Pływanie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

abor23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob gru 25, 2010 12:15

Pływanie

Post autor: abor23 » pn gru 05, 2011 12:28

Witam.Może ktoś z kloegów mi powie dlaczego mam takie uczucie jakby mój golf czasem "pływał"?? Sprawdziłem 2 razy w warsztacie całe zawieszenie,sworznie,stabilizatory,tylne tuleje belki,ciśnienie w oponach i nic.Wszystko ok amortyzatory ok a czasem mam uczucie jakby pływal czy się naciągał.Miał ktoś coś podobnego? Jeżdżę jedną trasą do pracy więc odpadają tłumaczenia,że może koleina czy coś podobnego.Czekam na odpowiedzi.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pływanie

Post autor: Maggot » śr gru 07, 2011 14:30

abor23, dziwna sprawa, teoretycznie wszystko przerobiłeś co mogło powodować "pływanie", ale ja dalej bym stawiał na amorki...
Jak sprawdzałeś czy są ok ? Czy mechanik Ci to sprawdzał ?

ps. springów sportowych/obcinanych na krótszych amorkach nie masz ? I Ze sprężynami wszystko ok ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pływanie

Post autor: Johnatan » śr gru 07, 2011 19:51

Zmień opony lub zamień przód tył.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pływanie

Post autor: Paweł Marek » czw gru 08, 2011 23:09

abor23, albo opony, albo masz źle sprawdzone to co wyszczególniłeś, bo nie zawsze coś co dany mechanik uzna za jeszcze sprawne jest sprawne faktycznie, w końcu na takie zachowanie może mieć wpływ źle ustawiona geometria przedniego zawieszenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

abor23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob gru 25, 2010 12:15

Pływanie

Post autor: abor23 » ndz gru 11, 2011 13:43

Witam.Jak zaznaczyłem samochód był sprawdzany w 2 niezależnych warsztatach i osobiście przeze mnie na podnośniku.Koła są te same od 2 lat i nie mają bań itp Amortyzatory trzymają równo po 75-76% mam wydruki.Sprężyny ok i cała reszta i nie wiadomo oco chodzi.Pozostało sprawdzić tylko całą przednią belkę czy nie pękła albo się odkręciła.Czasem auto jakby pływa czasem nie a jeżdzę tą samą trasą od lat więc to nie koleiny czy inne bo droga jest ok.Ma ktoś jakieś pomysły co to może być???????? Nic nie robione z autem nie kombinowane zero tuningu itp Pełny oryginał na oryginalnych częściach i amortyzatorach montowanych w Niemczech w niemieckim warsztacie.
Przy okazji zapytam czy ktoś mi podpowie czy można kupić mocniejsze żarówki lub xenony bo chcę wzmocnić światła.Mam lampy montowane w Variantach i niektórych GT GTI ,Mój to GT,lampy mają po 2 żarówki H1 czyli razem 4 żarówki (2 mijania i 2 drogowe)o mocy 55W.A z tego co wiem to ksenony są tylko na 2 żarówki a teraz jadąc w nocy mam możliwość włączyć oprócz mijania i światła drogowe,wtedy świecą wszystkie 4 żarówki.Jakby ktoś słyszał o takim zestawie na 4 żarówki lub poradził jakie kupić żarówki które lepiej świecą to takie kupie bez wymiany na xenony.Ważne aby mocniej świeciły niż zwykłe H1



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pływanie

Post autor: Maggot » pn gru 12, 2011 14:42

Po pierwsze zobacz jak stan odbłyśników - nie są wypalone ?
Szkła za bardzo nie wypiaskowane ?
Jeśli nie, to działaj dalej - sprawdź napięcie na żarówkach .
Masz przekaźniki świateł, czy nie ?

Co do żarówek - to najlepsze w stosunku cena/jakość to tungsramy (np. +90%) sam mam i polecam !

Co do xenonu - nie w takie lampy...
A żarówki ala xenon - testowałem jedne i fakt fajna sprawa - świecą na biało i lepiej to wygląda ale zasięg świecenia mniejszy od standardowych .



abor23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob gru 25, 2010 12:15

Zarówki

Post autor: abor23 » wt gru 13, 2011 20:09

Witam.Pytałem o żarówki lub inny patent na polepszenie świateł ponieważ mój Golf 80% jazd to trasy i dlatego muszę mieć lepsze światła.Odpisał konkretnie jeden kolega co poleca żarówki Tungsram.Przy okazji zapytam jakiej są mocy i ile kosztują czy mają jakiś dodatkowy bajer czy są standardowe,no i ile kosztują.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pływanie

Post autor: Maggot » śr gru 14, 2011 17:21

abor23, Na drugi raz poszukaj tematu, bo o tym już było Kolego :)
Ale odpowiem Ci tu:
moc standard - nie wypali odbłyśników - 55W
kosztują bodajże koło 20-30zł za komplet~
dodatkowy bajer ? sporo lumenów i świecą na biało/żółto :)
Także na trasy idealnie, na każdą pogodę :)

Resztę na poprawę oświetlenia opisałem Ci wyżej, jeśli wszystko ok, to będzie dobrze :bigok:
I oczywiście regulacja świateł :chytry:



abor23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob gru 25, 2010 12:15

Pływanie

Post autor: abor23 » pt gru 16, 2011 19:33

Ok dzięki.Ale raczej nie ma Vw bez przekaźników.Są tam jak lewe kolano w skrzynce bezpieczników.Mają je nawet maluchy polonezy i inne stare auta.Napewno są jakieś spadki napięcia,ale jak mi mówił elektryk są w każdym aucie bo przewody są cienkie w stosunku do przekazywanych Amperów.Taka żarówka H1 ma 55W i płymie prąd ok 4,6A,a przy żelazku jest ok 8,5A,tak więc naprawdę powinny być przewody co najmniej 4mm2 wtedy by nie było spadków.Ktoś kto montuje subwoofery i inne sprzęty grające w aucie to wie,że należy zamontować extra grube przewody do zasilania do wzmacniacza i do głośników.Pozdrawiam



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Pływanie

Post autor: Maggot » sob gru 17, 2011 11:12

abor23, zależy jakie subwoofery to po 1 .
Po 2 poczytaj o przekaźnikach świateł, bo tu nie chodzi o te/o to, co piszesz .
Jest na forum poradnik (Faq) jak je założyć - poszukaj i poczytaj .



adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Pływanie

Post autor: adamesik » śr gru 28, 2011 00:51

Witam, a czy winne pływaniu mogą być poduszki i łożyska amortyzatora? Diagnosta powiedział, że na 99% to jest to. Mam wrażenie, że auto mi pływa przy większych prędkościach. Tak wszystko jest ok, tylko jedna tuleja na belce jest sparciała. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pływanie

Post autor: Johnatan » śr gru 28, 2011 11:24

Sprawdz tuleje tylnej belki. Zamienniki nie kruszą sie ze starości ale wylatują i belka praktycznie moze sobie chodzić lewo prawo. Podczas pokonywania łuku belka ci sie naddaje i płyniesz. Weź breszke i pociągnij belke na podnośniku lewo prawo.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

adamesik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 00:20
Lokalizacja: Racibórz

Pływanie

Post autor: adamesik » śr gru 28, 2011 18:17

Na diagnostyce o luzach nic mi nie mówił, że są, jedna tylko sparciała to jeszcze pojeżdżę, bo dużo zabawy będzie z wymianą...
słyszałem, że niektóre warsztaty nawet nie chcą się za to brać.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Pływanie

Post autor: jjaworskyy » śr gru 28, 2011 23:09

Kolego ja mialem zuzyte łozyska i bylo je słychac szczegolnie jak jechalem na "kocich łbach" Jeżeli chodzi o tuleje belki to fakt jest roboty szczególnie jezeli sa zapieczone i mechanicy nie chca sie w to bawic. Ja w Gdańsku u pana kazia zapłaciłem 150 zl plus czesci



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości