Skrzypi coś na progach zwalniających

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: piotrb79 » sob lis 12, 2011 19:59

Witam. Ostatnio jak zaczęło się robić zimniej to przy przejeźdzaniu przez progi zwalniające z przodu i z tyłu coś mi skrzypi. Pod koniec sierpnia wymieniałem wszystkie amorki ( Bilstein B4) oczywiście odboje i gumy też. W zeszłym roku robiłem gumy na stabilizatorze. Dźwięk jest tylko przy progach zwalniających. nie wiem czy warto to robić teraz czy poczekać do wiosny?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: Jazz_Blue » sob lis 12, 2011 21:45

Jakiej firmy wsadziłeś gumy stabilizatora? Zamiennik czy oryginał? Najlepiej wsadzić oryginalne, żeby uniknąć skrzypienia jak w starej wersalce. Jeżeli chodzi o przód to stawiałbym właśnie na nie :bajer:

Tutaj coś więcej o tym :dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325676" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: piotrb79 » sob lis 12, 2011 22:29

Aha, a lepiej kupić oryginal czy może z poliuretanu bo ceny są niewiele droższe a wytrzymałość ponoć dużo wyższa tych z poli?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: Jazz_Blue » sob lis 12, 2011 22:44

Jeśli zdecydujesz się na oryginalne to będziesz musiał kupić też obejmy, bo teraz robią gumy z "garbami", więc stare nie będą pasowały. Koszt takich gum z obejmami w ASO ok. 100zł. Co do poliuretanu - na pewno bardziej wytrzymały, ale jak się spisuje to nie mam pojęcia :blush:



Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: macv6 » pn lis 14, 2011 16:04

Te gumy z ASO też nie są rewelacyjne albo ja mialem pecha. W Październiku robiłem remont zawieszenia i wymienione zostały właściwie wszystkie elementy eksploatacyjne opórcz gumek i łączników stabilizatora ponieważ te elementy wymieniałem wiosną. Auto odebrałem od mechanika przekonany, że nic nie będzie pukać, a tutaj niespodzianka nadal coś z przodu tłucze. Okazało się, że winne były gumki, wytrzymały 6tys km! Teraz kupiłem FEBI za 15zł, minimalnie skrzypią na garbach i innych tego typu przeszkodach, ale przynajmniej nic nie stuka.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: perki » pn lis 14, 2011 16:21

Jazz_Blue pisze:Jeśli zdecydujesz się na oryginalne to będziesz musiał kupić też obejmy, bo teraz robią gumy z "garbami", więc stare nie będą pasowały. Koszt takich gum z obejmami w ASO ok. 100zł. Co do poliuretanu - na pewno bardziej wytrzymały, ale jak się spisuje to nie mam pojęcia :blush:
ja kupilem obejmy z garbami za 5 zl w pierwszym sklepie a nie za 40 zl szt w aso i smiga :helm:



mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: mzawrotniak » pn lis 21, 2011 12:51

Ja wymieniłem gumy pół roku temu na ori (22 zł za sztukę w ASO) i śmiga(ło) ładnie.. Ostatnio zaczęły się piski, okazało się że poluzowały się śruby trzymające obejmy. Dokręciłem i gra! :) Co prawda mam puknięcia przy przejeżdżaniu przez garby, ale to z kolei dają znać łączniki stabilizatora, które dziś będę zresztą wymieniał..



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: perki » pn lis 21, 2011 13:38

mzawrotniak pisze:Ja wymieniłem gumy pół roku temu na ori (22 zł za sztukę w ASO) i śmiga(ło) ładnie.. Ostatnio zaczęły się piski, okazało się że poluzowały się śruby trzymające obejmy. Dokręciłem i gra! :) Co prawda mam puknięcia przy przejeżdżaniu przez garby, ale to z kolei dają znać łączniki stabilizatora, które dziś będę zresztą wymieniał..
mi jak cos stukalo to okazalo sie ze to tuleje



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: Pablo Corrado » pn lis 21, 2011 22:55

Doraźnie "na zimę" pryśnij WD-40, albo jakimś olejem silikonowym pomiędzy tuleje gumowe a stabilizator - powinno pomóc.
Wtedy z czasem może sie też ułożyć na tyle, że wogóle przestanie skrzypieć.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
reloop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 21:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Skrzypi coś na progach zwalniających

Post autor: reloop » wt lis 22, 2011 19:19

Pablo Corrado pisze:Doraźnie "na zimę" pryśnij WD-40, albo jakimś olejem silikonowym pomiędzy tuleje gumowe a stabilizator - powinno pomóc.
Wtedy z czasem może sie też ułożyć na tyle, że wogóle przestanie skrzypieć.
potwierdzam wystarczy wstrzyknać troche oliwy i problem z głowy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości