golf 4 zbyt niski

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » pt wrz 16, 2011 21:35

witam wszystkich jestem od niedawna właścicielem golfa 4 1.6 b z 1999r przedtem miałem 10 lat golfa 2 1991r ( to była maszyna) a ta czwórka nie wiem czy mam się cieszyć czy sprzedać i szukać golfa 2 a może idzie trochę podnieść tą czwórkę założyć sprężyny od tdi lub ćoś innego proszę o poradę :banghead:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: stonefree » pt wrz 16, 2011 22:16

dobosz pisze:sprzedać i szukać golfa 2
Też o tym myślałem :)
dobosz pisze:może idzie trochę podnieść tą czwórkę
Podobno są jakieś tuleje pod poduszkę amortyzatora, ludzie je montują w Octaviach TDI, ale nie wiem, jak sie to sprawdza.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf 4 zbyt niski

Post autor: grg474 » pt wrz 16, 2011 23:15

stonefree pisze:Podobno są jakieś tuleje pod poduszkę amortyzatora
podnosi o 21mm. W pracy żadna różnica poza tym że jest wyżej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » pt wrz 16, 2011 23:20

a jak by dał te sprężynki od tdi czy ktoś już to robił



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » pt wrz 16, 2011 23:30

21mm to nie dużo ale chociaż coś miska olejowa dłużej przetrwa czekam konkretne rozwiązania z góry dziękuje (albo zamienie golfa 4 1.6 AKL na golfa 2 PN)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 18, 2011 14:07 przez dobosz, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: Shmatan » sob wrz 17, 2011 08:24

dobosz, tematów o podwyżaniu mk4 była masa - wystarczy poszukać ;)

Inna kwestia że zupełnie nie rozumiem o co chodzi... przecież żeby urwać miskę to trzeba by jechać na na prawde niesamowitych offroadach! mam obniżony samochód o 50mm, przez co osłona pod silnikiem jest 4cm od ziemi i poza tym że mam na prawde ciężki dojazd do domu i przycieram tam tą osłoną to nigdzie indziej mi się to nie zdarza - ani na dziurach, ani na koleinach, ani na... niczym. Może po prostu wystarczy nauczyć się normalnie jeździć, a nie tylko "but i do przodu"?

Ale jeżeli ktoś się upiera - tulejka 1J0412311/O, zakłada sie ją między łożysko i dolny talerzyk (prosta sprawa, ale raczej bez ściągacza niema co podchodzić). Ew. springi z TDI, a na tył można dotoczyć sobie spokojnie podstawkę pod sprężynę żeby była wyżej zawieszona



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » ndz wrz 18, 2011 23:10

Shmatan pisze:Może po prostu wystarczy nauczyć się normalnie jeździć, a nie tylko "but i do przodu"?
-mam zjazd do podziemnego garażu tak zjebi..ie wyprofilowany, że na fabrycznym zawieszeniu ocieram dokładką przedniego zderzaka i środkowym tłumikiem
-mogę zapomnieć o parkowaniu przodem do krawężnika przed blokiem bo rozwalę wyżej wymienioną dokładkę zderzaka. Muszę dojechać do końca bo inaczej tył auta wystaje na ulice. Pozostaje tylko parkowanie tyłem.
-zimą jak jeżdzę do budowanego domu to środkiem drogi jest tak wysoki garb śniegu że zderzak robi za płóg. Nie ma szans bokiem ominąć tego kołami bo droga jest wąska, po bokach skarpy i gałęzie drzew.
Naucz mnie, Nas jeździć bo nie umiemy :rotfl: Jazdy po mieście specjalnie pominąłem, bo faktycznie wystarczy uważać :jezor: Tak wiem, muszę kupić jeepa bo auta ma mi służyć a nie ja jemu :okej:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf 4 zbyt niski

Post autor: grg474 » pn wrz 19, 2011 16:36

Kavior, a może by tak pneumatyczne zawieszenie zrobił? podnosisz przed wyjazdem i heja


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: Shmatan » pn wrz 19, 2011 18:51

Kavior pisze:-mam zjazd do podziemnego garażu tak zjebi..ie wyprofilowany, że na fabrycznym zawieszeniu ocieram dokładką przedniego zderzaka i środkowym tłumikiem
-mogę zapomnieć o parkowaniu przodem do krawężnika przed blokiem bo rozwalę wyżej wymienioną dokładkę zderzaka. Muszę dojechać do końca bo inaczej tył auta wystaje na ulice. Pozostaje tylko parkowanie tyłem.
-zimą jak jeżdzę do budowanego domu to środkiem drogi jest tak wysoki garb śniegu że zderzak robi za płóg. Nie ma szans bokiem ominąć tego kołami bo droga jest wąska, po bokach skarpy i gałęzie drzew.
Zjeżdżać pod kątem na załamaniu
Parkować tyłem (zawsze tak robie żeby bardziej sie schować)
Robić dokładką za pług, lub złapać łopatę i rozgarnąć ;) u siebie przemielam tam 50m drogi co 2 dni ;)



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

golf 4 zbyt niski

Post autor: Kavior » wt wrz 20, 2011 07:19

Pneumatyka odpada-zbyt duże koszta :kac:
Rozgarnianie lopatą śniegu na odcinku 600metrów średnio mi się podoba :jezor: a dokładka wcześniej czy poźniej się podda. Generalnie mam lipe z dojazdem do domu, na działke i ten zjazd do garażu. Auta prędko nie zmienie bo psuć się nie chce a i kasy brak na inne bo masa innych wydatków. Jak znajdę w końcu chwile to wrzucam całe nowe macpersony. Wszystko juz mam kupione. Nowe spręzyny z aso, tulejki podwyższajace, lozyska, odboje itp oraz amory kayaba. Będzie stał jak koza ale wyjścia nie mam :crazy: Jakiś czas temu jechałem nocą do Warszawy i nadziałem się na wielki kamień na środku swojego pasa. Nie zdązyłem zareagować i przejechałem cantralnie nad nim. Do wymiany katalizator, tlumik srodkowy, belka podtrzymujaca wydech. Miska ocalała tylko dzieki stalowej osłonie pod silnikiem :grrr: Zarobiła na siebie juz z pięc razy :bigok:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: stonefree » wt wrz 20, 2011 11:05

Kavior pisze:ale wyjścia nie mam
Masz. Czasem są do kupienia MK2 Country :)



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

golf 4 zbyt niski

Post autor: art_2008_a_ » wt wrz 20, 2011 15:39

stonefree, łatwo się pośmiać, ale to jednak jest problem, sam po przesiadce z mk3 do mk4 muszę teraz bardziej uważać w terenie bo skończyło mi się odważne wjeżdżanie gdziekolwiek chcę. Aż boję się pomyśleć, co będzie zimą ..
kupując mk4 myślałem: może obniżyć bo wysoko jakoś, a dziś jak pojeździłem kilka miesięcy .... myślę też nad sprężynami od tdi lub coś innego aby było wyżej.

nie każdy jeździ do pracy autostradami :hmm:



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

golf 4 zbyt niski

Post autor: dobosz » pn wrz 26, 2011 20:40

moze juz ktos montował sprężyny od tdi w bezyniaku i o ile to go podniosło : zbliża się zima
Ostatnio zmieniony śr wrz 28, 2011 18:21 przez dobosz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: golf 4 zbyt niski

Post autor: guziolek » wt wrz 27, 2011 21:16

dobosz pisze:morze
:los2:

Gdzie wy mieszkacie, że się boicie zimy? :smirk: Mam 2 km do głównej drogi i ten odcinek odśnieżany jest raz na ruski rok jak są opady śniegu, auto 4 cm niżej niż seria i nic nigdzie nie urwałem, nie mam problemu z wjazdem na krawężniki, zaspy itp, ale jak ktoś nie chce uważać, tylko ciśnie do przodu z gazem w pozycji "1" to nawet w Uazie mosty pourywa :banghead:
Nie zmienicie faktu, że nowe auta są coraz niższe i albo to akceptujcie albo wymyślajcie przeróbki zawieszenia, albo, i to chyba najtańsze i dla was najlepsze rozwiązanie pozostańcie przy starszych modelach.
Sorry, że się czepiam i może dla kogoś głupio piszę ale ja tak to widzę; albo człowiek idzie do przodu, z duchem czasu, przystosowuje się do nowych warunków itd itp, albo stoi w miejscu i się cofa. Można se narzekać że za niski, że awaryjny, że jeszcze jakiśtam zły, ale czasy golfa II i meśka w 123, które były niemal niezniszczalne dawno minęły i auta będą się psuć i będą niskie, bo tak działają prawa wolnego rynku i ekonomii :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości