Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 19:04
Lokalizacja: Pcim
Kontakt:

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: kamil666 » wt sie 16, 2011 11:03

Witam wszystkich. Problem dotyczy mojego VW, 1.9TDI 110hp AHF rocznik 98 końcówka. Otóż mam taki problem: jadąc mniej więcej prosto oraz jadąc w prawo przy prędkościach rzędu 80-110km/h słyszę taki wyraźny szum, jakby łożyska (wydaje mi się, że to z przodu samochodu słychać). Gdy jadę w lewo cały ten szum ustaje. Wymieniłem łożysko koła prawego, przy okazji drążek kierowniczy - szum jakby zmalał ale dalej występuje to denerwujące zjawisko. Myślałem, że to brak oleju w skrzyni na przechyłach - olej jest, po wykręceniu korka wlewno-kontrolnego wypływa.

Co sprawdzić ? Czego szukać ? Jakaś guma w zawieszeniu co powoduje wibracje ? Wymienić przegub w ciemno czy jak ?

Z góry dziękuję za pomoc.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: wojtas46 » wt sie 16, 2011 18:03

Może łożysko w drugim kole , przegub raczej stuka , łatwo to wyczaić przy skręconych na max kołach przy ruszaniu



Awatar użytkownika
kamil666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 20, 2010 19:04
Lokalizacja: Pcim
Kontakt:

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: kamil666 » czw sie 18, 2011 20:23

wymieniłem łożysko koła, przegub wewnętrzny, zewnętrzny, przy okazji drążek kierowniczy bo miał luz i dalej to samo - jakieś pomysły ?



Bigos II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 11:14
Lokalizacja: K/ Nowego Sącza

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Bigos II » czw wrz 08, 2011 14:22

Odgrzewam kotleta panowie mam podobny problem... pół roku temu wymieniłem jedno łożysko teraz wymieniłem drugie i dalej szumi gdy jadę prosto i nasila sie przy skręcie w prawo wykluczam przeguby zewnętrzne gdyż nie stukają przy skręcie, nie wiem jak się ocenia wewnętrzne... aha czy czasem nie jest to problem z dwumasem?? u mnie napewno do wymiany... w następnym tygodniu wymienię olej w skrzyni zobaczymy co się będzie działo



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Zimny Chirurg » czw wrz 08, 2011 20:37

Bigos II pisze:Odgrzewam kotleta panowie mam podobny problem... pół roku temu wymieniłem jedno łożysko teraz wymieniłem drugie i dalej szumi gdy jadę prosto i nasila sie przy skręcie w prawo wykluczam przeguby zewnętrzne gdyż nie stukają przy skręcie, nie wiem jak się ocenia wewnętrzne... aha czy czasem nie jest to problem z dwumasem?? u mnie napewno do wymiany... w następnym tygodniu wymienię olej w skrzyni zobaczymy co się będzie działo
Moze to łozysko co wymieniłeś pół roku temu juz tez padło np.: przez złe zabicie.
Takie części wymienia sie parami.

Pozdro

ZC



Bigos II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 11:14
Lokalizacja: K/ Nowego Sącza

Re: Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Bigos II » czw wrz 08, 2011 21:19

Łożysko jak narazie wykluczyłem, moim zdaniem jest dobrze założone no i nie żadna lipa tylko skf, po drugie słychać ze strony która robiona była teraz... specjalnie jeździłem też na miejscu pasażera :kac: zastanawiający temat... dziś zauważyłem jeszcze takie charakterystyczne delikatne chrobotanie... narazie wymienię dwumas i zobaczymy co będzie dalej :grin:



boleK1315
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lis 01, 2010 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: boleK1315 » czw wrz 08, 2011 21:32

Opony.



Bigos II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 11:14
Lokalizacja: K/ Nowego Sącza

Re: Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Bigos II » pt wrz 09, 2011 13:44

Kupiłem 4 nowe na początku sezonu :banghead:



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Miel1 » sob wrz 10, 2011 02:34

Poczytaj kolego, może coś Ci z mojego postu się przyda. Miałem podobne objawy, u mnie wyło łożysko, w Twoim przypadku może być np cos nie tak z zawieszeniem. Podrzucam link.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=415550" onclick="window.open(this.href);return false;



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: Zimny Chirurg » ndz wrz 11, 2011 10:45

A powiedzcie panowie jak na 100% w aucie zdiagnozować które to łożysko jak wszystkie sposoby juz zawiodły a coś ewidentnie huczy?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: poolak2006 » pn wrz 12, 2011 15:10

Jeżeli szumi przy skręcie w prawo obstawiam łożysko lewe. Możesz podnieść samochód i sprawdzić czy nie ma luzów.



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: gatokane » śr wrz 14, 2011 13:00

Jestem po wymianie osłony przegubu wewnetrznego(strona kierowcy) wszystko zrobione wg. porad z forum ,ale pojawilo mi się stukanie przy nie równej drodze podczas jazdy na wprost ? Nie było tego wczesniej przegób rozebrałem,umyłem itd. przejechałem na nim 200km i czy za mało żeby smar doszedł wszedzie czy coś innego ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przegub wewnętrzny? Łożysko koła ?

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 14, 2011 14:23

Sprawdź czy nic ci się nie poluzowało. Nakrętka na sworzniu wahacza jak się zluzuje lub nie dokręci to wtedy występują stuki na nierównościach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości