Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » czw lip 14, 2011 18:24

Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym poprosić jak w temacie o polecenie jakiegoś dobrego, sprawdzonego fachowca najlepiej z Torunia albo z pod Torunia byle blisko, który podjął by się wyciągnięcia oraz zregenerowania maglownicy w Golfie IV 1.9 TDI z wspomaganiem rzecz jasna za rozsądne pieniądze.

Maglownica od dłuższego czasu się pociła ale oczywiście jak byłem na wakacjach na Słowacji to musiała całkiem paść tak więc w drodze powrotnej do Torunia wlałem w układ wspomagania 9L płynu żeby chociaż pompę smarować.

Jeżeli ktoś robił coś takiego i jest zadowolony to poprosił bym o jakiś kontakt / namiar na warsztat,
Wiem że w Lubiczu podobno regenerują ale słyszałem że strasznie drogo i w dodatku nie wiem gdzie to jest i nie mam możliwości samemu wyciągnąć tę maglownicę więc najlepiej warsztat co mi to zrobi kompleksowo.

Troszkę się rozpisałem ale z góry dziękuję za okazaną pomoc.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 15, 2011 08:36

Po pierwsze to musisz wiedzieć że pełna regeneracja maglowinicy do tak popularnego auta sie nie opłaca, co najwyżej uszczelnianie. Bo rynek wtórny jest pełen. A o adres warsztatu pytaj raczej na dziale regionalnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » pt lip 15, 2011 11:16

Znalazłem za pomocą reklam google na forum link do firmy z Dobrzejewic która zajmuje się kompleksowym regenerowaniem maglownic wraz z wymianą w ciągu kilku godzin. Wstawia się autko kolesie w ciągu kilku godzin wyjmują i wkładają nową zregenerowaną maglownicę dają rok gwarancji koszt to 630 zł firma nazywa się Janmot?


Dzwoniłem do nich przed chwilą koleś powiedział że nie ma problemu.
Czy miał ktoś do czynienia kiedyś z tą firmą F.U.H.JANMOT
http://www.przekladnie-janmot.admoto.pl/
Proszę o jakieś info jeżeli ktoś coś u nich robił.
Paweł Marek pisze:Po pierwsze to musisz wiedzieć że pełna regeneracja maglowinicy do tak popularnego auta sie nie opłaca, co najwyżej uszczelnianie.
Co znaczy że się nie opłaca - jak mam to rozumieć?
Skoro nowa kosztuj około 1800 zł a regeneracja około 700 to różnica chyba jakaś jest. Poza tym przecież o uszczelnienie tutaj chodzi bo w zasadzie w tym układzie nie ma żadnych innych elementów normalny tłok z uszczelniaczem jak się uszczelniacz porwał no to leci i w zasadzie cała regeneracja. Czym różni się nowa od zregenerowanej jak tam tylko uszczelniacz jest do wymiany.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 15, 2011 12:53

dj_k2, pełna regenracja to znacznie poważniejsza naprawa niż tylko uszczelnianie ale to już sobie gdzieś doczytasz jeśli chcesz. Pisząc o rynku wtórnym miałem na myśli część używaną ale oczywiście zrobisz jak uważasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » ndz lip 17, 2011 12:59

Zregenerowałem maglownicę w firmie o której pisałem wcześniej.
Koszt 630 ( Montaż + Regeneracja ) 20 zł gumy uszczelniające.

Regeneracja:
* Demontaż
* Wymiana uszczelniaczy
* Toczenie / Szlif wałka + polerka
* Wymiana trybu ( u mnie było konieczne bo jeden ząb był ułamany )
* Skręcenie + testowanie pod ciśnieniem
* Montaż
* Zalanie odpowiednim płynem ( u mnie zielony Febi )

Mechanicy przeprowadzili całą operację przy mnie tłumacząc po kolei co robią i po co to robią. Wszystko zajęło 3 godziny.
Dostałem roczną gwarancję. Na razie jestem zadowolony ale zobaczymy za jakieś kilka miesięcy czy nic się nie dzieje.
Temat uważam za zamknięty.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

niecodzienny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 03, 2012 08:38

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: niecodzienny » wt lip 03, 2012 10:18

Witajcie

Mialem ta sama dolegliwosc, uszkodzona maglownica. W internecie znalazlem firme JANMOT z Głogowa, skontaktowalem sie, umowilem na wizyte. Przyprowadzilem auto i po 4 h mialem je juz zrobione zaplacilem 700 za ( zregenerowana maglownice, oczywiscie nie moja zostala wlozona, ale OK, nowe gumy + robocizna lacznie 480 za maglownice, + 180 robocizna + 40 gumy). Wlasciciel wkurzyl mnie tym iz zamiast zalac mi uklad zielonym FEBI zalalm i jakies badziewie najtansze czerwone, gdzie zanim wreczylem mu kluczyki zapytalem sie jaki plyn wleje, zapewnil mnie iz bedzie to zielony i FEBI na wzor zostawilem mu nawet butelke POZATYM MIAL NAKRETKE ZIELONA< ktora istotnie zaznaczala jaki to ma byc olej. Z uslugi jestem zadowolony nie z plynu i jeszcze smi powiedziec, ze nie ma zamiaru mi go wymienic, Gdybym wiedzial, ze zachowa sie jak swinia to oddalbym auto do mojego mechanika, ten by wymontowal mi maglownice i podczas montazu wlalby ten olej FEBI jaki powinien byc.

Zastanowcie sie czy chcecie by wlewal Wam jakis tanie badziewie, teraz musze ten smiec spuscic i wlac poprawny plyn co bedzie mnie kosztowalo duzo czasu, gdyz pieniadze nie maja znaczenia. Nigdy nie polece juz go jako mechanika niech tylko zajmuje sie sama regeneracja bez uzupelniania plynow.

NIE wystawiam pozytywnej opini. Musze nac NEUTRALNA za takie zachownanie, natomiast usluga zosta wykonana.



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » ndz sie 26, 2012 10:12

Muszę powiedzieć że mnie też chciał zalać jakieś kupa ale powiedziałem stanowczo że jak wleją mi to czerwone badziewie to nie przyjmę tej roboty i będą wymieniać płyn na zielony na swój koszt. Coś tam pomarudzili pod nosem ale zalali mi zielony tak jak chciałem.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
Mati2802
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 09:38
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: Mati2802 » pn wrz 03, 2012 16:39

Witam, czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć o tym warsztacie? Mam wstępnie ustalony termin i chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy warto, Bardzo proszę o pomoc to pilne.



Awatar użytkownika
Tuchola_BDG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 05, 2013 14:41
Lokalizacja: BDG

Re: Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: Tuchola_BDG » śr lis 06, 2013 10:13

Ma ktoś może informacje jak się sprawują te maglownice po naprawie w JANMOT?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: marcin7x5 » śr lis 06, 2013 15:24

Niestety ale niektóre zakłady regenerujące maglownicę wręcz zalecaja stosowanie tych czerownych płynów. Wynika to z tego, że w zalezności od zastosowanych uszczelniaczy nalezy stosowac dany płyn hydrauliczny. Nie zawsze ten zielony oznacza ten właściwy do regenerowanej maglownicy.



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » ndz mar 30, 2014 15:42

Niestety ale maglownica wytrzymała po regeneracji 2 lata i niestety trafił ją szlak.
Drugi raz wybrałem inną firmę i pełną regenerację a nie szlifowanie samej listwy i wymiany oringów.
Koszt całej zabawy = 700 sama regenracja + 230 za demontaż i montaż + płyn = 930 zł
Po regenracji wróciła jak nówka ( wypiaskowana / nasmarowana / nowe gumy pełen komplet )
Zobaczymy tym razem ile potrzyma.

Podobno nawet producent zaleca by nie zalewać zielonego płyny tulko podobno żółty ( tak mi powiedziano w innym zakładzie ).
Obecnie mam maglownicę już po drugiej regeneracji. Ciekawe czy wytrzyma znowu 2 lata?


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: przemlin » pn mar 31, 2014 15:34

dj_k2 pisze:Drugi raz wybrałem inną firmę
Napisz jaka to firma..ok?



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Torunia.

Post autor: dj_k2 » pn mar 31, 2014 23:05

Zdaje się iż jest to mechanik na Ulicy Okólnej w Toruniu.
Nazwy firmy nie pamiętam.
On zdemontował i zamontował maglownicę.
Sama regeneracja była przeprowadzona w łodzi.
Przy okazji regenerowałem też Turbo bo się zacinało i gruszka była do wymiany.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Odp: Wymiana / Regeneracja maglownicy w okolicach Toruni

Post autor: on6222 » pn mar 31, 2014 23:21

A czy napewno nowa kosztuje az tyle bo znajomy znalaz ze skody w cenie 1100zl a jakies tam maxgear za 900 oczywiscie nowe,

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości