Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » sob wrz 10, 2011 06:22

Witam:) Mam pewien problem z zawieszeniem w moim MK IV 1.9TDI. Otóż przy toczeniu się auta bądź wolnej jeździe gdy skręcam bądz wyjęzdzam z garażu tyłem bądź przodem słychać wyrażnie że coś strzela. Byłem z tym u mechanika auto stało cały tydzień powymieniał: łożysko na sprężynie, drążki kierownicze, łącznik stabilizatora, przegub wewnętrzny i zewnętrzny mimo tego cały czas jest tak samo... nie mam już pojęcia co to może być. Próbowałem sprawdzić skąd dochodzą te odgłosy. Kolega toczył samochód przód tył i kręcił kierownicą ja trzymałem rękę na spręźynie i wyraźnie czuje jak spręźyna przeskakuje czuć to również pod maską na mocowaniu spręźyny. Twierdzi że wymienił wszystko co się dało a problem jest nadal... Macie może jakieś pomysły?? Nie znam się zbytnio na tym więc nie wiem już co robić. Jest to odczuwalne czasami nawet w aucie po stronie kierowcy czuje w podłodze gdy strzeli. Dzieję się to raczej przy max skręceniu kół i wolnej jeżdzie gdy dojeżdzam do skrzyżowania i skęcam, gdy wyjeźdzam z garażu itp.. Jak to sprawdzić co to może być. Byłem pewien że jak wymieni łożysko spręźyny to wszystko zniknie ale niby wszystko wymienili wszystko sprawdzili a tu nadal nic.... Pomocy:)
Z góry dziękuje bardzo wszystkim za pomoc
Pozdrawiam VW

PS
Jeżeli byłby ktoś skłonny mi pomóc to z chęcią mogłbym nawet przyjechać na diagnozę i naprawę w okolice bydgoszczy bo chciałbym to wkońcu naprawić.


Numi19

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: wojtas46 » sob wrz 10, 2011 14:11

Łożysko wymienił mecher razem z poduchą mam nadzieję , może to być też sworzeń wachacza , polecam dokładnie sprawdzić



numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » ndz wrz 11, 2011 11:54

Dziękuje za odpowiedź, właśnie nie wiem tak naprawde czy wymienił komplet mówił że wszystko tylko jak to samemu sprawdzić?? Musiałbym wejść do kanału a trzymać patrzeć tylko że w miejscu tak nie strzela musi się lekko toczyć auto. Spróbuje podjechać do innego i dać mu wskazówki na co ma zwrócić uwagę bo sam nie mam już pojęcia, jest to bardzo denerwujące to strzelanie i czuć jak się trzyma rękę na sprężynie....
Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam


Numi19

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » pn wrz 12, 2011 12:13

Nie znalazłby się ktoś z okolic bydgoszczy lub koronowa chętny naprawić to pukanie?????
Pozdrawiam


Numi19

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » pn wrz 12, 2011 20:02

Właśnie wróciłem od mechanika wymieniliśmy tym razem poduszkie i łożysko amortyzatora i nadal puka... co to może być nie mam już pomysłów...POMOCY


Numi19

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » wt wrz 13, 2011 23:27

Witam po raz kolejny...:) Wszystko co można w zawieszeniu wymieniłem a to nadal puka,,,, co to moze być??? W miejscu nie chce pukać ale gdy tylko samochód się toczy bądz jade normalnie i skręcam to strzela jak trzymam ręke na spręźynie to czuje jak przeskakuje.... czy możliwe jest że sprężyna jest jakas felerna??? nie mam już naprawde pomysłu wszystko jest wymienione co mogło pukać.Najgorze ej jest słyszalne i odczuwalne jak wyjeżdzam rano z garażu i kręce kierownicą to jest naprawdy głośny strzał jakby coś strzeliło czy może być coś pęknięte w zawieszeniu że czuje to na sprężynie?? nie mogę tego sprawdzić w kanale ponieważ na postoju nie strzela musi się minimalnie toczyć.... POMOCY......


Numi19

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: Shmatan » śr wrz 14, 2011 12:33

Może poduszka jest jakaś nadwymiarowa? miałem ten problem pare dni temu - tuleja gwintowana (ta specialna nakrętka) blokowała poduszkę przez co kolumna nie mogła obracać się na łożysku. Założyłem stare poduszki z nowymi łożyskami i jest wszystko super.



numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » czw wrz 15, 2011 10:47

Poduszka jest ok na pewno. Najpierw wymieniłem łożysko w starej poduszkę i bez zmian teraz włożyłem cały nowy komplet i nadal to samo.... być może problem nie leży w sprężynie tylko coś przenosi o na sprężynę dlatego czuje jak sprężyna w momencie puknięcia wibruje.......... najgorsze jest to że wymieniliśmy chyba wszystko co było można co by mogło strzelać... :? Sam już nie wiem co to może być a jest to denerwujące


Numi19

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 15, 2011 13:12

A nie pekła ci czasem ta spręzyna? Nieraz ułamie sie kawałek i spręzyna nie siedzi już tak jak powinna.



numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » czw wrz 15, 2011 19:39

Wydaje mi się że nie... bynajmniej nie zauważyłem niczego podejrzanego w sprężynie zresztą już 2 mechaników szukało i nic... masakra już nie wiem co z tym zrobić sprawdzę jeszcze te sprężynę każdy pomysł dobry pozdrawiam


Numi19

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » pt wrz 16, 2011 20:19

Witam Panowie. Właśnie wróciłem ponownie od mechanika... w zawieszeniu mam już wszystko wymienione na nowe a tu ciągle głuche pukanie.... Mechanik powiedział że był na szarpakach i gdy szarpie autem na boki wtedy wyrażnie to słychać. stwierdził że to musi być maglownica bo nic innego już być nie może bo jest nowe. Co to może być dokładnie da się to jakoś sprawdzić upewnić przed wymianą?? Lepiej kupić używaną czy nową?? czy może da się to jakoś samemu naprawić bo luzów na kierownicy nie ma żadnych nie jest też odczuwalne gdy puknie... Co myślicie?? co mam najlepiej zrobić nie chciałbym kupić używki bądz regenerować a tu się okaże że to nie to.......POMOCY


Numi19

numi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr paź 29, 2008 10:52
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: numi19 » sob wrz 24, 2011 14:07

Witam Koledzy.... Nie mam już sił z tym pukaniem...... właśnie wymienili mi maglownice i nada to samo..... Przy prawie każdym skręceniu kół jednorazowe głuche puknięcie... Co to może być w zawieszeniu jest wymienione już dosłownie wszystko teraz ta maglownica znowu spory koszt i okazuje się że to nadal nie to...... Zostały już tylko amortyzatory... sprężyna nie wygląda na pęknięta bynajmniej tak twierdzą mechanicy. Macie jakieś rady?? w poniedziałek mechanik mówił że przełoży inny amortyzator bo jakiś ma używany i sprawdzi czy nadal puka... mam nadzieje że wkońcu przestanie pukać. Czy możliwe jest żeby kawałek sprężyny się wyłamał i za bardzo tego nie widać?? Czuć wyrażnie że jak puknie to czuje drgania na sprężynie...............Nie wiem co dalej z tym robić.....

Nieznalazłby się ktoś chętny mi pomóc?? Mam już dość wymieniana wszystkiego po kolei aż wkońcu wymienią mi pół auta... Jak po zmianie amortyzatora nic nie pomoże to już kompletnie nie będę miał pomysłu co dalej... spróbuje jeszcze pojechać na stacje diagnostyczną na szarpaki....


Numi19

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 27, 2011 12:31

Odkręcić drążek kierowniczy ze zwrotnicy jednego koła i kierownicą skręcac i słuchać czy to występuje. Jeżeli nie to szukac przyczyny w tym własnie "kole" tzn cała zawiecha z danej strony gdzie te pukanie ustąpiło.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Pojedyńcze Pukanie (Strzelanie) w Lewym Kole

Post autor: Stanley777 » wt wrz 27, 2011 13:16

numi19, a brałeś pod uwagę przeguby? Jeśli nie to powinieneś :) Ja nie mówię że to na 100% będzie to, ale u mojego kumpla też tak stukało jednorazowo przy skręcie w prawo bądź lewo a na rondzie bądź ostrzejszym zakręcie jak skręcał i lekko dał po gazie to już w ogóle stukało konkretnie, wymienił i po kłopocie ;)

Głowy nie daje sobie uciąć że to jest właśnie to,ale sprawdzając zaczynaj od tych mniejszych kosztów, bo mechanicy też nie są święci, każdy radzi na swój sposób z myślą o sobie i tak żeby coś grosza wygarnąć od Ciebie a jak widać stuka dalej. Powodzenia :-)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości