buczenie przy skretach podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: k0rdi » czw paź 06, 2011 20:37

Witam,

Odnosząc się do tego wątku, który został przeniesiony do zsypu;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=85&t=409073

Kolega GTI33 napisał wyraźnie, że to nie pompa wspomagania kierownicy więc temat nie został rozwiązany. Problem istnieje i jest o tyle ciekawy, że nie łatwo to zdiagnozować. Mój mechanik, który specjalizuje się w VW, AUDI i innych niemieckich samochodach nie wie (jeszcze) co to może być. Na początku padło podejrzenie na mechanizm różnicowy... wymieniłem skrzynię na próbę i niestety dalej to samo. Wydaje mi się, że z kolegą GTI33 mamy ten sam problem...i razem być może zanim wymienimy połowę rzeczy w samochodzie znajdziemy co tak buczy przy skrętach. Tak samo jak kolega GTI33 posiadam golfa z silnikiem ASZ.

Umieszczam link do mp3. nagrałem te buczenie przy skręcie podczas jazdy na placu. Najlepiej słychać te buczenie na słuchawkach od 5 do 9 sekundy najwyraźniej to słychać.

[mp3]http://jamal.interblock.pl/buczenie.mp3[/mp3]

na pewno to nie jest
1. Skrzynia biegów
2. Opony :-)

Nie znam się za dużo na samochodach więc proszę o wyrozumiałość. Napisałem tylko to co udało mi się zaobserwować i to co mi powiedział i zdziałał mój mechanik.



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: bogmaj22 » pt paź 07, 2011 16:49

W moim samochodzie było takie buczenie i okazało się, że maglownica była do wymiany.


bogmaj

Awatar użytkownika
GTI33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Okolice Krakowa

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: GTI33 » ndz paź 09, 2011 12:29

Kolego k0rdi u mnie jest dokładnie tan sam dżwięk...
a nie jest to cz\asem sprzęgło... sprawdzałeś je przy wymianie skrzyni?



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

Re: buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: k0rdi » ndz paź 09, 2011 13:36

Raczej na pewno nie jest to sprzeglo. Wymienialem jakies pol roku temu razem z kolem zamachowym ale tak samo przed i po wymianie mam te dzwieki przy skretach. Jak zakupilem golfa mialem problemy ze wspomaganiem (ciezko chodzilo) i bylem pewien, ze jak naprawią wspomaganie to i ustapia te dzwieki.. lecz niestety nie ustapily. Tak jak juz pisalem padlo podejrzenie wlasnie na skrzynie i mechanizm roznicowy.. mechanik wymienil mi skrzynie i dal zebym pojezdzil pare dni i sprawdzil ale niestety zaraz po wymianie i ruszaniu przy pelnym skrecie bylo slychac, ze to nie skrzynia. Na ta chwile mam swojego golfika u mechanika. Jutro bede dzwonil i sie dowiadywal czy cos ustalili. Chyba, ze tak jak kolega wyzej pisze cos z maglownicą jest nie tak?. Dam jutro znac czy cos wiadomo..

Pewnie podejrzewasz sprzeglo, ze jak docisniesz to dzwiek ustepuje?? - wlasnie dlatego padlo podejrzenie na skrzynie.. ale wydaje mi sie ze po prostu jest bardziej obciazony i wtedy daje znac 'to cos'



Awatar użytkownika
GTI33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Okolice Krakowa

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: GTI33 » ndz paź 09, 2011 19:36

a co dokładnie robiłeś ze wspomaganiem...?
U mnie kierownica chodzi trochę ciężej niż u kolegi w golfie.



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: k0rdi » pn paź 10, 2011 10:46

To nie maglownica, caly uklad kierowniczy wlasnie wymienilem po zakupie golfa (jak ciezko krecilo sie kierownica). Dzwonilem dzisiaj i jeszcze nie zlokalizowali tego czegos :rozpacz: . Wieczorem jeszcze dam info. GTI33 moze napisz co zrobiles zeby ustalic przyczynę buczenia.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: przemlin » pn paź 10, 2011 11:31

U mnie zużyte sprzygiełko alternatora uszkodziło napinacz paska wieloklinowego osprzętu , mimo ze jeżdze na "troche "uszkodzonym napinaczu to właśnie przy maksymalnym skręcie kierownicą słychać buczenie/nie było tego wczesniej/. Myśle że to pompa wspomagania podczas skrętu stawia większy opór niż normalnie i pasek w wyniku zbyt słabego napinacza nie jest na tyle na napięty żeby napędzić pompę dlatego wyje, jakby chodziła na sucho. Skąd taka teoria? Wczesniej miałem omege b i tam był problem ze wspomaganiem bo płyn uciekał i przy małej ilości płynu pompa wyła przy większym skręcie /jakimś cudem się nie zatarła/.Także sprawdź czy sprzęgiełko alternatora/rolka na alternatorze/ i napinacz są sprawne. Z reguły jest tak ze najpierw pada sprzegiełko , które nizauważalnie hałasuje/napinacz drży jak sprzegieło wybite/ ale wykańcza napinacz który po jakimś czasie zagłusza owe sprzegiełko, ludziska wymieniaja napinacz licząc ze problem zniknie , ale pada drugi raz napinacz i wtedy jest zagrycha i posty na forum...



Awatar użytkownika
GTI33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Okolice Krakowa

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: GTI33 » pn paź 10, 2011 19:43

przemlin, to nie jest sprzęgiełko bo je wymieniłem poza tym pisałem że zdjąłem pasek od napędu osprzętu i pojechałem się przejechać i było to samo...
więc sprzęgiełko, pompę wspomagania, napinacz możemy wykluczyć, poza tym jak już pisałem sprawdziłem przeguby i łożyska w kołach i są ok



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: przemlin » pn paź 10, 2011 20:54

Czekamy z niecierpliwością na diagnoze, w końcu to "tylko" golf żadne cdi v6 biturbo kompresor i inny shit gdzie 90% mechaników przy byle g.. rece rozkłada.Pozdro



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

Re: buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: k0rdi » śr paź 12, 2011 12:11

Dzisiaj maja zostać wymienione półosie. Poinformuje wieczorkiem jak efekty. Pozdrawiam



Cygan998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 30, 2011 22:48

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: Cygan998 » śr paź 12, 2011 23:10

i jaka przyczyna? bo mam ten sam problem



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: k0rdi » pt paź 14, 2011 08:11

Niestety cały czas czekam na wymianę półosi póki co. Nie ma sensu kupować nowych jak się okażę, że to nie półosie, wiec chcemy pożyczyć od innego mechanika, który miał mieć a okazało się, że nie ma... Czekamy dalej - bede informował. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GTI33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Okolice Krakowa

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: GTI33 » śr lis 02, 2011 18:59

wczoraj obczaiłem nowy objaw.... :bigok:
zauważyłem że jak stoje i auto sobie chodzi wolnych obrotach i nagle dodam gazu to do 1000 obr też słychać takie buczenie....



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

buczenie przy skretach podczas jazdy

Post autor: PawełekK » pt lis 04, 2011 12:20

Koledzy u mnie też występuje buczenie. Gdy kręcę kierownicą na maksymalny skręt to buczy. Gdy puszcze kierownice to obróci się ona sama w przeciwną stronę kilka stopni i buczenie zanika. Gdy znów dociągnę kierownice na maksymalny skręt to znów słychać buczenie. Natomiast nie zdarza się u mnie buczenie przy dodawaniu gazu. Obsłuchiwałem okolice silnika i to buczenie wydobywa się jakby z pompy więc obstawiam samą pompę lub pasek/napinacz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości