Problem z końcówkami drążków

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z końcówkami drążków

Post autor: jointone » ndz paź 16, 2011 15:46

Witam,
Wczoraj bylem na ustawianiu zbieznosci i przy okazji zaproponowano mi wymiane koncowek drazkow kierowniczych.
Zamowili drazki po oznaczeniu silnika jendak okazalo sie ze sa one krótsze od tych co mialem na aucie(widoczne na zdjeciach).
Sugerujac sie tymi na aucie zalozyli mi te dluzsze(podobno 2 rodzaje byly) a przy zdjemowaniu okazalo sie ze mialem zamieniony lewy z prawym.
Zamontowali tak jak powinno byc (zgodnie z oznaczeniami R i L dodam ze na starych nie bylo tych oznaczen).
Okazalo sie ze jak skrece na maksa w lewo to drazek ociera o wew. czesc felgi. Nie moglo tak zostac wiec zamienili strony czyli niezgodnie z oznaczeniami i teraz nie obciera.
A moje pytanie jest czy do mojego auta ida te krotsze czy dluzsze?
Czy mozliwe ze dlatego obciera mi o rant felgi przy prawidlowym montazu tych dluzszych a na krotszych bedzie ok?
Prosze o pomoc bo nie mam juz sil siedzialem tam z 4 h i w koncu zrezygnowalem i wyjechalem z zamienionymi stronami.

MK4 110 KM AHF vin WVWZZZ1JZXW477049

fotki:
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z końcówkami drążków

Post autor: Qto » ndz paź 16, 2011 15:51

może ten temat coś rozjaśni http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=424931" onclick="window.open(this.href);return false;



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z końcówkami drążków

Post autor: jointone » wt paź 18, 2011 23:39

Dzieki Qto,
Powiedz mi jeszcze tak dla pewnosci bo juz sam nie wiem ta koncowka jest dobrze zamontowana:
Obrazek

Chyba w ta strone powinien byc "wygiety". Jest ona teraz zamontowana po lewej stronie kierowcy, jednak jest na niej oznaczenie R. Przy zmianie drazkow ten co wymienial to patrzy i mowi mi ze zle koncowki mialem zalozone troche mnie to zdziwilo no ale dobra zalozyl tak jak byly oznaczenia na nowych i tarlo o felge. Wychodzi na to ze producent czesci pomylil oznaczenia R z L? Jesli tak to do dupy ta firma.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Problem z końcówkami drążków

Post autor: lukasfenix » pt paź 21, 2011 20:10

jointone pisze:tak dla pewnosci bo juz sam nie wiem ta koncowka jest dobrze zamontowana:
Nie jest dobrze zamontowana. Wygięcie powinno być w drugą stronę. :chytry:



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z końcówkami drążków

Post autor: jointone » sob paź 22, 2011 11:29

Jestes pewien?
http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-kon ... owniczych/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Problem z końcówkami drążków

Post autor: lukasfenix » ndz paź 23, 2011 13:38

Przepraszam Kolego za zamieszanie. :blush: Sprawdziłem u siebie i rzeczywiście na zdjęciu jest dobrze zamontowany drążek. Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości