie pasowało do TDI 1z ? Tak samo chciałem przełożyć tylne zawieszenie (belkę razem z amortyzatorami, ponieważ GTI ma twardsze i niższe zawieszenie oraz tarcze hamulcowe z tyłu) :grin:


wiesz jak jest...
...a nie jest dobrze :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: Michał_1977 » wt lut 21, 2012 08:20

Jeżeli ma przeguby wewnętrzne 100mm,to będzie pasować.Reszta też.
Przeguby oczywiście można przełożyć :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

krzysiek400244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 23:43
Lokalizacja: Gdańsk

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: krzysiek400244 » czw lut 23, 2012 10:54

Dzięki bardzo za odpowiedz :) czyli krótko, pasujeee :D


wiesz jak jest...
...a nie jest dobrze :)

Awatar użytkownika
audifans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lis 15, 2006 00:26
Lokalizacja: Ruda Żurawiecka

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: audifans » pt lut 24, 2012 14:00

witam nie chce tworzyć nowego tematu mam podobne pytanie chciałem przejść na rozstaw 5x100 o ile tył pasuje bez problemu to mam pytanie odnośnie przodu czy wahacze z vr6 pasują do "wózka" z tdi czy stabilizator z vr6 pasuje? i jeszcze jedno pytanie czy do zwrotnic z vr6 pasują zaciski z audi s2 bo w googlach znalazłem jakieś mętne informacje na ten temat a nie chce rezygnować z tych zacisków bo są zadowalające



Awatar użytkownika
35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 22, 2012 12:21

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: 35i » ndz lut 26, 2012 16:22

Kolego audifans cały zawias na rozstaw 5x100 jest inny. Wahacze są dłuższe itp. nawet przewód hamulcowy do zacisków pod tarcze 288 trzeba zmienić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 26, 2012 22:53

audifans, zadajesz własne pytanie w innym temacie, musisz choć słówka napisać czy również chodzi ci o golfa III.
Co do zacisków z s2 nie wiem, reszta jeśli przekładasz całość pasuje, co do stabilizatora to zależy jaki masz teraz u siebie - właśnie po to trzeba precyzyjnie pytać.
A wahacze nie są dłuższe, różnią się mocowaniem końców stabilizatora , pasują więc razem ze stabilizatorem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
audifans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lis 15, 2006 00:26
Lokalizacja: Ruda Żurawiecka

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: audifans » pn lut 27, 2012 19:30

chodzi mi oczywiście o golfa III, posiadam cały zestaw wahacze stabilizator przewody zwrotnice tarcze zaciski z vr6 i teraz pytanie czy wahacze i stabilizator będą pasować do moich sanek w dieslu czy musza też być z vr6, stabilizator mam teraz 17mm z tego co pamiętam.
wiem ze wahacze maja inny kształt mocowanie łącznika stabilizatora inny sworzeń inne odsadzenie tarczy interesuje mnie czy to można założyć do sanek z golfa III TDi
drugie pytanie było czy do zwrotnic z vr6 można założyć zaciski z s2 przy tarczy 280x24 z rozstawem szpilek 5x100, jeżeli trzeba to założę nowy temat jeśli w tym nie można odpowiedzieć??
wydaje mi się że napisałem o wszystkich szczegółach jakie wiem jeśli mam coś jeszcze sprecyzować to piszcie



Awatar użytkownika
35i
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 22, 2012 12:21

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: 35i » pn lut 27, 2012 19:59

Faktycznie wachacze są te same przepraszam za pomyłke :chytry: A jak z drążkami kierowniczymi? nie są czasem ciut dłuższe?jak robiłem Swapa z Vr6 na 1.9 AAZ to przekładałem kołyske z wahaczami i zwrotnicami i po złożeniu jedno koło patrzyło na drugie bo Przekładni nie zmieniałem



Awatar użytkownika
audifans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lis 15, 2006 00:26
Lokalizacja: Ruda Żurawiecka

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: audifans » pn lut 27, 2012 20:25

nie wiesz czy dało by rade wyregulować na zbierzności czy trzeba zmienić też drążki kierownicze?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zawieszenie od GTI do TDI

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 20:36

napewno inne sa koncówki drążków do zawieszenia z GTI czy VR, natomiast co do samych drążków o ile wiem musza być odpowiednie do posiadanej maglownicy której są dwa typy ZF i TRW-XTR to trzeba popatrzeć co masz, to już sa tanie rzeczy wyjdzie w praniu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości