Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Joys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 31, 2010 19:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Joys » pn lip 25, 2011 22:57

Witam.
Mianowicie mój problem tkwi w tym że jak jadę na wprost to wszystko jest ok.

Jak wjadę np na parking skręcając w prawo jest wszystko wporządku.

Jak zaczynam manewr cofania i i zaczynam odbijać kierownica w lewo to po chwili jest taki jednorazowy stuk(stuk jak by dobiegał z lewej strony koła lub jego okolić) i to tylko raz ( takie uczucie jak by coś spadło albo coś przeskoczyło)

Potem żeby był znowu taki stuk muszę znowu jechać przez jakiś czas do przodu i znowu zacząć cofać odbijając kierownica w drugą stronę.

Moje odczucie jest takie jak by na jeździe do przodu cos sie naprężało i stało dobrze w czasie jazdy ,a potem jeśli się zatrzymam i jest ruch kierownica i przeciwny kierunek jazdy tzn do tyłu to cos sie jakby luzowało i wtedy słychać ten stuk. Byłem dzisiaj u znajomego mechanika ale jak na złość kilka razy próbowałem mu pokazać żeby usłyszał ten stuk ale niestety nie udało się tego usłyszeć. On powiedział że tu raczej nie widzi nic żeby coś było źle. Mówił mi o jakiś poduszkach z łożyskiem że może być wywalone ale powiedział też że wtedy taki stuk będzie na postoju jak się w prawo i w lewo skręca kołami a nic takiego na postoju nie było słychać....

Jak przyjechałem na parking to było to samo :)

Może ktoś miał podobna sytuacje bo to coraz bardziej upierdliwe sie robi i wkurzający jest ten stuk.


Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.

Herwolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 03:26
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Herwolf » pn lip 25, 2011 23:18

moim zdaniem to objaw walnietej poduszki mcpersona konkretnie łożyska. Do wymiany najlepiej para. Strzela bo łożysko trzyma sprężyne a jak kręcisz robisz naprezenie i ona z dużą siłą się uwalnia i robi taki właśnie dźwięk



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: golfmaniac22 » śr sie 03, 2011 21:36

Joys pisze:Witam.
Mianowicie mój problem tkwi w tym że jak jadę na wprost to wszystko jest ok.

Jak wjadę np na parking skręcając w prawo jest wszystko wporządku.

Jak zaczynam manewr cofania i i zaczynam odbijać kierownica w lewo to po chwili jest taki jednorazowy stuk(stuk jak by dobiegał z lewej strony koła lub jego okolić) i to tylko raz ( takie uczucie jak by coś spadło albo coś przeskoczyło)

Potem żeby był znowu taki stuk muszę znowu jechać przez jakiś czas do przodu i znowu zacząć cofać odbijając kierownica w drugą stronę.

Moje odczucie jest takie jak by na jeździe do przodu cos sie naprężało i stało dobrze w czasie jazdy ,a potem jeśli się zatrzymam i jest ruch kierownica i przeciwny kierunek jazdy tzn do tyłu to cos sie jakby luzowało i wtedy słychać ten stuk. Byłem dzisiaj u znajomego mechanika ale jak na złość kilka razy próbowałem mu pokazać żeby usłyszał ten stuk ale niestety nie udało się tego usłyszeć. On powiedział że tu raczej nie widzi nic żeby coś było źle. Mówił mi o jakiś poduszkach z łożyskiem że może być wywalone ale powiedział też że wtedy taki stuk będzie na postoju jak się w prawo i w lewo skręca kołami a nic takiego na postoju nie było słychać....

Jak przyjechałem na parking to było to samo :)

Może ktoś miał podobna sytuacje bo to coraz bardziej upierdliwe sie robi i wkurzający jest ten stuk.
czesc kolego uporales sie z tym stukaniem ? bo mam identycznie jak ty



artii1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 05, 2011 01:09
Lokalizacja: cambridge

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: artii1985 » pt sie 05, 2011 01:43

Witam!
Mam podobny problem z dziwnym trzaskiem w przednim zawieszeniu.
Gdy skręcam w prawo lub w lewo przy pelnym skreceniu kierownica.Na wstecznym jest tak samo.
Wątpie zeby to byly lozyska na kilichach wymienialem niedawno z poduszkami ,tuleje na wachaczach tez spoko ,koncowki drazkow tez spoko.
Popatrze jeszcze moze cos jest nie tak z maglownica tylko zbytnio nie wiem jak ja sprawdzic ,wie ktos z kolegow jak to fachowo wykonac i gdzie szukac
Moze ktos ma podobny klopot z tymi trzaskami?

Dziekuje z gory wszystkim za pomoc i pozdrawiam



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Vii » sob sie 06, 2011 23:29

tez to mam, jednorazowe pukniecie podczas hamowania i podczas ruszania dosłownie "stukk" jak kolega mówi jakby coś przeskoczyło i cisza do nastepnego ruszania czy hamowania [tez nie przy kazdym - czasem tylko] pomysły?

końcówki drążków OK
wahacze OK
sworznie OK
łożyska amorów OK


stabiliiiiizatorrrr??



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: grg474 » pt sie 12, 2011 22:31

artii1985 pisze:Gdy skręcam w prawo lub w lewo przy pelnym skreceniu kierownica.Na wstecznym jest tak samo.
stawiam na sworzeń wahacza pomimo że Vii, napisał
Vii pisze:sworznie OK
miałem tak wcaddy tdi n aszarpakach nic nie wykazywało - wreszcie przez przypadek po wielkiej ulewie wjechałem na szarpaki i albo syf wypłukało albo cud - luz na sworzniu był taki, że aż siadłem z wrażenia, a znam ból rozpięcia się sworznia bo już miałem takie zdarzenie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Behemoth1987 » pt sie 19, 2011 00:10

tez miałęm tak jak Vii i inni na 99 % poduszki amorów i łożyska ale skoro ok to radze popatrzec na stabilizator ( gumy i łączniki ) zrobiłem te 3 rzeczy i nie stuka już

jak pierwszy raz zahamowałem był stuk potem jak hamowałe to nie było dopiero przy pierwszym dodaniu gazu.



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Behemoth1987 » wt paź 11, 2011 17:21

niestety po 2 tygodniach od wymiany znów to samo uporał sie ktos już z tym ??



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Szymon Jarosz » śr paź 12, 2011 20:19

Moj znajomy mial tak, ze na skreconych kolach przy ruszaniu cos strzelalo ,okazalo sie ,ze lozysko w zwrotnicy mialo luz i oczywiscie zanim wymienil zwrotnice + nowe lozysko bylo szukania a szukania :grin: Dodam, ze zadne luzy na zawieszeniu nie byly wyczuwalne.Takie usterki to masakra niby nic nie widac ,a jednak cos jest nie tak :satan:


ObrazekObrazekObrazek

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: iigAlisArr » śr paź 12, 2011 20:35

Behemoth1987 pisze:jak pierwszy raz zahamowałem był stuk potem jak hamowałe to nie było dopiero przy pierwszym dodaniu gazu.
Miałem ostatnio podobne objawy i na stacji zdiagnozowali, że to duże tuleje wahaczy i tuleje stabilizatora. Po wymianie brak tego zjawiska, sprawdźcie te rzeczy.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Behemoth1987 » śr paź 12, 2011 22:44

duże to te tylne równoległe do podwozia ?? jak tak to mam nowe i gumy z końcówkami stab. tez mam nowe



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: iigAlisArr » śr paź 12, 2011 22:55

Behemoth1987 pisze:duże
Te z lewej: Obrazek


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
hohner1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn paź 10, 2011 15:05
Lokalizacja: GKS pomorskie

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: hohner1993 » pt paź 28, 2011 22:05

u mnie jest to samo przy cofaniu i przy skreconych kolach w lewo, ale mialem wyjete zwrotnice z amorem i lozysko mc phersona sie jakby zacinalo. tylko ze to puka nie przy skrecaniu tylko przy ruszaniu na skreconych kolach. czy to lozysko?



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Dziwny jednorazowy stuk jak by w lewym kole

Post autor: Behemoth1987 » pt paź 28, 2011 22:25

te duże miałem wymienione wstyd pomyśleć ale stukały drzwi na zawiasach po nasmarowaniu ich smarem w sprayu jest cisza

;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości