[mk II] tylna belka-czopy (do zamkniecia)

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] tylna belka-czopy (do zamkniecia)

Post autor: maniek8855 » pn lip 18, 2011 20:51

Witam
Ostatnio w golfie troch e robiłem zmieniałem tylne hamulce na tarcze, czopy założone oryginalne używki z mk III oraz założyłem gwint mts-a, dziś ustawiłem zbieżność, na razie bez kątów. jest mały problem z tylnym prawym kołem otóż, szpara między kołem a krawędzią błotnika jest mniejsza o około 1cm niż w lewym kole. Prawe koło wydaje być się nieco pochylone w ten sposób "/", teraz pytanie w czym szukać przyczyny? Warto się tym zając czy jeździć i się nie przejmować? Głównym podejrzanym wg mnie moze być czop, były zamontowane używane ale oryginalne, chyba nie mają tendencji do krzywienia się? Belka raczej odpada bo jest ok, łózyska odpadają bo wszytskie 4szt wymieniłem na nowe fag.
I kolejne pytanie jeśli to czop to czy po jego wymianie musze od nowa robic zbieżnosć?

Już doszedłem o co chodzi, zaznaczyłem na foto, na belce jest oryginalne zgrubienie aby czop ładnie pasował, czop od bębnów, a czop od tarczy juz zachodzi na toz grubienie i jest krzywo, zaznczone na foto na czerwono o co chodz, myślę aby to zeszlifować na belce i bedzie ok, pytanie czy ktoś się spotkałem z czymś takim?

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 20, 2011 08:17 przez maniek8855, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

[mk II] pochylone tylne koło

Post autor: golfista_1993 » pn lip 18, 2011 21:48

Jeśli wymienisz czop to wypadało by zrobić zbieżność od nowa, chociaż nie wydaje mi się żeby to coś zmieniało... Druga sprawa to taka że jak będziesz jeździł na takim ''negatywie'' to opona będzie się niszczyła... Jak masz możliwość to podnieś auto, zdejmij koło i zobacz od tyłu auta czy tarcza jest krzywo ustawiona w stosunku do lewej... Jeśli tak to zapewne wina czopa... I radzę szybko to naprawić bo możesz sobie przez to narobić nie potrzebnych strat... :-)



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] pochylone tylne koło

Post autor: maniek8855 » wt lip 19, 2011 08:18

Dzięki kolego. Ta krzywizna nie jest wielka, na tarczy będzie nie zauważalna bo już patrzyłem na tarcze, jeszcze jest taki objaw,że na nierównosciach jezdni czuje jakby tył był trochę niestabilny, przy wiekszej prędkosci, tak jakby trochę nim bujnie, mierzyłem róznice i wychodzi,ze ta szpara to o około 0,5cm róznicy miedzy jednym a dfrugim kołem, tak jak mówie, pochylenie nie jest wielkie, więc nie chcę kupowac od razu czopów bo może okaże sie,ze to nie ich wina.

Czy jest jakis sposób aby to sprawdzic bez wymiany czopów? Czop z prawego na lewe chyba nie bedzie pasował bo już nie pamietam to bym wtedy sprawdził podmieniajac czopy i wtedy je ewentualnie kupił :bajer:



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] tylna belka-czopy

Post autor: maniek8855 » wt lip 19, 2011 20:21

zmiana nazwy temat, problem po cześci znany, jak go wyeliminować?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

[mk II] tylna belka-czopy

Post autor: majekMK2 » wt lip 19, 2011 23:31

wyszlifuj do równa na belce to wyżłobienie i po problemie tez tak robiłem i wszystko jest ok :bigok:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] tylna belka-czopy

Post autor: maniek8855 » śr lip 20, 2011 08:17

Dzięki, w sumie temat do zamkniecia :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości